Skoliozy u dzieci

Skoliozy u dzieci

Coś naprawdę nie rozmawiałem z tobą o postawy, konieczne byłoby, aby to naprawić, tak że dziś skupimy skoliozy u dzieci .

Skolioza nazywany boczne skrzywienie kręgosłupa z rotacji kręgów. Należy zauważyć, że można oddzielić skoliozy niezależne choroby i jedną z patologicznych zmian w innych chorób.

Hippocrates że skolioza kręgosłupa piersiowego w jego oddziale prowadzi do odkształcenia klatki piersiowej, ze znacznym stopniem tego odkształcenia występuje zaburzenie czynności układu oddechowego. Skolioza Hipokrates odbyła wczesne leczenie w specjalne urządzenie, którego istota została zmuszona wydobycia (tzw rozproszenia) dla okolicy pachowej i podudzia.

Jednak w procesie rozwoju leku do diagnozowania czasu wieku i leczeniu skoliozy jest bardzo zmienione.

Częstość występowania u dzieci skoliozy

Dystrybucja skoliozy według różnych badaczy jest 0.3-4 przypadków na 1000 dzieci badanych. Dziewczynki chorują częściej niż chłopcy. Przybliżony stosunek płci 9: 1, odpowiednio. Istnieją różne formy skoliozy, które mówią więcej później.

Najczęstszą formą skoliozy idiopatycznej u dzieci jest, czyli przyczyna, która nie jest jasne, i które, nawiasem mówiąc, ma predyspozycje genetyczne. Początek rachunków chorobowych dla szczytu okresach wiekowych: najmłodszych dzieci – od urodzenia do 3 lat od przedszkola – od 4 godzin do 10 lat, a szkoły – od 10 lat, aż do pełnej dojrzałości szkieletu.

Przyczyny skoliozy u dzieci

Częstotliwość idiopatycznej skoliozy 60%. W większości przypadków, skolioza występuje podczas szczególnie szybkiego wzrostu organizmu, a gdy dziecko uczy się chodzić – znacznie zwiększa obciążenie kręgosłupa. Ten szybki wzrost odnotowano w organizmie w okresie dojrzewania i chłopców w pierwszym miesiącu u dziewcząt.

Okres ten jest ze specjalnym działania hormonalnego, gdy zmniejszona synteza białek i produkcji kolagenu wymaganego do połączenia z kością.

Klasyfikacja skolioz

Klasyfikacja ta przyjęta w 1958 roku przez amerykańskich ortopedów. Według niej, Istnieje pięć typów skoliozy idiopatycznej -, neurogenny, myopathic (Napięcie mięśni Wzrost powrotem prowadzi do deformacji kręgosłupa) wrodzone skoliozy po innych chorób i urazów klatki piersiowej. Istnieje również zorganizowany i uporządkowany skolioza nie. Gdy niestrukturalny skolioza skrzywienie kręgosłupa nie obserwujemy żadnych zmian w kręgów i krążków międzykręgowych.

Gdy skolioza niestrukturalnych kręgosłupa łatwo uzyskuje prawidłowy kształt pacjenta jest przechylona na przeciwległej stronie krzywizny.

  1. Skrzywienie kręgosłupa nie zmienia się przez pochylanie pacjenta;
  2. Określa wzrost napięcia mięśniowego po stronie wklęsłej krzywizny;
  3. Obecność zmian strukturalnych w kręgów – na zdjęcia rentgenowskie zegarka kręgosłupa klina deformacji trzonów kręgowych.
  4. Jest silnym skrzywienie kręgosłupa korpusu w kierunku krzywizny.

Konsekwencje skoliozy

Obecność pacjentów skoliozy natury pociąga za sobą naruszenie innych narządów i układów. Przede wszystkim dotyczy to układu krążenia i układu oddechowego, co jest związane z umieszczeniem tych organów w jamie klatki piersiowej odkształconej.

Stopień dysfunkcji narządów wiąże się wiele czynników: kształt i stopień krzywizny, wiek pacjenta, występowanie chorób współistniejących. U pacjentów ze skoliozą obserwujemy takie zaburzenia: zmiany w przyrodzie wentylacji w płucach, brak dopływu tlenu do płuc, zmiany w podaży krwi do płuc. Zaburzenia te mogą prowadzić do przewlekłej niedotlenienie w wielu innych narządów, zwłaszcza w mózgu i ośrodkowym układzie nerwowym.

Z powodu choroby płuc, cierpienia i przerost prawej komory serca występuje prawej komory. Rozwija się przewlekłe zapalenie dróg oddechowych i niewydolności krążenia.

Rozpoznanie skoliozy u dzieci

Stopień jest najlepsze badania profilaktyczne diagnostyczne dzieci. Metoda ta została wprowadzona pod koniec XVIII wieku w Anglii. I na początku XX wieku, pojęcie to używane na całym świecie. W celu określenia obrotowy (obrotowy) przemieszczenia i występ kręgosłupa English ortopedyczne Adams zaproponowano sposób nachylenia pacjenta przodu.

Na badanie należy zawsze skupić się na wysokości obręczy barkowej, asymetria miednicy, łopatki, fałdy skóry ciała. Aby dokładniej określić stopień krzywizny kręgosłupa w stopniach, należy użyć specjalnego urządzenia – skoliozomer. Podczas obrotu korpusu więcej niż 5-7 stopni dla dzieci zostaje wysłany do przeprowadzenia badania rentgenowskiego.

Na zdjęciach rentgenowskich skoliozy pacjenta ustalenie obecności dwóch krzywizn kręgosłupa. Pierwszy zniekształcenia – zawsze jest więcej i co najważniejsze – krzywizna strukturalne. Ma większy kąt i jest zdefiniowany jako część kręgosłupa, która znajduje się nad stałym odkształceniu (zwykle jest kierowany z prawej strony).

Wyrównawczy krzywizna ma mniejszy kąt a jest wynikiem próby zaoszczędzenia tułowia pacjenta w pozycji pionowej.

Leczenie skoliozy

Wczesne rozpoznanie skoliozy jest kluczem do dalszego jej skuteczne leczenie. Odbyły się w szkołach i przedszkolach badania profilaktyczne dzieci znacznie zwiększa szanse na wczesne wykrycie postawy i deformacji kręgosłupa. Skolioza to skrzywienie kręgosłupa co najmniej 20-25 stopni wymagają dalszych działań.

Jeśli krzywizna odkształcenia jest więcej niż 25 stopni są wykorzystywane do korekcji ortopedycznego, że zatrzymania postępu odkształcania, który jest ulepszony lub całkowicie wstrzymana po kilku latach leczenia.

Jeśli krzywizna jest większa niż 50-60 °, to niezbędne do przeprowadzenia leczenia chirurgicznego przy użyciu odpowiednich urządzeń technicznych. Skorygować odkształcenia krawędzi, co eliminuje obrót kręgów uzyskać sztywne zamocowanie konieczności składania i stabilności wewnętrznej stabilizacji.

Leczenie zachowawcze skoliozy, to nie chirurgiczne efektywnie i powinien być stosowany do działania. Różne systemy ćwiczeń, fizykoterapii, Mechanoterapia znane od starożytnej Grecji. Ale, niestety, nie dają pożądanego efektu lub żadnej poprawy.

Później stosowane leczenie unieruchomienia (te, które wykluczają ruchu) obsady. Ale takie podejście, oprócz jego nieskuteczności a nawet uszkodzić psychikę pacjenta. Do chwili obecnej nie opracowano US plastikowego gorsetu ortopedycznego, który został zastosowany do poziomu pachwiny. Gorset udostępnione na ubrania i usuwane codziennie. Pacjent spędza noc w gorset.

Mimo to, ta metoda nie daje pełne zaufanie do korekcji deformacji kręgosłupa.

Naruszenie postawy

Termin prawidłowej pozycji ciała jest nie tylko w anatomicznej, ale także niektórych aspektów fizjologicznych i seksualnych. Ponadto istnieje wiele innych skolioza wad postawy. Należą do nich następujące naruszenia:

  1. Preskolioticheskaya postawa (boczne przemieszczenie kręgosłupa fizjologicznych normalnych krzywizny kręgosłupa);
  2. Postawa w rundzie powrotem (zwiększona kifoza piersiowa). W tym przypadku, chude przedramiona i ramiona, zmniejszenie lordozy szyjnego, tułowia i pochyla się do przodu, do tyłu staje się okrągłe;
  3. Postawa jest wypukłe, wklęsłe, w których fizjologiczną skrzywienie kręgosłupa powiększona główka jest pochylony do przodu;
  4. Postawa płaską tyłu, gdzie fizjologiczna krzywizna kręgosłupa zmniejszonym podłużne szyi, miednicę przechyleniu, otrzymując szczep.

Naruszenie postawy obserwuje się najczęściej u dzieci w wieku szkolnym lub pierwotnego wczesnego dojrzewania, gdzieś w wieku od 10-15 lat.

We wczesnych stadiach nieprawidłowe postawy mogą być skorygowane, a nawet je wyeliminować, ponieważ deformacja jest giętka. Później te dzieci, które mają elastyczny kręgosłup, jego elastyczność maleje ze względu na uszczelnienie połączenia. Z tego powodu, gdy patrzy się z lekarzem należy sprawdzić ruchomość kręgosłupa, sprawdź odkształcalne pasywne próby go naprawić. Elastyczność więzadeł jest sprawdzana przez określenie odległości do podłogi, która stara się chorować przy zginaniu ciała w talii z ugiętymi kolanami.

Odwołanie się do radiografii.

Badania dzieci niepełnosprawne muszą pozować dwa razy w roku.

Leczenie pacjentów z zaburzeniami postawy jest zwykle określana przez rodzaj naruszenia postawy. Nie jest to normalna postawa, okrągłe plecy, plecy płaskie, lordotic postawy. Można zastosować różne rodzaje ćwiczeń fizycznych, które terapeutycznych należy zrelaksować napięte mięśnie i dźwięk się wiotkie. Powodzeniem stosowane zabiegi fizjoterapii oraz masaże.

Jeśli potrzebujesz dobrego neurologa w Kurgan jest zawsze. Kontakt i lokalizacja można oglądać na stronie internetowej.

Ponownie widzimy, że zdrowie swojego dziecka przede wszystkim w swoje ręce, drodzy mama i tata. Zapobieganie skoliozy u dzieci nie powinny mieć mniej uwagi, niż zapobieganiu przeziębień czy powiedzieć ćwiczenia trenować oko. Na koniec, wszystkie, które mogą wpływać na stan naszego zdrowia jest ważne.

Problem polega na tym, że bardzo często wspomina się tylko wtedy, gdy problem już przyszedł.

Medicsovet.ru

Podoba się? Podziel się ze znajomymi:

Share →