Stan podgorączkowy temperatura ciała u dzieci

Stan podgorączkowy temperatura ciała u dzieci

Często dzieci w ciągu dnia temperatura wzrasta nieznacznie powyżej 37 stopni. Jest to normalna wersja. Jeśli jednak ta temperatura jest utrzymywana przez długi czas – tygodni, miesięcy, rodzice zaczynają bić na alarm. I często mają rację.

Stan podgorączkowy nazywa temperatury ciała do 38 stopni. Długotrwałe stany podgorączkowe mogą być objawem zapalenia tlącego, zapalenie mięśnia sercowego (odmiedniczkowe zapalenie nerek), gruźlicy, alergicznej lub choroby zakaźnej-alergicznych, anemii i innych poważnych chorób. Więc pierwszą rzeczą do zrobienia w długi temperatury stan podgorączkowy – jest kompleksowe badanie dziecka.

Plan badań obejmuje zwykle morfologię krwi, badanie moczu (nie tylko powszechne, ale próbki także zbieranie i analizę codziennej moczu, jak również analizę sterylności), rentgenowskie zatok i płuc, próba tuberkulinowa, badania biochemiczne krwi Revmoproby, EKG, USG narządów wewnętrznych, robaków w kale jaj. Według wyników badań, należy skonsultować odpowiednich ludzi.

użytkownik «Dzieci Mail.Ru»

Może wziąć udział w badaniu i rodziców. Po pierwsze, wymaga codziennej kontroli temperatury mierzonej co 3-4 godziny, w tym czasie snu (co najmniej 24 godzin). Po drugie, korzystnie codziennie pomiar ciśnienia w obu ramionach – Procedura ta jest również łatwa do nauczenia się na własną rękę.

Po trzecie, czasami doradzają równoległe badanie wśród rodziców i innych członków rodziny w celu identyfikacji kieszenie utajonego zakażenia, które mogą wesprzeć niewysoka gorączka u dzieci.

Jeśli wyniki badań histopatologicznych nie zostaną ujawnione, należy zwrócić szczególną uwagę na stan autonomicznego układu nerwowego. Często, niewysoka gorączka występuje u niemowląt i dzieci w wieku szkolnym z zespołem dysfunkcji układu autonomicznego. Jest to również u dzieci z nerwicą – istnieje nawet pojęcie «thermoneurosis», – więc w długi stan podgorączkowy i brak zmian w analizach konsultacji z neurologiem jest konieczne.

Choć niewielka gorączka towarzyszą zaburzenia metaboliczne: w przypadku uczniów w otyłości i opóźnionego rozwoju seksualnego. Takie dzieci z zespołem podwzgórze-przysadka obserwowany i neurologa i endokrynologa.

Niektóre dzieci mają ciało niewysoka gorączka nie jest obsługiwane ze względu na wzrost produkcji ciepła i poprzez zmniejszenie strat ciepła. To przypadek skurczu naczyń obwodowych, a przede wszystkim naczyń włosowatych. Takie fever niskowartościowego charakteryzuje się tym, że w normalnej temperaturze ciała, snu.

Zwiększa aktywność ruchową i stres na dziecko. W lecie, te dzieci są często znika stany podgorączkowe.

Leczenie długotrwałego stan podgorączkowy dużej mierze zależy od jego charakteru. Gdy ujawnił przewlekłe zapalenie traktować proces podstawowej i temperatura wróciła do normy. Gdy podwzgórze neurolog może powołać zespół agentów, poprawę żywienia i mikrocyrkulację mózgu, wzmacnia ściany naczyń i ma działanie uspokajające.

użytkownik «Dzieci Mail.Ru»

Dla mnie, zdrowa osoba będzie temperatura 36,9. Tak więc, w ciągu dnia, to zmienia się od 36 do 36,9. Ale wyżej – jest znakiem ukryte (na razie i czas) zapalenia. Gdy stan podgorączkowy neurogenny charakter ziołowe techniki leczniczego (autor – Lekarz NL

Menshikov), łącząc wlewu odbioru ziela krwawnika i nalewki alkoholowej waleriany.

Do przygotowania pierwszej 1 łyżeczka ziół warzonych w termos i 1 szklanka przegotowanej wody, 1-2 godziny. Przypisać infuzji w zależności od wieku dziecka.

• Dzieci do lat 3 – 1 łyżeczka;

• 4-7 lat – 1 łyżeczki;

• 8-14 lat – 1 łyżka.

Pić napar 3-4 razy dziennie na 30 minut przed jedzeniem.

We wszystkich formach stan podgorączkowy polecam wyraźny schemat dni i utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniu na 22-23 stopni. Dziecko z długim stan podgorączkowy wymaga stałego nadzoru medycznego. Złożona i kontrowersyjna jest kwestia szczepień. Tradycyjnie, niewysoka gorączka jest przeciwwskazaniem do ich zachowania.

Teraz polecam indywidualne podejście do dziecka, czasami prowizja umożliwić szczepienie po badaniu klinicznym.

Share →