Skok w domu opieki

Skok w domu opieki

Skok nie zawsze pojawiają się nagle. Zwykle jest poprzedzony różnymi objawami, jak to omówiono powyżej. Jest to przede wszystkim silne bóle głowy, którym towarzyszy pojawienie się „linii” (czarne kropki) przed oczami, zawroty głowy, drętwienie lub mrowienie w zasięgu ręki.

Takie objawy powinny ostrzegać i inspirowanie działań.

Przede wszystkim jest to konieczne, do pomiaru ciśnienia krwi. Powyższe objawy wskazują nie tylko zbliżającego się udaru mózgu, ale także gwałtowny wzrost ciśnienia krwi – przełom nadciśnieniowy. Z kolei sugeruje lub niewłaściwe leczenie nadciśnienia tętniczego lub zaburzeń otrzymujących leki, które zmniejszają ciśnienie krwi. Kiedy przełom nadciśnieniowy powinien niezwłocznie podjąć kroki w celu normalizacji ciśnienia krwi.

Należy niezwłocznie wezwać zespół ratownictwa medycznego. Przed jej przyjazdem, można obniżyć ciśnienie do podjęcia leków, które nie łamią organów docelowych. Należą do nich: kaptopryl (lub osłonę), nifedepin (lub Corinne reflektory), jak również wszystkie znane klonidyny.

Kaptopryl jest dostępny w tabletkach 25 mg. Kiedy przełom nadciśnieniowy należy przyjmować jedną tabletkę dokładnie żuć go. Lek ten wejdzie w życie w ciągu około 10 minut.

Jeżeli po upływie 15-20 minut, ciśnienie nie maleje, to zaleca się, aby wykonać kolejne tabletki.

Jest również skuteczna w nadciśnieniowego nifedepin (Corinfarum), ale musimy pamiętać, że istnieją dwie formy tego leku – krótkotrwałe (proste) i kontynuowano działania (retard). Corinfarum retard jest stosowany tylko do leczenia nadciśnienia, w celu łagodzenia kryzysów z nadciśnieniem tętniczym nie jest odpowiedni. Prosty corinfar (lub nifedepin) w nowoczesnej kardiologii służy wyłącznie do usuwania nadciśnieniowego, w leczeniu nadciśnienia nie jest używany ze względu na jego krótki działania. Produkowane nifedepin (lub proste corinfar) w tabletkach 10 mg.

Kiedy przełom nadciśnieniowy należy przyjmować jedną tabletkę dokładnie żuć go. Ten lek zaczyna działać trochę później niż captopril – średnio 30 minut. Jeśli po 40-45 minut ciśnienie nie jest ograniczona, zaleca się, aby zrobić kolejne pigułki.

W przypadku braku tych środków w domowej apteczce można umieścić pod językiem jednej tabletki klonidyny i ssać jak nitrogliceryna.

Starać się zdecydowanie zmniejszyć ciśnienie krwi nie powinno być. Jego spadek o 10-15 mm Hg. Art. wystarczy, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia komplikacji. Znaczące zmniejszenie ciśnienia w same niekorzystne mózgu jako nadciśnieniowego.

W dodatku do wyżej wymienionych środków jest to konieczne, ze lek z grupy zapobieżenia powstawaniu skrzepów krwi. Są to dobrze znane aspirynę. Jeśli jest chory zapalenia żołądka lub wrzodu trawiennego, można użyć natychmiastowy („gazowany”) aspirynę.

Jest szybko wchłaniany do krwiobiegu i blokuje tworzenie się skrzeplin krwi w naczyniach krwionośnych.

Tak więc skłonność do nadciśnienia w domu apteczce powinny być pewny, że wyżej wymieniony narkotyków awaryjne. Również w domu potrzebne tonometr do pomiaru ciśnienia krwi. Do tej pory, istnieją różne modele tych urządzeń: ciśnieniomierze – proste ciśnieniomierze, półautomatyczne i automatyczne.

Proste ciśnienie krwi, pomimo wysokiej częstości występowania i przystępności cenowej, mają pewne negatywne cechy. Do pomiaru ciśnienia zazwyczaj potrzebują pomocy z zewnątrz, tak jak urządzenie wchodzi w stetoskop, z którym można uchwycić wyjątkowe efekty dźwiękowe. To jest im ocenić wartość początku skurczu (lub górnej części), a na końcu – rozkurczowe (lub dolnej) presji.

Znacznie wygodniejsze w użyciu półautomatycznych i automatycznych tensometry, od takich urządzeń sama określa liczbę ciśnienia i wyświetla je na ekranie LCD. Lepiej jest kupić półautomatyczny ciśnieniomierz – to jest znacznie tańsze i automatyczna jest bardzo łatwy w użyciu. Jedyna różnica w automatach do pomiaru ciśnienia krwi jest konieczność siebie nadmuchiwanie mankietu, który jest nałożony na ramię. W tym tonometru automatycznie wykonuje sprężarki wbudowany w urządzenie.

Automatyczny ciśnieniomierz, nałożony na nadgarstku, ma też wady. Jest wygodny w użyciu, ale daje większą dokładność, czyli dane ciśnienia są niedokładne.

Przypomnijmy jeszcze, że udary niedokrwienne i krwotoczne są mi. Dla odpowiednich taktyk powinien wiedzieć czym się różnią. Różnice są takie, jak następuje.

Udar niedokrwienny mózgu rozwija się stosunkowo powoli, podczas gdy nagle pojawia się natychmiast krwotoczną. W pierwszym przypadku pacjent może się obudzić, kiedy człowiek spada krwotoczny udar mózgu – jest tak zwane ataki upuść.

Oprócz klasycznego udaru może rozwinąć małe. On przebiega łagodniej niż duże. Dla małego udaru produkuje małe zmiany w mózgu – przepaść.

Całkowita utrata mowy nie jest przestrzegane, i występują zmiany jego jakości, takich jak rozmycie, wyrazu.

Ale kasetonów uderzeń nie są tak nieszkodliwe. Tak więc, wielu z nich odbywać się bez żadnych objawów. Jednak z biegiem czasu, tworząc wiele luk (tj), zmian w mózgu, co prowadzi do defektów w rozwoju psychikę: emocjonalnego nierównowagi, otępienie jako skrajnej formie. LACI jest często wynikiem niewłaściwego leczenia nadciśnienia.

Tak, najważniejsze wydarzenie zapobieganie ich powstawaniu jest wybór odpowiedniej metody leczenia.

Jeśli jeden rodzaj udaru złapał jedną z osób bliskich dla Ciebie, pamiętaj, że możesz pomóc pacjentowi. Głównym celem w tym przypadku polega na początku czynności odzyskiwania zaatakowanych komórek nerwowych. Pierwszą rzeczą, którą trzeba nazwać zespół „Ambulans”. Przed jej przyjazdem, a nie mogą się zrelaksować. Jeśli pacjent jest pod wpływem stresu, trzeba go uspokoić. Aby to zrobić, należy ofiarą wygodną pozycję, lepiej leży na plecach, w głowie, można umieścić małą poduszkę.

Pamiętaj, aby zapewnić wystarczającą ilość tlenu – otworzyć okna i otwory wentylacyjne. Protezy ruchomej z jamy ustnej powinny być usunięte.

Jeśli nadmierne ślinienie i śluzu należy dokładnie pochylić głowę pacjenta na bok. Nie możemy dopuścić do gwałtownych ruchów głowy ofiary. Jest to niezbędne do kontrolowania ciśnienia krwi.

Jeżeli jest podniesiona, konieczne jest podjęcie kroków w celu jej normalizacji. Pamiętaj, że najlepszy byłby spadek ciśnienia 10-15 mm Hg. Art.

W ostrej fazie udaru mózgu jest przeciwwskazane otrzymywania leków rozszerzających naczynia – takie jak papaweryna, nikoshpan, no-spa, kwas nikotynowy. Wszystkie te leki powodują zjawisko „kradną” zbiorników przebiegają w nienaruszonych obszarów mózgu i krew jest wysyłana z powrotem, podczas gdy w uszkodzonych miejscach zwiększa niedokrwienie.

Istnieją specjalne leki, które mogą chronić komórki nerwowe, a tym samym zapobiec ich śmierć. Ten Nootropilum (piracetam), glicyna i mózgowo-lizyny. Mogą one dać pacjentowi przed przyjazdem „awaryjnych”, jako że są one bezpieczne i dają żadnych niepożądanych efektów ubocznych.

Glicyna jest to konieczne, ze pojedynczą dawkę 1 g, musi znajdować się w ustach aż do resorpcji. Jeśli osoba jest nieprzytomna, lek może być rozpuszczony w wodzie i delikatnie kapać się w jego usta pipety.

Nootropil (piracetam) stosuje się w dużej dawce (10 g). Lek ten podaje się domięśniowo, ale jest rozpuszczalna forma, mogą być stosowane w środku. Jeśli nie wiesz jak to zrobić zastrzyku domięśniowym lub dożylnym, warto czekać na karetkę.

Cerebrolysin korzystne podawane domięśniowo w ilości 5 ml.

Stosowanie tych leków znacznie ułatwia dalszy przebieg choroby może ograniczyć obszar suwu zwiększa rezerwy wyrównawczej adaptacyjne i ułatwia transport pacjenta.

Najlepiej, jeśli powstały udar mózgu można zapobiegać na etapie zapoczątkowania objawów markerów nadciśnienia tętniczego. Prawidłowe leczenie tej ostatniej, w konsekwencji, znacznie zmniejsza ryzyko udarów mózgowych. Jeśli wciąż wystąpił udar mózgu, powinny być jak najszybciej, aby hospitalizować pacjenta w szpitalu.

Jeśli twoja rodzina ma nadciśnienie cierpienie lub miażdżycy, to rozszerzył swoją domu apteczka leki pierwszej pomocy, jak wspomniano powyżej (kaptopril, Nootropil lub Piracetam w ampułkach lub cerebrolysin tserebrolizat, glicyna, kwas acetylosalicylowy, najlepiej rozpuszczalny).

Gdy przybycia lekarza, powiedz mu o środkach, które zostały podane do pacjenta. Jeśli to konieczne, lekarz wprowadzi niezbędne przygotowania i na pewno hospitalizes ludzkiego szpitala neurologicznego w których leczenie ma na celu zapewnienie normalizacji przepływu krwi w obszarze zagrożonym.

Leczenie udaru mózgu odbywa się w domu nie może. To jest kwestia lekarzy – neurologów, Recovery, czasami neurochirurgów. Współczesna medycyna dzieli leczenia udaru w kilku etapach, w zależności od czasu, który upłynął od ostrego udaru.

Share →