Spirale przed ciążą

Spirale przed ciążą

Zobacz także

Na dzień dzisiejszy, zwłaszcza w ciężkim kryzysie finansowym, to jest bardzo ważna sprawa, aby stać planowania ciąży, aby rodziny miały możliwość spokojnie podnieść swoje dziecko bez szkody dla siebie i swojej karierze. Cóż, co zrobić z aktywnego życia seksualnego, co współczesne kobiety i dziewczęta. Jak zanurzyć się w codziennych radościach, nie martwiąc się o tym jutro możesz obudzić się w ciekawym położeniu, ponieważ prezerwatywy nie zapewniają 100% ochronę przed ciążą i hormonalnych świece mogą mieć poważny wpływ na tarczycę dziewczyny.

Tutaj pomóc nowoczesne kobiety przychodzi z tej formy antykoncepcji, jak wkładki.

Zaskakujące jest to, że wzmianka o ochronie wewnątrzmacicznego był jeszcze w źródłach pisanych w starożytności, ale są tylko spirala na początku XX wieku, a powszechna i rosnąca popularność otrzymali dopiero w latach 70. 80-tych ubiegłego wieku.

Dziś Wkładka wewnątrzmaciczna jest dość zwarta i małe urządzenie, doświadczony lekarz „ustawia” bezpośrednio do macicy. Co więcej, wprowadzenie pojęcia wybrać dla siebie – jak kilka miesięcy lub kilka lat, i można się go pozbyć w dowolnym czasie dogodnym dla Ciebie. Kształt tej metody antykoncepcji jest całkowicie odmienny od spirali i kończąc o strukturze w kształcie litery T.

Zasada działania

Główną zasadą jest to, że hamuje IUD w promocji spermy do żeńskiego jaja, a co najważniejsze, nie pozwala na zapłodnione jajo do mocowania na ścianie macicy.

Struktura

Spirala często wykonane z elementów z tworzyw sztucznych i substancji aktywnych. Zadaniem składnika aktywnego może wykonywać hormon progesteron lub miedź. Jaka jest różnica między nimi? Gdy kobieta używa spirali z progesteronu, niezawodność jest 99%, a jeśli miedzi – 98%.

Zatem zaletą spirali substancji hormonalnych jest to, że umożliwia przepływ miesiączki. Ale jego wadą jest to, że po kilku miesiącach progesteronu. Jako składnik czynny jest zakończony i musi być zastąpiona nową dawkę podczas IUD zamontowany na kilka lat.

Oczywiście, trzeba skonsultować się z ginekologiem wybrać dla Ciebie najlepsze rozwiązanie i formę wkładki wewnątrzmacicznej. Jeśli zdecydujesz się zainstalować środki antykoncepcji, to musisz odwiedzić gabinet ginekologa na więcej niż dwa razy w roku. Można również wybrać czas instalacji spirali (w której części cyklu). I nie bać się tego uczucia będzie bolesne.

W większości przypadków, kobieta nie wszystko, nawet niewielki dyskomfort czuć. Ale może powodować dyskomfort podczas stosunku, a także ewentualnego spiralę strat. Ale w większości przypadków, to się uda.

Share →