Środki ludowe na zaparcia - pozbyć się choroby w domu ...

Środki ludowe na zaparcia pozbyć się choroby w domu

Być może to jest fakt, że ludzie – część natury, zmusza go do aktywnego poszukiwania naturalnych sposobów zwalczania choroby w przypadku ich wystąpienia. I dlatego środki folk na zaparcia są na równi z narkotykami, a czasami jest głównym sposobem na rozwiązanie problemu.

Przepisy, powiedz nam, jak pozbyć się zaparcia w domu, zebrał wiele. W toku są zioła, owoce, rośliny, wywary i napary z nasion. Ogólnie rzecz biorąc, można wybrać jeden z przepisów zaparcia ludowych dla każdego smaku.

Tradycyjna medycyna leczenie zaparcia zioła

Do najbardziej znanych ziół do opóźnienia walki krześle jest senna, kruszyna i rabarbaru. Tradycyjna medycyna leczy zaparcia liść senesu i kruszyny, korzeń korzenie i kłącza rabarbaru gotowane w bulionie.

Rośliny te pobudzają leniwe jelita drażliwego podobnie działających, przeczyszczające. Przepis przygotowania jest bardzo prosty. Materiał roślinny pochodzi w ilości 15-20 g, wlewa się 200 ml wody i powoli gotuje się w ciągu 20 minut.

Gdy wszystko jest gotowe do brzeczki dodaje się wodę, aż zlewki i 1/2 przy dwa razy dziennie. Te środki przeczyszczające ludowe na zaparcia dają pożądany efekt, po 8 lub 10:00.

Pomimo prostoty i dostępności do angażowania się w nie są tego warte, bo mają poważną wadę. Przy regularnym stosowaniu środków ludowej z zaparciami od drażniących absolutorium wciągająca, więc konieczne jest uzyskanie efektu okresowo zwiększać dawki.

Ale leczenie zaparcia w domu może być przeprowadzone i miękkie trawy, których używałem zupełnie inną jakość.

Zakradł się cicho działają skutecznie

Narzędzia te obejmują korzeń mniszka, korzeń lukrecji, liść pokrzywy i krwawnika.

 • Dandelion root jest szeroko stosowany jako żółciopędnie. A ponieważ żółciowego jest pobudzający perystaltykę jelit, mniszek lekarski może być stosowany jako lekarstwo na zaparcia – folk, miękkiej i dostupnoe.Dlya infuzji podjąć zmiażdżonych korzeni lub liści rośliny w wysokości 2 łyżki i nalegać noc w termos w 400 ml wrzącej wody. Rankiem następnego dnia w 3 dawkach podzielonych podjęte pół godziny przed posiłkiem.
 • Podobnie działa i krwawnika.

  Jego głównym skutkiem – żółciopędny i poprawy krzesło jest wynikiem działania na cienkim żółci. Ponadto roślina ma rozkurczowe działanie, które pozwala używać go jako środka domu na zaparcia na podstawie tego skurcz kishechnika.Dlya zaparzonej filiżanki wrzącej wody łyżeczkę ziół, nalegać i pić przed posiłkiem do 1/3 filiżanki na przewlekłe zaparcia.

 • Korzeń lukrecji jest tradycyjnie stosowany jako środek wykrztuśny na przeziębienia. Lecz można również stosować jako środek w leczeniu zaparć w domu.

  Od korzeni przygotowywania roztworu – 1 łyżka. zioła łyżka w szklance wrzącej wody, i weź krzesło na stałym opóźnieniem o 1/3 kubka.

 • Kolejny „nietradycyjnych” przeczyszczające – liść pokrzywy. Jego głównym zastosowaniem tego zioła znalezione ściągający, a na zewnątrz jest on stosowany jako płukankę zapalenie jamy ustnej, a także płyny do owrzodzenia, rany, ozhogah.Sutochnaya dawki pokrzywy – 2 łyżki na 3 szklanki wrzącej wody. Trawa i nalegać całą objętość napoju w ciągu dnia z miejsca stałego zaparcia.
 • Ma znaczący wpływ i rumianek na zaparcia, ale tylko spastyczne, ponieważ ma działanie przeciwskurczowe wyraźny.

Dla tych, którzy nie bardzo lubią trawę, istnieją inne popularne metody leczenia zaparć.

Pyszne domu środków na zaparcia

Działanie przeczyszczające mają nie tylko zioła, ale także niektóre owoce, takie jak czerwone jarzębiny, agrest, żurawiny.

 • Rowan, najpierw wytwarza się z syropu i pokryte jagody z cukrem i pozostawić je na około 1 miesiąc. Po tym okresie, owoce wycisnąć, dodać 25 ml alkoholu do 0,5 litra syropu i pić codziennie na czczo przed śniadaniem, wstępnie rozcieńczone vodoy.Esli jest przewlekłe zaparcia, leczenie środków ludowej opartych na owocach jarzębina przeprowadza się przed przywrócenia niezależnego przewodniczącego.
 • Nie mniej smaczne tradycyjne metody zaparcia – wywar z agrestu. W ciągu 10 minut, trzeba zagotować 1 łyżka. jagody łyżka, wlać 200 ml wody. W wyświetlonym bulionu, można dodać cukru i wziąć ćwierć filiżanki dziennie.
 • Nie gorzej czyste zaparcia tradycyjne zabiegi oparte na żurawiną. używany do infuzji. W szklanym słoiku z jagodami dodać przegotowanej wody w temperaturze pokojowej, w szczelnie pokryte plastikową lub pergaminie i przechowywać w chłodnym meste.Pri nieobecności przewodniczącego wziąć na pusty żołądek przed śniadaniem, 1 szklankę naparu. Tak więc możliwe jest wyeliminowanie sporadyczne zaparcia, a przewlekłe leczenie zaparcia na siebie w ten sposób usuwa gorsze.

Agawa prowadzi również

Doskonały efekt ma na długotrwałym leczeniu zaparcia od środków ludowej zawierających w swoim składzie lub agawy aloesu. Normalizować krzesło stosując sok rośliny lub z domieszką miodu.

 • Do wytwarzania czystego soku lepiej podjąć roślin, którego wiek wynosi nie mniej niż 3-5 lata. Cięcie na bazie liści pierwszą przetrwać w lodówce przez co najmniej tydzień, a następnie umieścić w prasie w celu uzyskania soku. Następnie sok odparowywać na stałej opóźnienia fotel picia 0,1-0,2 g na dzień w małej ilości wody.
 • Ciasto można zmieszać z miodem sok z aloesu na 30 g miodu, 150 ml soku. Otrzymaną mieszaninę przechowywano w lodówce i mieć dwa razy dziennie przez 1 łyżce wody.

Nawet jak leczyć zaparcia środków ludowe?

Inne sposoby radzenia sobie z zaparciami

Jeśli masz do czynienia z pytaniem, w jaki sposób pozbyć się środków zaparcia ludowych, a nie chcesz tracić czasu na gotowanie lub parzenia ziół napary i nalewki, można użyć bardzo proste przepisy na „leniwe”.

Wszystko, co musisz zrobić – jest kupić w sklepie jogurt, dodać łyżkę oleju roślinnego i dowolnej pić tej mieszaniny przed pójściem do łóżka. Efekt jest już rano.

Jeśli krzesło nie pojawia się rano, nie rozpaczaj i nie rzucić pracę. Dodać mu regułę – aby zakończyć dzień szklankę maślanki i masła. Po pewnym czasie, jelita muszą pracować.

A rano można „uruchomić” wnętrzności inny sposób. Musisz przejść przez maszynkę do mięsa równe ilości suszone morele, rodzynki i suszone śliwki. Aby wzmocnić efekt, dodać pokruszony liść senesu i wziąć mieszankę 1 łyżka. łyżka na czczo przed śniadaniem.

Jak leczyć zaparcia, że ​​w domu?

Wszelkie prace ziołowe remedium, oczywiście, jest bardziej miękki niż narkotyki. Ale przed rozpoczęciem leczenia środków zaparcia ludowych, konieczne jest, aby upewnić się, że nie ma poważne choroby jelit.

Ponadto, ważne atopowych masz zaparcia lub spastyczne, bo ŻADEN zaparcia jak leczyć w domu, zależy od tego.

Większość z powyższych przepisów pobudzają perystaltykę jelit, tak skutecznych w atopowych i są przeciwwskazane w spastyczne zaparcia. I zioła, takie jak rumianek i krwawnika oraz skurcze, więc nie ma dobrej atonii jelit.

I kolejne ostrzeżenie. Wiele ziół są przeciwwskazane w czasie ciąży i laktacji, więc trzeba zrezygnować z ich używania.

Idealny dla każdego, zwłaszcza pierwszy pojawiły się zaparcia, radzimy proctologist lub gastroenterologa. Dopiero wówczas leczenie jest najbardziej skuteczne i bezpieczne.

Share →