Skąd wiesz, nastolatka lub co "niewygodne wiek"

Skąd wiesz, czy co nastolatka "niewygodne wieku"

Chebotarev Elena

Główny Lekarz LLC MC zdrowie

Dziecko wchodzi w trudnym okresie swojego życia, który jest nazywany «niewygodne wieku»,

Cóż, zawsze przyjazny, posłuszny dziecko nagle staje się agresywne, drażliwość. Czujesz się jak szybko traci wiarygodność, a jeśli zostały niedawno całkowicie pewien, że z tobą żadnych tajemnic u dziecka nie może być, jest teraz spekuluje się, że kryje się za ciszy i podrażnienia. Wszystkie pytania przyszła odpowiedź standardową «normalnie» lub gorzej «nie twój interes»,

Ktoś odnosi się do zmian zachodzących na poważnie, ktoś je znajdzie «nonsens»Którzy muszą czekać. Rodzice powinni być świadomi, że zmiany mają wpływ na organizm jako całość: zmiany hormonalne, sfery emocjonalnej, jest wzrost aktywności seksualnej. I w końcu postawa nastolatków do życia i własnej percepcji świata.

Zmiany dotyczą prawie wszystkich narządów wewnętrznych, z których niektóre są dopiero teraz to funkcjonalny dojrzałości.

Nie jest konieczne, aby oddalenie skargi osłabienie, złe samopoczucie, kołatanie serca. Poważnie, jeśli dziecko jest zawsze taka przyjemność biegać do siłowni w sekcji sportowej, nagle traci zainteresowanie w działania. Powodem odmowy często działają skarg na ból brzucha, ból stawów, ból głowy – traktować poważnie – to nie jest symulacja, jak to czasami myślę takie skargi są często pierwsze objawy poważnej choroby. I to będzie w porządku, jeśli spędzasz «badania lekarskie» mają z własnej inicjatywy, aby zapewnić dziecku takich specjalistów, jak konsultacji pediatry (15 lat), lekarz, kardiolog gastroenterologa, lekarz endokrynolog, przejść podstawowe badania laboratoryjne i diagnostyczne: ogólną analizę krwi i moczu, EKG, USG narządów wewnętrznych.

Ważną cechą, jeśli dziecko w tym czasie dramatycznie traci lub zyskuje zwis. Przyczyny mogą być bardzo różne. Zmiany apetytu ze względu na zmiany w zakresie hormonalne lub zmienić czas rytmu i stres. Aspekt psychologiczny, gdy dziecko «dżemy» nierozwiązane konflikty wewnętrzne, urazy – od pierwszej miłości do niedziałających linków w ich środowisku społecznym.

Albo może to być dobre powody somatyczne: naruszenie przewodu pokarmowego, układu hormonalnego, aż do różnych nowotworów (np guza mózgu).

Ważne jest, aby obserwować dziecko w tym czasie bardzo ostrożnie, nie pozwalają na generowanie procesów patologicznych, które w przyszłości będą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych (w rzeczywistości lepiej «połów» choroby na wczesnym etapie, gdy wiele może być bardziej poprawne), ale czasami po prostu trzeba złapać nastrój dziecka, pozwala zrozumieć siebie, aby rozwiązać konflikt wewnętrzny.

Wiele na to czas próby «dokręcać» orzechy w edukacji, zwiększenie lub ograniczenie środków karnych i pełniejsze naturalnie produkowany potężny odwrotnie, negatywnej reakcji. Inni przeciwnie aktywnie próbuje dowiedzieć się, co stało się z dzieckiem i zaczyna przypominać psychologię (często wbrew woli dziecka), «babcia» (I nie «jinxed» Lub… ), Itd

Musimy zrozumieć, że jest to stan naturalny, pewien etap, który wkrótce przejdzie, a twoim zadaniem jako rodziców wspierać dziecko, aby pomóc zorientować właściwą decyzję przy wyborze wartości i standardy przyszłego życia.

A psycholog lepiej zwrócić się do Ciebie, bez dziecka, rozwijać swoje nastawienie do tego okresu, uzyskać porady ekspertów, aby uniknąć pomyłek, które tak często popełniane przez dorosłych, aby nauczyć się stać asystent i wsparcie dla nastolatek. Aby utrzymać status instytucji, w przeciwnym razie są one bardzo szybko na bok, i gdzie robi się nam, niestety, wiemy z wielu przykładów życia.

Aby pomóc rodzicom i młodych profesjonalistów MC «Zdrowie» opracowała program «niewygodne wieku»Po którym każdy rodzic i dziecko będzie w stanie żyć pewnie ciężki, ale pod wieloma względami wspaniały okres życia.

Nasi eksperci pomogą rodzicom lepiej zrozumieć swoje dzieci, a dzieci uczą się brać odpowiedzialność za własne zdrowie, zwłaszcza w nowoczesnym świecie zdrowie jest kluczem do udanej kariery, szczęśliwego życia, silnej rodziny.

Ltd. MC «ZDROWIE»

Share →