Sól w moczu: przyczyny i leczenie

Sól w moczu: przyczyny i leczenie

Wiele elementów obecnych w moczu, musi być zrównoważony, ale jeśli jakiś element dominuje nad innymi, że krystalizują i osad. Ponieważ tworzenie soli w moczu. A pojedyncze sole wykrywania wpłynąć na diagnozę i nie wymaga leczenia. Jeśli mocz jest mętny z osadu, oznacza to przekroczenie dopuszczalnej ilości soli, powstawanie kamieni nerkowych.

Ale to nie jest jedyny powód dla takiego zadymienia. Aby potwierdzić chorobę ustalić dodatkowe testy i ultradźwięki.

Co to znaczy, zmętnienie i osad w moczu?

Możliwe przyczyny częstych chorób i soli w moczu, takich jak kamica nerkowa, odmiedniczkowe zapalenie nerek, cukrzyca, zatrucia, zaburzenia funkcji przewodu pokarmowego, a także różnych zmian patologicznych.

Głównymi przyczynami soli w moczu

Rodzaje soli

1.

Urata

Ten rodzaj soli wytrąca towarzyszy reakcji z kwasem. Przyczyną ich pojawienia się może być gorączka, stres fizyczny, odwodnienie (ze względu na wymioty, biegunka, pocenie się), białaczka, dny moczanowej, skaza. Urata wystąpić po nadmiernego spożycia wędlin, podrobów, śledzie, roślin strączkowych, mocnej herbaty.

Zaleca się urozmaicenia diety produktów bogatych w potas, magnez, cynk, witaminy z grupy B A i B; to alkalicznej wody mineralnej; warzyw, zbóż, produkty mleczne.

2. szczawian

Szczawianów w moczu są sole amonowe. Ten rodzaj soli strąca się zarówno przy kwaśnym i alkalicznym, a często odnosi się do chorób, takich jak cukrzyca insulinoniezależna, wrzodziejące zapalenie okrężnicy, odmiedniczkowe zapalenie nerek, uszkodzenia jelit, posocznicy; metabolicznego kwasu szczawiowego; jeść pokarmy bogate w witaminę C (jabłka, buraki, seler, pietruszka, cytrusów i kakao, zupy, kwas askorbinowy).

Oprócz obfite pić kompoty, herbata z cytryną jest zalecane to owies, proso, morze kapusta, śledzie, kalmary; pokarmy bogate w witaminę B6. Przydatne wywary knotweed, brzoza pąki, znamiona kukurydzy, liści truskawek.

3. Fosforany

Są wynikiem reakcji alkalicznej, w tym nadczynności przytarczyc, z pęcherza, wymiotów, gorączki, z zespołem Fanconiego i dlatego objadania się.

Zaleca się, aby ograniczyć pokarmy, które są bogate w wapń i witaminę D (tłuste ryby, produkty mleczne, wątroba, jaja).

Sól w moczu:

  • siarczan wapnia przy otrzymywaniu kwasu benzoesowego i kwasu salicylowego, cukrzycę;
  • hipuran w stosowaniu leków obniżających gorączkę, cukrzycy, chorób wątroby, kamicy nerkowej, zgniły zjawisk w organizmie;
  • sole moczanowych amonu z moczanowej sercowego.

Leczenie

Terapie są, w zależności od charakteru choroby. Jeśli przyczyny soli w moczu związanych z przekroczeniem granicy wyznaczonych produktów, wystarczy ograniczyć ich liczbę do testów wróciło do normy. Przy odwodnienie wystarczy zwiększyć ilość wody. Przy podawaniu oxaluria cytrynian sodu i potasu, obniżenie stężenia trudno rozpuszczalnych soli wapnia. Jeśli powodem jest stan zapalny, przepisze odpowiednie leki i zabiegi.

Wzrost stężenia soli w analizie w ciąży, na przykład, może oznaczać awarię nerki, więc kobieta wyznaczyć termin sól dieta leczenie nerek i musi ponownie analizę.

Share →