Sok z dyni - łyk zdrowie

Sok z dyni – Łyk zdrowia

Sok z dyni – Ciekły produkt spożywczy otrzymany z jadalnego miąższu dojrzałych dyni, pomarańczowym lub żółtym kolorze głębokiej i przyjemny łagodny smak i bogaty aromat.

Sok z dyni kalorii

Sok z dyni kalorii – 38.80 kcal na 100g.

Korzyści z soku z dyni

Sok z dyni zawiera sacharozę, sole magnezu, potasu, wapnia, miedzi, kobaltu, cynku, fluorek, a także żelaza. Jest bogata w witaminy C, B, A, P, PP, E, K i innych składników odżywczych niezbędnych dla zdrowia ludzkiego.

Ze względu na wysoką zawartość kwasu askorbinowego (witamina C), naturalnego soku z dyni ma on wpływu ciała usztywniający, obsługiwać system odpornościowy i zmniejsza ryzyko przeziębienia i chorób zakaźnych.

Korzyści z soku z dyni jest również ze względu na obecność w jego strukturze dużą ilość pektyn, co normalizuje metabolizm organizmu, poprawia krążenie krwi, obniża poziom cholesterolu we krwi. Wiadomym jest, że pektyna zawarta w soku dyni silnym antyoksydantem, w stanie uwolnić organizm od szkodliwych substancji: pestycydów, metali ciężkich, radionuklidów.

Zawartość włókien w soku z dyni pomaga w normalizacji perystaltykę, poprawia przewodu pokarmowego i działa na zaparcia jako środek przeczyszczający.

Przydatne sok z dyni nadciśnienia, choroby układu krążenia, wątroby, nerek, obrzęk.

Według zawartości karotenu z marchwi sok z dyni przekracza 5 razy, a w połączeniu z wzmacnia swoje dobroczynne właściwości. Dlatego, dyni i sok z marchwi, która jest oczywiste korzyści zarówno dla dzieci jak i dorosłych, zajmuje pierwsze miejsce wśród wszystkich możliwych wariantów mieszanych soków.

Bardzo przydatne sok z dyni dla mężczyzn, w profilaktyce przeciw prostaty i utrzymania funkcji seksualnych.

Sok z dyni ma korzystny wpływ na układ nerwowy. Jest on stosowany jako środek uspokajający, w połączeniu z miodem oraz naturalne nasennie silnej i zdrowego snu.

Kobiety w ciąży dyni sok pokazano na zatrucia i jako ogólny tonik. U kobiet karmiących zaleca się przyjmowanie soku z dyni, aby zwiększyć laktację i niedobór żelaza.

Sok z dyni jest również wykorzystywany w ich pracy i dermatologów, kosmetologów. Sok choroby skóry są stosowane zewnętrznie, daje korzystny efekt w leczeniu trądziku, zaskórników, doskonale nawilża.

Bardzo przydatna do picia świeżego soku z dyni. Korzyści i szkody soku, w tym przypadku, jest w dużej mierze zależy od jego jakości i ilości spożywanego.

Świeży sok nie należy przyjmować kilka razy dziennie.

Dla zapobiegania, a także wzmocnienie organizmu jako całości, zaleca się używać pół szklanki świeżego soku z dyni rano na pół godziny przed posiłkiem.

W chorobach odbioru dyni soku wzrasta do trzech razy dziennie.

Niestety Sok z dyni

Sok z dyni – korzyści i szkód jednocześnie, dlatego należy starannie rozważyć przeciwwskazania do jego stosowania w zależności od choroby. Szkoda soku z dyni jest możliwe w przypadku, gdy osoba jest chora z wrzodu żołądka lub jelit, zapalenie pęcherzyka żółciowego, ostre postaci cukrzycy, zapalenie błony śluzowej żołądka o wysokiej kwasowości. Przeciwwskazaniem jest także specyfiką soku z dyni.

Należy zachować ostrożność, aby sok z dyni, jeśli występuje w organach kamieni moczowych, jak w chorobie szkód dyni soku jest jego moczopędne. Może to wywołać przepływ dużych kamieni w drogach moczowych.

Na norm zużycia dozwolonych ilości soku jest lepiej skonsultować się z lekarzem.

Możliwe jest również, szkoda soku z dyni, jeśli nie spełniają niezbędnych zasad higieny w procesie jego produkcji.

Jak gotować w domu sok z dyni

W celu przygotowania soku z dyni w domu, trzeba wybrać dyni, z których, w rzeczywistości, będzie sok.

Jeżeli wolą słodkie i soczyste odmiany takie kulinarne uważane Muscat i niektóre duże dyni.

Co do zasady, soczyste i dojrzałe dynia ma okrągły lub owalny kształt. Kolor mięsa jasne, z głęboko żółty do pomarańczowego. Miąższ jest gęsta i elastyczna, a w każdym razie nie powinno być włóknisty.

Dojrzałość dyni wskazuje również ogonem – powinno być ciemne i suche.

Słodkie i smaczne dyni jest zazwyczaj małych rozmiarów, o wadze do 5 kg.

Dyni świeżości sprawdzona przez naciśnięcie palcem na skórze, jeśli nie dent, oznacza to, że płód nie jest pierwszej świeżości. Skórka powinna być gęsta i pokryta woskiem pszczelim.

Gdy wybór dyni zrobić, pojawia się pytanie, jak zrobić sok z dyni.

Gotuj Sok z dyni w domu na kilka sposobów.

Dla świeżego soku z dyni korzystać z nowoczesnej sokowirówkę do tego, jak w innych przypadkach, trzeba najpierw wyciąć skórki dyni, usunąć nasiona i pokroić je na małe kawałki.

W produkcji świeżych soków i tradycyjne puszki «babci» Metoda przy użyciu pacy i jałową gazę. Plastry dyni ziemi z drobnej tarce, a następnie w wyniku wagi dyni rzuca w gazę i wycisnąć sok.

Możesz przygotować sok z dyni w zimie, przy użyciu metody pasteryzacji lub sterylizacji.

Gdy poddany pasteryzacji soku dyni i delikatnej obróbce cieplnej, zwykle nie jest przeznaczony do długotrwałego przechowywania.

Podczas zbioru soku z dyni w zimie jest również wskazane, aby korzystać sokovarki. W tym przypadku, sok może być przechowywana przez długi czas.

Sok z dyni do utraty wagi

Sok z dyni do odchudzania niezbędny żywności, dzięki zawartości płynnej witaminy T. Te cenne witaminy sprzyja absorpcji niestrawnych żywności i zapobiega odkładają się złogi tłuszczowe w organizmie, a tym samym zapobieganiu otyłości.

Wysoka zawartość pektyn i błonnika w soku z dyni, oczyszcza organizm z toksyn. Ma działanie moczopędne i wyświetla nadmiaru wody z organizmu.

W soku z dyni zawiera dużo potasu, co jest bardzo dobre wsparcie dla pracy serca.

Dlatego wiele dietetycy zalecają spożywanie dyni i soku z dyni do utraty wagi i jako środek wzmacniający i bezpiecznego środka.

Z otyłością pomocne dni na czczo z wykorzystaniem soku z dyni.

Jednak przydatność każdej diety, w tym diety na sok z dyni zaleca się, aby omówić z lekarzem lub dietetykiem.

Jak przechowywać sok z dyni

Jak przechowywać świeże soki z dyni? Świeżo wykonane Sok najlepiej jest wykonać w małych ilościach i natychmiast wykorzystać w ciągu 10 minut po zakończeniu gotowania. Aby jeszcze bardziej nie ma na przechowywanie (nawet w lodówce), a z czasem tracą swoje właściwości użytkowe.

Jak przechowywać sok z dyni zebrane w zimie

Wypij szklankę kurwa lepiej przechowywane w chłodnym miejscu. Idealne miejsce do przechowywania soku dyni jest lepszy – ta piwnica lub pod ziemią.

W przypadku ich braku można przechowywać puszki soku na przeszklone loggie, w ciemnym miejscu, gdzie promienie słoneczne nie przenikają.

Banki są zalecane, aby zakrywać górnej ściereczką. Gdy temperatura spada poniżej loggię –2 stopnie, banki powinny być ciepłe dalej.

Jak długo można przechowywać sok z dyni

W zależności od rodzaju zastosowanego leczenia dyni soku bezpośredniej ekstrakcji (pasteryzacji lub sterylizacji) Okres trwałości może wynosić od 6 miesięcy do 1 roku.

Jakie produkty powinny pić sok z dyni

Share →