Stretching ćwiczenia rozciągające. Kompleks wzmocnić mięśnie ...

Stretching ćwiczenia rozciągające. Kompleks wzmocnić mięśnie, zwiększyć elastyczność.

Stretching (w pasie. Z angielskiego. Rozciąganie — stretching) – jest to zestaw ćwiczeń mających na celu wygładzenia napięcie mięśni, dzięki czemu stawy mobilne i elastyczne mięśnie napięte i elastyczne, wzmacnia mięśnie. Stretching kierunek przydatności ukazał 20 lat temu i dziś zyskuje na popularności. Ten rodzaj sprawności mogą angażować ludzi w każdym wieku, jak proste i dostępne wyczerpujących treningów i wymaga, a wynik jest piękna, inteligentna, szczupłą sylwetkę.

Innym pozytywnym aspektem rozciąganie – jest brak bólu w stawach, spryt, elastyczność ciała, działa również jako siłowni, aby schudnąć.

Korzyści z rozciągania: zmniejszenie napięcia mięśniowego, zwiększenie zakresu ruchu w stawach, koordynacji mięśniowej, zwiększa przepływ krwi do różnych części ciała, zwiększyć poziom energii (ze względu na wzrost obrotu).

Wyniki rozciągające rozciąganie

Stretching pomaga poprawić postawę ciała, pozbyć się cellulitu, anti-aging wpływ na organizm i sprawia, że ​​postać bardziej elegancki.

Ćwiczeń podczas wykonywania należy wykonać powoli, tak że mięśnie napięte, dzięki czemu stopniowo wzmacnia i rozciąga mięśnie, które umożliwiają włókna, stając się elastycznym. Przy jednoczesnym zwiększeniu przychodów i składniki odżywcze krwi, które mają pozytywny wpływ na przemieszczenia tkanki tłuszczowej i wzrost mięśni.

W celu osiągnięcia pozytywnych wyników niezbędne jest, aby był stały w oddychaniu i poprawny. Stretching powinien zaczynać się od nosa do inhalacji i wydech przez usta do stoków. Podczas wykonywania, należy się koncentrować na określonej części ciała, które są uruchomione. Ruchy powinny być płynne, powolne, pełne wdzięku.

Szkolenie powinno być systematyczne.

Przed rozpoczęciem każdej sesji treningowej należy podgrzać przy użyciu ćwiczenia aerobowe (krok-platform, pływanie, bieganie, jazda na rowerze, itd.) Lub dynamiczne rozciąganie (powolne amplitudę i trzepotanie na koniec realizacji, co jest konieczne, aby powstrzymać się w punkcie, w kilka sekund) , Pod koniec treningu, staram się dotrzeć aktywnie w plecach i udach. Niektórzy instruktorzy oferują wykorzystanie swoich straganach. Ruch powinien być gładkie i elastyczne.

Unikać czas Vov rozciąganie ból.

Różnorodność ćwiczeń i wykonywać prostaty pomaga uczynić instruktora w zależności od stanu zdrowia i sprawności fizycznej indywidualnego programu ćwiczeń. Ale Rozciąganie jest często zawarte w programie szkolenia w ramach treningu. Jako niezależny program szkolenia jest najczęściej stosowany w celach leczniczych: w stresie, jest częścią walki z depozytów cellulitu, a także do zapobiegania ujędrnienie piersi.

Rozciąganie za zaangażowane

Rozciąganie jest używany jako samodzielny program szkolenia, najczęściej stosowanych tego typu rozciąganie jako statyczne rozciąganie. Ten typ stetchinga jest to, że podczas ćwiczeń należy opóźnić mięśni w określonej pozycji 30 sekund do minuty, aż żadne dolegliwości. Typowo, ten rodzaj rozciągania są wykorzystywane do celów leczniczych.

Ćwiczenia te poprawiają funkcjonowanie organizmu, podnieść nastrój i poprawić ogólny stan zdrowia. Niektóre przypominają ćwiczenia jogi dla utraty wagi. ale łatwiej.

Rozciągając się na innego szkolenia ma korzyści, takich jak: dostępność i prostaty. Nie musisz kupować specjalnego sprzętu sportowego dla szkolenia lub znaleźć czas na ćwiczenia w siłowni. Do wykonywania w domu, pamiętaj o następujących prostych zasad, jak mięśnie powinny być rozluźnione, oddech powinien być gładki, mięśnie muszą rozciągać się w kompleksie, ćwiczenia rozciągające powinny być systematyczne i regularne.

Regularne ćwiczenia są potrzebne wszędzie, hatha joga dla utraty wagi. asany i ćwiczenia.

Oferujemy ćwiczenia do wykonywania w domu rozciągania:

Ćwiczenie nr 1 Musisz siedzieć lub stać, ramiona rozluźnione, plecy proste. Najedź lewego ucha w dół do lewego ramienia i przytrzymaj. Przechylić głowę na ziemię i przenieść podbródek do klatki piersiowej. Przechowywać i wreszcie, obróć głowę do prawego ucha i przechylić go do prawego ramienia.

Oddychaj powoli i w sposób kontrolowany.

Ćwiczenie nr 2 Stojak wysoki z wyprostowanym kręgosłupem, ramiona w dół i stopami rozstawionymi na szerokość barków. Przesuń lewą stopę do przodu, pięty w dół, palce i nogi proste. Trzymaj plecy prosto, zegnij prawe kolano jak usiąść, podpierając się obiema rękami na biodrach.

Powtarzają się w przeciwnym kierunku.

Ćwiczenie 3 Stań prosto, trzymając krzesło lub ściany dla równowagi w razie potrzeby. Trzymaj nogi rozstawionymi na szerokość barków, plecy proste, a stopy równoległe. Lewa noga jest z powrotem w jego wychwytywaniu lewej trzymając lewe udo i nogawek, przylegle do siebie, zgodnie z ud.

Powtórz to samo ćwiczenie na prawą nogę.

Ćwiczenie nr 4 Musisz stać prosto lub siedzieć prosto. Twist palce za plecami i wyprostuj ręce. Unieś ramiona prosto za nim, trzymając proste plecy i ramiona w dół.

Trzymaj ramiona rozluźnione od uszu.

Ćwiczenie nr 5 Musisz stać prosto lub siedzieć prosto. Umieść lewy łokieć do prawego. Podnosząc lewą rękę nad głowę, położył rękę na środku tyłu i wspieranie łokieć prawą ręką.

Osiągnięcie rękę z powrotem. Trzymaj ramiona rozluźnione od uszu. Powtórz z przeciwnej strony.

Ćwiczenie nr 6 Spacer na rękach i kolanach rękami rozstawionymi na szerokość barków, szerokość kolana barków, mieszkanie (neutralne kręgosłupa). Zachęć swoich brzucha, wyciągnij kręgosłup do sufitu. Niech głowy i szyi spadać naturalnie w dłoniach.

Ćwiczenie nr 7 Należy położyć się na plecach z nogami wyciągniętymi i proste plecy. Trzymaj biodra na wysokości dolnej części z tyłu na podłodze. Ugnij lewe kolano, umieszczając lewą stopę na płaskiej podłodze.

Krzyż prawą kostkę na lewym kolanie. Zainteresowania tyłu lewego uda i piersi wyciągnąć nogi. Umieść swój prawy łokieć na wewnętrznej stronie prawego kolana i naciśnij lekko.

Powtórzyć po drugiej stronie.

Wideo 5 minut rozgrzewki, aby rozciągnąć.

Share →