Sól i kojące kąpiele dla dzieci

Sól i kojące kąpiele dla dzieci

Sól i kojące kąpiele dla dzieci. Kąpiel dziecka – nie tylko procedury higieniczne. Wanny i może mieć działanie terapeutyczne, z powodzeniem zastępując niektóre leki. Kąpać dziecko w herbat ziołowych może być zarówno do leczenia i zapobiegania.

Dzieci uwielbiają pływać. Eksperci zalecają długo „pobyt” w kąpieli dziecka.

Po rany pępowinowej uzdrowiony, tłumaczenia na dorosłych wanienki. Zagotować wodę, niekoniecznie – wystarczy dodać wywary z ziół (rumianek, szałwia), które mają właściwości dezynfekujące i zmiękczają wodę. Oraz specjalne kąpiele ziołowe mogą być stosowane w leczeniu niektórych chorób u dzieci (ale wyłącznie na receptę!) – sól i kąpieli ziołowych.

Gdy atopowe zapalenie skóry w wodzie jest dodać bulion glistnika zioła, serię (oni osuszyć skórę) lub kory dębowej. Podczas jednego zabiegu nie należy mylić więcej niż 2-3 składniki, aby dziecko nie jest reakcja alergiczna.

Koją skórę z wanną zapalenie skóry z wywaru z nasion lnu (250 g na 5 litrów wody, doprowadzić do wrzenia, filtr) lub skrobi (200-250 g na wannę). Wanna z wywaru z waleriany uspokaja system nerwowy i pomaga owrzodzenia skóry.

Łatwo pobudliwe dzieci kąpią się w kąpieli iglastych na dwa tygodnie (1 łyżeczka. Wyciągu lub taśmy rzucanego przez 10 litrów wody, w temperaturze + 36 ° C).

Kojące kąpiele ziołowe

Jeśli dziecko jest nadpobudliwe, krzywi się, płacze dużo i nie spać, nie ma potrzeby stosowania środków uspokajających. W takich przypadkach można stosować kąpiele ziołowe, uspokajające sosnowe kąpieli ekstraktu, 5% kąpieli olejowej lawendy i aromaterapię. Przed użyciem tego czy to oznacza, należy skonsultować się z pediatrą.

Z podniecenia nerwowego zaleca następujące wyciągi.

? Liści mięty pieprzowej – 30 g; trawa Oregano – 30 g; kwiaty nagietka – 30 g; kwiatów rumianku – ’30

? Herb Salvia officinalis – 40 g; trawa pełzanie tymianek – 40; kwiaty nagietka – 20 g; kwiatów rumianku – 20 g; korzeń kozłka – 20 g

? Grass serii – 40 g; liści mięty pieprzowej – 30 g; korzeń kozłka – 20 g; kwiaty nagietka – ’30

Napar przygotowuje się następująco: Kolekcja wlać 3 litry przegotowanej wody, 30 minut, przecedzić i wlać do wanny. Procedury na dobę przez 10-15 dni. Zwykle po takich kąpielach dzieci śpią dobrze i długi sen.

Miesiąc później, oczywiście może się powtórzyć.

Skłonność do alergii

Jeśli skóra jest podatna na wysypki okruchy, eksperci zalecają, aby kąpać dziecko w wywarze. Lepiej używać herbat jednoskładnikowych, ponieważ w przypadku niepożądanej reakcji będzie łatwiej określić przyczynę.

Odwar z kwiatów rumianku. 120 g kwiatów rumianku zalać 3 litrami wrzącej wody, umieścić w łaźni wodnej przez 20 minut, potem 30 minut pchania. Odcedzić i wlać do wanny.

Kąpać dziecko w bulionie uzdrawiania przez 15 minut.

Odwar pospolity. 100 g posiekanych ziół zalać 3 litrami wrzącej wody, gotować przez 20 minut, a następnie pozostawić na 30 minut. Odcedzić i wlać do wanny. Również dobrze znane buliony z znamiona kukurydzy, korzeń łopianu, kwiatów głogu, które są przygotowywane w taki sam sposób, jak poprzednie.

Pamiętaj, że nawet ziołowe zabiegi wymagają wcześniejszej konsultacji z pediatrą!

Kąpiele solankowe

Przez pierwsze okruchy czasu wystarczy, aby przelewać 5 minut, a następnie zwiększyć czas do 8-10 minut. W celu zachęcenia do dziecka, należy użyć Dzieci słonych kąpieli.

Rozpuścić 2 łyżki. łyżka soli morskiej lub w 10 litrach wody. Sposób, zaczynając od 3 minut i stopniowo zwiększa czas przebywania w kąpieli do 5 minut. Kurs trwa 8-10 dni.

Na równi z kąpieli kojący i kojące herbaty zaparzyć dla dzieci. Dziecko będzie w dobrym nastroju i spać spokojnie w nocy.

Nie jest konieczne, aby dodać do wywaru ziołowego wanny „na wszelki wypadek”, ponieważ nadmierna gorliwość w stanie czasem dodać problemów. Jeśli skóra dziecka czystą i aksamitną, różowe, kąpać go w zwykłej wodzie.

Zdrowie dla Ciebie i Twoich dzieci! Przepisy tradycyjnej medycyny, aby Ci pomóc!

Share →