Stadium choroby hemoroidy

Stadium choroby hemoroidy

Nawet kilka miesięcy może rozwijać hemoroidy. Czasami w celu zwiększenia choroby trwać latami. Dlatego też, podczas zaostrzenia choroby i nie zawsze przewidzieć. Osoba ta może nie być świadom początku i postępu w odbytnicy procesu zwiększania naczynia krwionośne. Hemoroidy będą odczuwalne po pewnym czasie i niespodziewanie.

Najczęściej dzieje się po porodzie, podnoszenie ciężarów lub zwykłym zaparcia.

Istnieją cztery stadia choroby, z których każdy charakteryzuje się specyficznych objawów.

Hemoroidy 1 etap. Hemoroidy wewnętrzne

Hemoroidy są powiększone i wystają do prześwitu odbytnicy.

Ten wstępny etap hemoroidy charakteryzuje się następującymi cechami: wzdęcia, uczucie niecałkowitego opróżnienia, dyskomfort podczas oddawania stolca. Jednak te objawy mogą być znane nie tylko hemoroidy, ale także innych chorób, takich jak zespół jelita drażliwego.

W początkowym stadium hemoroidów praktycznie jednorazowego krwawienia, co jest charakterystyczne dla wyglądu krwi w stolcu po wypróżnienia. Hemoroidy wewnętrzne są często zdiagnozowane przez przypadek i to się dzieje zazwyczaj, gdy sprawa do poszukiwania pomocy medycznej z innego powodu. Zapobieganie i leczenie hemoroidów na wczesnym etapie — jest obowiązkowe Działania prowadzone pod nadzorem lekarza.

Specjalista będzie w stanie udzielić właściwej porady dla indywidualnego traktowania.

Porady lekarskie

W początkowym stadium choroby, takie jak hemoroidy, potraktowano skleroterapii. Ta procedura trwa kilka minut i nie jest odpowiedzialny za szkody. Pół godziny później pacjent może opuścić szpital już, bez odczuwania dyskomfortu.

Reguły wcześniejsze hemoroidy zostanie zdiagnozowany, łatwiejsze i tańsze w terapii. Dlatego też, przy najmniejszym dyskomfortem trzeba się spieszyć do proktologa do inspekcji.

Hemoroidy 2 stopnie

W normalnym ruchu jelit lub po znacznym napięciem (zaparcia) węzły wchodzą w odbyt. Jednakże, po wypróżnieniu odciągać łatwo.

Na tym etapie nie jest już szczególnych objawów — takie jak pieczenie, swędzenie w odbycie, jak również uczucie ciała obcego w odbycie. Nie są częste krwawienie występuje nie tylko podczas wypróżniania, i, na przykład, przy wzroście ciśnienia krwi podczas podnoszenia ciężarów. Krew jest uwalniany w małej ilości, ale często jest krwi, nie towarzyszy ból.

Więc hemoroidy spaść, co do zasady, w trakcie defekacji, wielu umyślnie lub nieumyślnie opóźnić krzesło, powodując psychogenne zaparcia. W tym przypadku, nie ma szybkiej progresji choroby.

Porady lekarskie

Specjalista proctologist powie jak leczyć hemoroidy drugim etapie badania wstępnego i znajdziesz liczbę jednostek i ogólny stan błony śluzowej odbytnicy. On może wyznaczyć dezarterizatsiyu, koagulację podczerwieni lub pierścienie ligacji. Ostatnie dwie procedury wymagają pełnego cyklu leczenia, dla którego chcesz spędzić kilka takich procedur.

Dezarterizatsii operacja jest wykonywana w ciągu 30 minut, stosując znieczulenie. Po kilku godzinach, pacjent powróci do swojego zwykłego życia.

Kompleksowe leczenie hemoroidów w etapach I i II jest najbardziej korzystne i pomaga zapobiegać nawrotom, a także dalszego zaostrzenia choroby.

Hemoroidy są 3 etapy. Hemoroidy zewnętrzne

Hemoroidy mogą spaść bez względu na defekacji (aktywność fizyczna) i wyciągnąć z powrotem na własną rękę.

Hemoroidów zewnętrznych można łatwo wykryć obecność hemoroidów, filc własną odbytu. Photo proctologist może określić stopień ciężkości choroby na tym etapie. Zazwyczaj można zobaczyć z zewnątrz trzy węzły, inni znajdują się wewnątrz odbytu.

Manifestacja trzecim etapie hemoroidy są swędzenie, pieczenie, ból i dyskomfort wzrosła. Objawy te mogą występować w sposób ciągły lub nieciągły. Świąd może być nie do zniesienia, więc wiele osób czesanie skórę prowadzi do drapania.

Porady lekarskie

Wyleczyć hemoroidy na przedostatnim etapie na dwa sposoby: poprzez dezarterizatsii (statków dostawczych do szycia), lub chirurgiczne usunięcie hemoroidów. Wydaje się, że diagnozowanie hemoroidy samemu jest bardzo łatwe, ale to nie jest tak. W domu, nie można pomóc siebie jako eksperta, aby ci pomóc.

W przypadku węzłów odbytu trzeba je odróżniać od grubego oraz nowotwory odbytu. To i wiele innych powodów, wskazują, że leczenie należy ufać tylko do profesjonalnego lekarza, który ma pod ręką niezbędne urządzenia i ma bogate doświadczenie.

W trzecim etapie, pacjenci często zmniejszyć węzły powrót palców. Czasami to pomaga, ale węzeł w siebie repozycji może być ograniczona, obiecuje rozwój powikłań.

Hemoroidy 4 etapy. Ostra Hemoroidy

Węzły nie są kontrolowane na wszystkich poległych, odbytu, gapi widoczny błony śluzowej odbytnicy.

Jest to ostatni etap hemoroidy, które towarzyszą powikłania — zakrzepicy, wrzody. Tone zwieracza jest zmniejszona, a tam jest mimowolne odprowadzanie płynnych odchodów i gazu. Wodnista wydzielina następuje poprzez wytwarzanie enzymów miał błony śluzowej odbytnicy.

Podrażniają one otaczającą tkankę aż do dużej odbytu erozji skóry (maceracji).

Dane statystyczne dotyczące pacjentów z hemoroidy odwołań do proktologa rozczarowujących: około 40% pacjentów przyjść tylko wtedy, gdy rozwój pełnego obrazu klinicznego, czyli czas się rozwijać już w stadium hemoroidów III-IV.

40% — jest to kwota bardzo wysoka, biorąc pod uwagę, że tacy pacjenci są często widoczne tylko leczenie chirurgiczne.

Musisz wiedzieć, że manifestacje jeden epizod hemoroidy może się dobrze skończyć, na pierwszy rzut oka, bezpiecznie. Później jednak bez właściwego leczenia w proktologa objawy hemoroidów okresowo pojawiają się raz po raz z zaostrzeniem charakteru choroby i pogorszenia jakości życia.

Co do zasady, ostatni etap hemoroidów jest bardziej niebezpieczne, ponieważ istnieje wysokie ryzyko poważnych powikłań: węzeł zakrzepicy. Węzeł martwicy, silne krwawienie, itp Po wykryciu 4. etapie, po dalsze badanie pokazuje, że istnieje pilna operacji.

Stosowane w naszej klinice, metoda chirurgii fale radiowe i / lub lazerohirurgii pozwala na bieżąco do przeprowadzenia operacji, wykonać go radykalnie, znacznie skrócić czas potrzebny pobyt w szpitalu i zminimalizować dalszej rehabilitacji.

Hemoroidy — przewlekła choroba. Błędy w diecie powodują nasilenie (ostre, pikantne jedzenie, świąteczny posiłek, nadużywanie alkoholu), w ostatnich miesiącach ciąży i porodu, obciążenia statyczne (przedłużone siedzącej lub stojącej).

Share →