Skurcz naczyń: w obszarze dłoni, stóp i serca

Skurcz naczyń: w obszarze dłoni, stóp i serca

Najczęstszymi i najbardziej niebezpieczne choroby są uznawane za choroby serca i naczyń krwionośnych. Niektóre z nich są wrodzone lub dziedziczne. Ale większość ludzi nabywa w wyniku stresu lub złego wyboru stylu życia.

Często przyczyną ostrego zawału serca (i czasem nagła śmierć) staje się skurcz naczyń.

Lekarze nazywają to angiospasm . To – chwilowy wzrost w tonie naczyń krwionośnych, jak duże (tętnic) i małych (kapilar) zwężonych przez blaszki miażdżycowej. W którym gromadzi się we krwi w niektórych obszarach i traci jego drugiej. W rezultacie rozkłada tkanki spożywczych o tlenu i usuwania dwutlenku węgla z nich. W wyniku częstych i objawami skurczu, wystąpienia poważnej choroby – naczyniowego (ostra dystonia naczyń kryzys).

W niektórych przypadkach, dopływ krwi do niektórych części mięśnia sercowego zmniejsza się do poziomu krytycznego, który staje się przyczyną groźnych dla życia zaburzeń rytmu serca, a nawet zawał serca człowieka.

Gatunki skurcze naczyń

W zależności od lokalizacji kilku rodzajów skurczem.

Skurcze peryferyjne

Skurcz naczyń obwodowa jest zwykle spowodowane przez dystonii naczyniowych i nazywany również skurcz naczyń. Zawiera on kilka odmian:

 1. Skurcz naczyń górnych kończynach (dłoniach);
 2. Netto siniak lub marmurkowatą sinicę: choroba, najczęściej u młodych kobiet i dziewcząt;
 3. Akrocyjanoza -voznikaet dojrzewania u młodzieży jak i przewlekłej niewydolności serca, choroby płuc;
 4. perfrigeration.

Cięższe postacie problemu

Oprócz broni zwężenia naczyń i nogi wydają się bardziej niebezpieczne zmiany związane z epicentrum całego systemu naczyń serca i mózgu, na których zależy istnienie całego organizmu. Te skurcze są podzielone na:

 • Skurcz wielkich naczyń;
 • Skurcz tętnic wieńcowych;
 • Skurcz naczyń mózgowych.

Objawy skurcze naczyń

Cetchatoe livedo

Cetchatoe livedo przejawia wygląd siateczką na skórze w biodrach i kostkach. W tym przypadku, na tym terenie staje się niebieskawy. Skóra wokół blado.

Objawy są gorsze, gdy przechłodzeniu, w miesiącach letnich może brakować. Obserwowano objawy chorobowe.

Akrocyjanoza i perfrigeration

Stage angiotrofonevroza kończyn blanszowanie, Akrocyjanoza i zgorzel.

Akrocyjanoza towarzyszy niebieski i drętwienie kończyn (palce u rąk i nóg) na zimno. W tym przypadku nie może być pocenie. Odmrożenia przejawia się w wyglądzie w niepogodę, jesienią i zimą zimno uszczelnienia niebieskawym odcieniem na twarzy, uszach, za zlewem, na dłoniach i stopach.

Rodzi to pieczenie i swędzenie dotkniętych obszarach. Na ból triturację wystąpić.

Podobna sytuacja ma miejsce, gdy nie ma skurcz głównych tętnic nóg. Pierwszy etap bieleje jak alabastru (ze względu na brak przepływu krwi), i następnie zaczyna się na niebiesko (co przejawia się brakiem tlenu). Po pewnym czasie przechodzi skurcz, przywróceniu krążenia krwi, a stopa zaczyna szybko czerwienić.

Skurcz naczyń wieńcowych

Skurcz naczyń wieńcowych rozpoczyna się bólem w klatce piersiowej. Są one charakter napadowy i występują najczęściej w nocy, wcześnie rano, w spoczynku.

U ludzi, objawy dławicy piersiowej. Dzieje się tak ze względu na nagłe zmiany światła tętnic wieńcowych.

Przyczyny zwężenia naczyń

Skurcz naczyń krótkie zjawiskiem. To trwa mniej niż 20 minut. Jednak w niektórych przypadkach może trwać i przez dłuższy czas.

Przyczyną skurczu naczyń krwionośnych są choroby takie jak różnego rodzaju nerwice, tętniaki, z patologicznych przejawów kulminacyjnego, zespół podwzgórze, nadciśnienie.

Całkowicie przyczyny skurcze naczyń serca nie były badane. Ale to jest udowodnione, że tych, którzy palą, nadużywanie alkoholu i poddawane ciągłym stresie, ryzyko jej wystąpienia jest znacznie wyższa.

Jeśli wielokrotnie zauważyłem w jego kołatanie serca lub ograniczających ból w klatce piersiowej – to okazja, by zobaczyć się z lekarzem.  Objawy te są spowodowane przez niedobór podstawowych składników odżywczych mięśnia sercowego (glukozy i tlenu) zgromadzonych w niej krew. A powodem tego – skurcz naczyń.

Ponadto, podstawą wielu chorób serca, takich jak zawał mięśnia sercowego, miażdżyca tętnic wieńcowych, kardiosklerosis a druga znajduje się skurcz naczyń serca.

Wideo: alkohol, serca, naczyń krwionośnych i skurcze

Jak szybko usunąć skurcz naczyń?

Wiele osób ciągle przeżywa różne dolegliwości związane z skurcz naczyń. Najbardziej z nich więcej niż raz zrealizowana drętwienie palców u rąk lub nóg, a nieprzyjemne odczuwanie bólu w postaci mrowienia powrotu do normalnego przepływu krwi. Co należy zrobić, aby szybko i skutecznie usunąć skurcze?

 • Masaż dłoni i stóp jest najlepszym sposobem – Wzmocnione zacierania kończyny. Ogrzewa tkankę powoduje krwi szybciej, a to przyczynia się do tego, że skurcz umożliwia dosłownie 3-4 minut.
 • Innym skutecznym sposobem jest gorąca kąpiel wody z solą. Opadające w ręku, który odebrał na skurcz łokcia, bardzo szybko poczujesz ulgę.

  Cóż pomoże gorące okłady.

 • Skurcz naczyń serca oraz usuwa gorącą, słodką herbatę z imbirem lub melisy. Możesz dodać naparu apteka głogu i mięty.

  Picie herbaty ziołowe – doskonałą profilaktykę skurcze wieńcowych.

Ale jest to środek tymczasowy, aby pomóc pozbyć się nieprzyjemnych doznań. Nie powinno być traktowane objawów oraz przyczyny, które przyczyniają się do rozwoju choroby. Jeśli czas nie lekarza, że ​​ponownie z jeszcze większą siłą i może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Pełna leczenie skurczu naczyń

Leczenie rozpoczyna się od badania skurczu naczyń. Lekarz powinien ustalić przyczynę ich wygląd i wybierz odpowiednią metodę, która jest specyficzna dla każdego pacjenta. Najczęściej jest to przypisane pełne badanie i diagnozę stanu naczyń.

W wielu klinikach w diagnostyce obejmuje skanowanie dwustronne, pomiar napięcia tlenu przez skórę i dipplerografiya USG.

Leczenie skurczu naczyń kończyn (rąk i stóp) prowadzona jest przez ekspozycję na dotkniętych obszarach słabego prądu elektrycznego. Dwutygodniowy cykl leczenia obejmuje codzienne procedury nie więcej niż dwanaście minut. Jeśli choroba zaczyna się rozwijać, może wystąpić martwica skóry, pojawiają się małe wrzody.

W tym przypadku, lekarz wykonuje obróbce dodatkowej w postaci aplikacji do chorych obszarach maści na gojenie ran i przeciwzapalne.

Kurcze Leczenie – długa. Może trwać dłużej niż jeden rok. Jednak zdarza się, że będzie w stanie zatrzymać skurcze metod medycznych. W tym przypadku zabieg chirurgiczny zwany sympatektomię. Ma on na celu wycinek włókna nerwowe pnia współczulnego klipu medycznej.

W niektórych przypadkach są one usuwane. Ponadto, zastosowanie licznych technik pomocniczych, takich jak plazmaferezy.

W leczeniu stosowane przeciwskurczowe (rozszerzających naczynia). W domu, skurcz naczyń może wziąć pigułkę shpy, Papaweryna lub dibasol Papazol.

Zapobieganie problemami naczyniowymi

Do zapobiegania skurczu naczyniowego zalecana dzienna biegania na krótkich dystansach. To lepsze ogrzewa krwi i sprawia, że ​​łatwiej poruszać się statki. Poza prowadzeniem poprawia napięcie naczyń.

Jeśli trudno uruchomić, można po prostu zrobić codzienne spacery.

Odmowa wielu nałogów, takie jak palenie, alkohol prowadzi do tego, że przywraca elastyczność naczyń krwionośnych i zmniejsza ryzyko skurczów.

Praktycznie każdy pokój posiada kliniki fizykoterapii. Lekarz będzie ciebie zestaw ćwiczeń, który będzie nie tylko zaoszczędzić od skurcze, ale także poprawić organizm jako całość. Ci, którzy cierpią z powodu skurczu naczyń jest niezbędne, aby chronić się przed obrażeniami, zbyt wiele ekspozycji.

Generalnie, zalecenia dla osób cierpiących na skurcze, nie wiele różni się od typowych metod, które są używane do wzmocnienia naczyń krwionośnych. Ponadto, nie jest w porządku, aby przestrzegać diety i stylu życia. zaleca się do zapobiegania miażdżycy tętnic.

Share →