Sok brzozowy: pyszne, proste i użyteczne!

Sok brzozowy: pyszne, proste i użyteczne!

Natura cały rok z nas hojnie swoich darów. Tej wiosny, kiedy to chcemy aktywność i siłę po dłuższym mrozów nie wystarczy, że daje nam źródło energii uzdrawiającej – sok brzozowy. Napój od dawna ceniony przez Słowian.

Bo to jest tak bogate w substancje odżywcze, że jest w stanie poradzić sobie nawet z wieloma dolegliwościami.

Brzoza sok zawiera minerały, takie jak wapń, magnez, żelazo, potas, jak również WP aniches ki e kwasowej i trwałej. Jeśli nie da się korzystać z życia, migreny i depresji biedny sen, więc nadszedł czas, aby wypić szklankę zdrowego napoju. I można zafundować sobie koktajl. Dwie szklanki soku zapukał cztery łyżki syropu jagody i lody.

Wyjście wzmacniane uczta jeśli brzoza sok zmieszany z innym sokiem lub nawet naparów ziołowych.

Przezroczysty słodkie napoje pokazano na choroby układu moczowo-płciowego. Trzymaj go w diecie, co poprawia funkcjonowanie nerek pozbyć się piasku i kamieni w organizmie. Oczyszcza i pobudza układ pokarmowy sok z brzozy.

Wystarczy być ostrożnym w użyciu, jeśli masz wrzód żołądka.

Skutecznie leczone rwa kulszowa sok, reumatyzmu, zapalenia stawów i choroby dróg oddechowych. Pozbądź się bolesne kaszel pomaga soku brzozowym i mleko zmieszane w stosunku 1: 1.

A to nie wszystko. Panie, wiosna pić nieocenione w kosmetologii. Służy on do trądziku i suchość skóry. W tych przypadkach skóra jest dobrze oczyszczone z soku brzozowym lub przygotować maskę na podstawie soku brzozowym. Tu jest miasto Przepis. Sok się biały lub niebieski rozcieńczonego gliny Konsystencja śmietaną, stosuje się na powierzchni przez 15 minut.

Procedura powinna być przeprowadzane dwa razy w tygodniu. Skóra w tym samym czasie uzyskać pełny oczyszczające i nawilżające. Ci, którzy chcą mieć piękne mocne włosy. pozbyć się łupieżu i przyspieszyć wzrost, warto przepłukać loki sok z brzozy.

W celach terapeutycznych, eksperci zalecają biorąc szklankę soku brzozowym w pół godziny przed posiłkiem. Pożądane jest, aby przeprowadzić procedurę trzy razy dziennie przez dwa do trzech tygodni.

Przedłużania życia!

Niestety, sok brzozowy jest klasyfikowane jako produkty, które są przechowywane przez długi czas bez dalszego przetwarzania. Świeże drinka w lodówce w szklanym pojemniku będzie trwał dwa dni, a potem po prostu zaczyna wędrować. Jeśli nie masz czasu, aby pić, a potem nadszedł czas, aby włączyć się przez długi czas znane wykroje na receptę sok brzozowy.

sok brzozowy – 5 litrów,

Lemon – 1 szt.,

Orange – 2 szt.

drożdże – 15-20 g,

Cukier – 400-500 g,

suszone morele – 10 sztuk,.

Vanilla – 50g

Pokroić pomarańcze i cytryny możliwie precyzyjne. Umieść owoce w soku. Lekko ciepły w niewielkiej ilości soku e i rozpuścić w niej cukru, dodać do tego samego puree drożdży. Wszystko wymieszać. Dodaj waniliowy, melisy lub mięty – do smaku. Następnie przykryć gazą i pokrywy, opuścić pić na jeden dzień w chłodnym miejscu.

Po przecedzić napar. W miejscu butelki while rodzynki i posiekane suszone morele. Wlać wywar do butelek i przechowywać w lodówce przez 6-12 godzin do zaparzenia.

Po chwili, napój jest gotowy.

Syrop Brzoza

Sok świeży brzoza odparowano pod pokrywką na małym ogniu, czasami usuwania piany. Gotowy syrop należy cytrynowo-biała i lepka jak miód. Po zagęszczony sok filtrowano i przechowywano w szczelnie zamkniętym pojemniku.

Może być dodawany do herbaty lub rozcieńczony wodą w stosunku 1 łyżeczka Syrop 1 szklanka wody.

Brzoza jabłecznik

sok brzozowy – 12 l.

wino – 2,5 litra.

cukier – 3,2 kg.

cytryna – 4 szt.

Sok brzozowy miesza się z winem, dodać cukier i plasterkami cytryny. Pojemnik szczelnie zamknięty i umieścić w chłodnym miejscu przez dwa miesiące. Po filtrze do butelek, zamknięto i pozostawiono do odstania przez dwa tygodnie.

Istnieje wiele przepisów na puszkach i soku brzozowym. W tej formie może podobać się przez cały rok, tylko jeden «ale»Pod wpływem ciepła i aminokwasów przedstawiono najważniejsze elementy sok może ulec pogorszeniu.

Dlatego wielu sceptycznie korzyści z soku, który jest sprzedawany w sklepach.

Zbiorów lub soku samemu lub kupić go, ty decydujesz. Mimo to, nie poddawaj się, dobre nawyki na drinka pomocną.

Kichko Ales specjalnie dla oede.by

Share →