Starzenie się człowieka pandemii

Starzenie się człowieka pandemii

Istnieją choroby, dla których właściwy sposób życia — Nie barierą. Jeden z tych śmiertelnych chorób — Choroba Alzheimera.

To zatruwa życie i dla pacjenta i jego rodziny, i skutecznych metod zwalczania go jeszcze nie odnaleziono. Zdjęcie powyżej: SPL / East News

Jak długo ludzkość cierpi na chorobę Alzheimera, trudno powiedzieć. Wydaje się, że wcześniejsze zmiany w charakterze i zachowaniu osób starszych, w zależności od stopnia ich przejawów nadana starczej kaprysy, dziwność, rozsiane lub mgła mózgu. Dopiero w XX wieku niemiecki psychiatra Alois Alzheimer oferowanych nadana wymienionymi objawami innych chorób, które nazywane jest przez jego nazwę. Wpadł w annałach historii i jego pacjenta, 50-letni w sierpniu, który obserwował 1901/06, aż do jej śmierci.

To był pierwszy koncentruje lekarza na badania.

Oficjalne uznanie choroby wystąpiły w 1910 roku, kiedy to renomowane naukowiec, jeden z twórców współczesnej psychiatrii, Emil Kraepelin zawarty to w jego podręczniku. Jednak na początku diagnoza była używana tylko do tych rzadkich przypadkach, które pojawiły się w młodym wieku — do 60 lat. Pracował, najwyraźniej, to klasyczny przykład Augusta.

Przypadki, w późniejszym wieku zaklasyfikowano jako demencji starczej. Tylko w ostatniej dekadzie, lekarze doszli do wniosku, że mają do czynienia z tą samą chorobą, niezależnie od wieku, w którym rozwija się.

Choroba Alzheimera — jest zwyrodnieniową chorobą śmiertelną. Jest najpowszechniejszą przyczyną otępienia, tj otępienie, którego koncepcja została utworzona przez lekarzy dla wieku. Powodem tego — postępująca utrata komórek nerwowych, przede wszystkim w korze mózgowej, odpowiedzialny za świadomości, inteligencji i zdolności do myślenia i analizowania, która jest właśnie odróżnia człowieka od zwierzęcia lub rośliny. Objawy choroby różnią się w szerokim zakresie, zwłaszcza w początkowej fazie. Zwykle zaczyna się drobnych naruszeń uwagi, zdolność do uczenia się nowych informacji i porozmawiać z faktami. Te objawy zwykle akceptowane oznaki starzenia są często celem dla żartów.

Lęk pojawia się w późniejszych etapach, kiedy są zmiany nastroju, motywacji wybuchy gniewu, zaburzenia mowy (jego spowolnienie i zmniejszenie słownictwa), długotrwałe zaburzenia pamięci, pogorszenie zdolności do kontrolowania niewielkich ruchów, szczególnie wyraźnie widoczne z naruszeniem pisma. Jednym z najczęstszych objawów — apatia. Jeżeli pacjent jest w początkowej fazie wciąż może przeprowadzać niezbędne rodzaje działalności, a następnie w miarę postępu choroby, zaburzenia pamięci, mowy i motoryczne umiejętności sprawiają, że z dnia na dzień coraz bardziej bezradni. W czasie, pacjent traci zdolność do całkowitego kontrolowania czynności fizjologicznych w organizm traci zdolność postrzegania świata wokół nas, aby poruszać się w przestrzeni i czasie, do uznania bliskich, mówić. Zwyrodnienie mięśni i komórek nerwowych prowadzi do niemożności poruszać się niezależnie i zabrać swoje jedzenie.

To komplikuje fakt, że pacjenci rozpaczliwie oprzeć próby do opieki nad nimi, odrzucając wszelką pomoc grubsza ogóle. Życie z nimi pod jednym dachem, wszystkie inni członkowie rodziny są narażone na ciężki stres. W USA nie ma nawet specjalny serwis rehabilitacji psychologicznej dla opiekunów i krewnych tych pacjentów. Po tym wszystkim, muszą być długi czas w stanie «pełnej gotowości bojowej»Zamiast pozwalając sobie na chwilę relaksu.

Według statystyk, średni po rozpoznaniu choroby Alzheimera osoba żyje około 7 lat, a tylko 3% pokonania 15-letni etap.

Share →