Skaza u niemowląt: środki folk skazą

Skaza u niemowląt: środki folk skazą

Kiedy jest trochę słońca, trochę świeże żyzne, żywe i aktywne witaminy powietrza, a wtedy i tam nasilenie różnych chorób. Alergia, skaza, scrofula Okresowo mówimy o chorobach Guile połączeniu tych terminów.

  • Dlaczego skazą nazywano scrofula?
  • Co ludowa środki leczono zołzy?
  • Kąpiele lecznicze można stosować w skazy?

Tematy te omówimy w tym artykule.

W swoich dwóch zarumieniła płatków skóry utworzonych, potem były żółte strupy. Mama wydawała się być dość tych korków otkolupnut (wiszą niczym płatki), a proces zostanie odwrócony. Nie nieco o tym! Żółte ciasto ponownie pojawiła. Następnie moczyć.

Oczywiście, to wszystko jest bardzo porysowana, bo dzieciak szuka każdej okazji, aby pocierać twarz na czymś stałym. Zły sen, płacz, zachowywał się bardzo niespokojny. To jak alergia objawia.

W powyższym przypadku, wszystkie objawy łojotoku, Ciemieniucha i mokre (czasem suchy) wyprysk.

W niemowląt w wieku 4-5 miesięcy) (mogą być inne objawy skazy: swędzące czerwone guzki zlokalizowane na powierzchni prostowników. Jeśli dołączy jakiś infekcji, na tle ciężką skazą choroby jest przewlekłe.

Załóżmy, że znalazł dziecko jeden lub więcej objawów. Dlatego musimy znaleźć przyczynę i leczyć choroby. Wśród sprawców choroby może być kurz, woda z kranu, suchość lub wilgotność, geranium na parapecie, sok z marchwi, bulion z kurczaka, obmusolennaya cukierki i tak dalej. P

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na skład i jakość żywności dla niemowląt karmionych piersią. Oczywiście, mleko matki jest lepsze -do jeśli karmiące przestrzega diety.

mamochki-detishki.ru/iskusstvennoe-vskarmlivanie-novorozhdennogo

Prowadzić dziennik żywności, zaznaczyć go posiłku, jedzenie, odpowiedź organizmu na nich. Z diety należy wykluczyć wszystkie konserwy, wszystkie produkty, które składa się z dodatków do żywności, oznaczone literą E, a także cytrusy, cukier, czekolada, pszenica i inne produkty, dla których nie jest negatywna reakcja w każdym z członków rodziny.

Trzeba sprawdzić florę jelitową, upewnij się, że dziecko nie dysbioza.

Nie zapomnij o dziedzicznej predyspozycji do diateznyh chorób.

A teraz w leczeniu skazy ludowych środków zaradczych

Złoty wody zwane leki, które wcześniej traktowane skazą. a choroba zwana Scrofula. Washed zabrał złoty pierścionek bez kamienia, dwie szklanki wody filtrowanej i gotowanej ringu w rondelku na małym ogniu, aż do czasu połowa płyn nie gotuje. Zimnej wody, wypił jeden czwarte łyżeczki 2-3 razy dziennie.

Jajko

Weź białe jajka powłoki (najlepiej domowej roboty z kurczaka), twardo. Plenochka oddzielone biały, w ciągu porcelany moździerzy sproszkowanych na mąkę. Powstały proszek Wlać do słoju i przechowywać w ciemnym miejscu. Dawka leku dla dziecka: proszek szczypta plus dwa kropli soku z cytryny (jeśli nie jest uczulone na cytryny) raz dziennie przez miesiąc.

Dla dzieci w wieku od roku do trzech lat: ćwierć łyżeczki powiększonej 5-6 krople soku z cytryny raz dziennie przez miesiąc.

Dziurawiec i oliwy z oliwek

Garść kwiatów dziurawca drobno posiekane i wlać 50 ml oliwy z oliwek. Kilka dni trzymać w ciepłym miejscu, a następnie odcedzić i przechowywanie go w ciemnym miejscu. Jeśli to konieczne, należy użyć maści, aż pełnego wyzdrowienia.

Olej z ryb i kreda

Tran miesza się z pokruszonym kredy z wytworzeniem pasty i stosować na obszarze dotkniętym chorobą pod bandażem.

Hello „i olej rycynowy

Aloes kwiat przed użyciem nie wykonane wody przez tydzień. Następnie wyciąć arkusz i umieścić go w lodówce przez 14 dni, aby opracować substancję biologicznie czynną. Do przygotowania maści, wymieszać 10 ml oleju rycynowego z 3-5 krople soku z aloesu.

Oliwa z oliwek i propolis

Do 100 ml oleju, dodać 10 g propolisu, pokrycie uniknąć zaginione właściwości lecznicze. Potem wszyscy stopić w kąpieli wodnej, aż będzie gładkie, a następnie schłodzić i maść jest gotowa. Zastosuj raz dziennie na obszarach dotkniętych.

Sól

Po zjedzeniu kilka kryształów umieszczone na języku, poczekać, aż całkowicie się rozpuści i spożycia.

Kąpiele lecznicze ze skazą

Z solą morską. Dla małych dzieci potrzebują 5-10 gramów soli do kąpieli niemowląt. Dla lepszej torby rozpuszczania soli jest lepiej powiesić na dźwigu.

Temperatura wody powinna być 37-38 ° C dla niemowląt dobrej codziennej kąpieli trwające 7-10 minut. Dla małych dzieci w ciągu dnia (podczas 8-10 zabiegów, powtórzone po 3 miesiącach). W końcowym etapie spłukać ciepłą wodą i ekstrakty ziołowe (rumianek, krwawnik, mięta).

Z ziół (skrzypu, korzenia łopianu, sukcesji, kory dębu zwykły, biały wierzby, kwiaty rumianku, liści babki, kwiatów i liści z konwalia, i tak dalej). Wanny z tych ziół mają działanie przeciwzapalne i antyalergiczne.

Share →