Strona główna majonez "prowansalskim"

Majonez domu "Majonez"

Struktura

    Majonez na całych jaj (otrzymanego za pomocą mieszalnika zanurzeniu) 1 jajko, olej słonecznikowy (rafinowany) – 160 ml, musztarda – 0,5 łyżeczki (lub do smaku), sól – 0,5 łyżeczki cukru – 0,5 łyżeczki soku z cytryny – 1 łyżka Majonez na żółtek (gotowane z mieszaczem) 2 żółtka, olej słonecznikowy (rafinowany) – 130 ml, musztarda – 0,5 łyżeczki (lub do smaku), sól – 0,5 łyżeczki cukru – 0,5 łyżeczki soku z cytryny – 1-2 łyżeczki

Przygotowanie

Wskazówka 1. Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.

Wskazówka 2. Można przygotować w mieszaninie z majonezem słonecznika i oliwa z oliwek. Ale procent, olej oliwkowy „Extra vergin”, który musi być nie więcej niż 20-25%. W przeciwnym razie, dostać majonez z gorzkim posmakiem.

Wskazówka 3. Jeśli majonez okazała się zbyt gęsta, dodać 1-2 łyżki ciepłej wody i ubij ponownie.

Porada 4. Majonez „Provence” wytwarza się z dodatkiem musztardy. Jeśli chcesz uzyskać regularne majonez, wyłączyć ten składnik.

Porada 5. Sok z cytryny można zastąpić octem winnym (jabłko, jadalnia). Na 1 jajko łyżeczka octu trwa 0,5-1 lub do smaku.

Majonez na całych jaj.

W wysokiej misce szklanej lub blendera do zerwania jajko, dodać musztardę, sól i cukier.

Korzystanie blender zanurzenia smagać składniki na gładką masę.

Bez zatrzymywania miksera, dodać olej w cienkim strumieniem, aż majonez nie będzie pożądanej konsystencji.

Rada. Ilość oleju jest określana „na oko” – im więcej oleju, grubsze woli majonez.

Gdy majonez nabyte pożądanej konsystencji i dostatecznie zagęszczona, wlać sok z cytryny (majonez staje się bardziej płynny) i pokonać aż będzie gładkie.

Gotowy majonez w lodówce do ochłodzenia.

Majonez od żółtek.

Żółtka jaj w misce, dodać sól, cukier i musztardę.

Wszystkie składniki są dobrze wymieszane w mikserze (przy niskiej prędkości).

Następnie delikatnie, po prostu kropla po kropli, aby wejść do żółtka mieszaniny oleju słonecznikowego, podczas ubijania mieszaniny z mieszadłem (niskie obroty), i upewnić się, że olej zmieszany z żółtek jednorodnej emulsji.

Po pierwsze i najbardziej, etap majonez już minął, po czym żółtka wiąże się również z masłem, stopniowo dodawać olej o zaprzestaniu, kropla po kropli, a cienki strumień, upewniając się, że nowa część oleju kontaktuje się z żółtek jednorodnej mieszanki.

Masowo sosem niskiej lub średniej obrotach miksera, aż zgęstnieje na tyle.

Dodaj sok z cytryny.

I po raz kolejny lekko roztrzepane majonez.

Gotowy do przeniesienia się do czysta, pokrywa słoik majonezu i schłodzić w lodówce.

Wskazówka 1. Majonez można wytwarzać bez mieszalnika – za pomocą korony. Ale znacznie ułatwia i mikser przyspiesza proces.

Wskazówka 2. Gotowy majonez może być przechowywane w lodówce w szczelnym pojemniku przez około tydzień.

Wskazówka 3. Dodawanie do gotowego majonezu różne przyprawy, przyprawy i inne składniki mogą tworzyć ciekawe, niezwykłe i pyszne kombinacje.

Czosnek (Frezowana lub przepuszczone przez chesnokovyzhimalku) daje sos pikantny smak i dobrze komponuje się z daniami mięsnymi, tosty i chrupiące bagietki.

Natka pietruszki i bazylii (Ruban i miesza z sosem), majonez, otrzymując przyjemny smak i zapach. Ten sos jest idealny do dań rybnych.

Zielone oliwki (Drobno pokrojone i zmieszane z majonezem), daj majonezu południowe notatki, a sos pasuje do potraw z ziemniaków.

Ser (Tarty na drobnej tarce i zmieszać z majonezem) jest idealny do dań z warzyw.

Skórka z cytryny (Tarty NIE drobnej tarce i miesza się z majonezem) daje sos piękny cytrusowy posmak i nadaje się do potraw z ryb, owoców morza i warzyw.

Smacznego!

Share →