Spirulina i jej korzystne właściwości

Spirulina i jej korzystne właściwości

Nowoczesne produkty kosmetyczne, często zawierają dużą ilość różnych substancji chemicznych mających na celu utrzymać skórę w dobrej kondycji, redukcji zmarszczek lub na pokrycie ciemne plamy – ale nigdy nie wiadomo oznaki starzenia się skóry. Tymczasem w większości przypadków, piękno skóry zadba o samą naturę. Jego niesamowite kreacje wciąż są od dawna stosowane w produkcji kosmetyków, a dzisiaj, kiedy możemy zobaczyć i mikroskopowo-drobne przedmioty, jak również je rozdzielić, nasze możliwości znacznie wzrosły.

Weźmy, na przykład, spirulina. Ten niebiesko-zielone algi nie-morskiego, którego długość jest mniejsza niż pół milimetra. Spirulina jest wyjątkowym produktem, dane nam przez naturę. Nie zawiera jod w swojej strukturze, w przeciwieństwie do większości innych alg, które żyją w słonej wodzie, ale w ilości białka, beta-karoten, witaminy B12 i różnych pierwiastków śladowych, to jest lepsze od większości jego współpracowników.

Tylko jeden gram spiruliny może zastąpić kilograma warzyw talerzu.

Spirulina jest jednym z najstarszych istniejących form glonów. Biologowie skierować ją do prokariotów, to ze względu na szczególną strukturę jądra komórkowego. Błona komórkowa Spirulina posiada specjalną strukturę składającą się z mukopolisacharydów.

Jest bardzo cienki i doskonale przyswajane przez komórki ciała, nawet jeśli lek zawierający Spirulina po prostu nałożony na skórę, jako maska.

Spirulina jest powszechnie stosowany w medycynie i kosmetyce. Jego unikalny skład pomaga osiągnąć zadziwiające rezultaty. W medycynie, to alga jest stosowany w zapobieganiu niedokrwistości i dysbioza, w celu zwiększenia odporności i eliminacji toksyn. Wiele właściwości stosowano w kosmetyce.

Na przykład, duża ilość beta-karotenu, witaminy C i E, selen, mangan, cynk i inne minerały zrobić spirulina unikalny przeciwutleniacz. I przeciwutleniacze – substancje, które pomagają spowolnić proces starzenia się skóry, zatrzymać zmarszczek i plam starczych, ponieważ sprzyja utlenianiu wielu destrukcyjnych procesów w skórze. Neutralizuje działanie wolnych rodników, które są jedną z głównych przyczyn zmian skórnych związanych z wiekiem i ogólnym organizmu.

Spirulina zawierają w swojej strukturze wiele lipidy (tłuszcze są takie same), 7% kompozycji. Tłuszcze te są wchłaniane przez komórki skóry i stosuje się jako źródło energii i częściowo materiałów budowlanych.

Nic dziwnego, że maska ​​z spirulina, jak klasyczny (np Maseczka z spirulina Sabunnga) i anti-aging, mają tak niszczycielski wpływ i rzeczywiście wspierać odnowę i odmłodzenie skóry. Ponadto gdy stosuje się składniki antyoksydacyjne maski w grubości skóry przenikającego ogromne ilości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które przyczyniają się do rozwoju włókien sprężystych i poprawy elastyczności skóry. Regularne stosowanie maski z Spirulina pomaga uczynić skórę bardziej stonowane i elastyczna, bardziej wyraźny owal twarzy, zmniejszyć zagrożenie zmarszczek na twarzy.

Ta unikalna środki do zapobiegania starzeniu, jak również leczenie.

Spirulina – jest naprawdę wyjątkowy produkt naturalny. To nie jest tak dawno temu stał się aktywnie używane, ale w tym czasie stał się bardzo popularny. Jednak na początku planowano wykorzystać jako źródło białka dla głodnych i jak badania odkryto jej właściwości jako produktu leczniczego oraz jako cenny składnik maski i kremy z efektem odmłodzenia.

Share →