Strona główna palm - "dobre" i "złe" typy

Strona główna palm – "dobry" i "zły" Widoki

Każdy pokój bez zielonych roślin wydawać ponure i bez życia, więc popularność doniczek wewnętrznych osiągnie szczyt popularności. A wśród nich ogromna ilość piękno, majestat i moc są przydzielane dłonie. Są one uważane za symbol bogactwa i odzież nigdy im się nie powiedzie: ze względu na jego dekoracyjnych palmami i wytrzymałości na zawsze zakorzenione w pokoju hodowlanym.

 • "Dobry" – Palmy, które są zalecane do uprawy w pomieszczeniach
 • "Zły" – Palmy, które nie są zalecane do uprawy w domu

"Dobry" – Palmy, które są zalecane do uprawy w pomieszczeniach

 • Najlepszy domu palmowy jest uważany Hove Forster – pierzastych roślin z jednego pnia i rozprzestrzeniania vayyami. Ona – rodem z Australii Lord Howe Island. Jednak starsze palma w domu bardzo rzadko dochodzi, więc pozostawia "zegarek" się, jak gdyby vystrelivaya od ziemi. Chociaż tego typu palmy rosną wystarczająco powoli, w żyznej glebie są kwitnie. Zaletą Hove Forster – wytrzymałość: toleruje światło awarii, susza i stanąć przed szkodnikami. Nawet jeśli nie bardzo dobre warunki, nadal zachwycają ciemnozielone liście.
 • Hove Belmore względne i rodak Hove Foster. Jest to również idealne do uprawy w pomieszczeniach. To wystarczy, by pieścić jej częstych oprysków i ulubiony wazon zachwyci swoją oryginalnością.
 • Rapis wysoka – z liści palmowych veeropodobnymi.

  Jest odporny na suszę i pająka roztocza, ale boi się zaćmienia. Raczej powoli rośnie, ale zwykle sprzedawane w dojrzałej formie. Odmiany rapsisa wysoką zadziwiająco kolorowe dekoracyjne zabarwienie, ale są one dość drogie i bardziej kapryśna.

 • Chamedora elegans godzien przyjąć następną miejsce w naszym rankingu.

  Mimo tego palmy – rodem z meksykańskiej dżungli, gdzie jest zawsze wilgotna i chłodna, spokojna tolerują suszę i słabe oświetlenie, nie boi się roztocza i inne vrediteley.Viglyadit dobrze – wynikają z białymi pierścieniami, wierzchołek końcówki ujawnionych bujnych, pierzastych liści. Zazwyczaj hamedorei sprzedawany w grupach (od trzech do dwudziestu rośliny).

 • Chamedora elegans – mrozoodporna i wymaga najmniej opieki, ale są jeszcze inne rodzaje niego, godne uwagi:
 1. Ernest August Chamedora;
 2. Chamedora stolononosnaya;
 3. Chamedora gorolyubivy;
 4. Kaskada dłoni;
 5. Chamedora Hooper;
 6. Chamedora Zeyfritsa.
 • Iskariota miękkie (zwany także "Fishtail") – Jedyny w swoim rodzaju, który ma dvoyakoperistymi liści. Jest idealny dla światła i przestrzeni będzie się rozwijać z minimalną ilością gleby.

  Główne punkty – regularne zraszania i wystarczająco dużo światła.

 • Livistona (chiński palmy wentylatora) – nie najlepsze palmy do uprawy w pomieszczeniach, ale z należytą starannością wygląda niesamowicie.

Wśród innych gatunków, które wyglądają dobrze, ale muszą one dobrą opiekę, są następujące:

 1. Trahikarpus hiszpański;
 2. Morza Śródziemnego palmy wentylatora;
 3. Ptihosterma wdzięku;
 4. Fenicja nieśmiały;
 5. Chuniofeniksa;
 6. Veitch;
 7. Aktinokenty;
 8. Hambeyronii;
 9. Ptihosterma MacArthur.

"Zły" – Palmy, które nie są zalecane do uprawy w domu

Niektóre drzewa można znaleźć w każdej kwiaciarni, ale nie nadają się do uprawy w pomieszczeniach – bardzo wymagające oświetlenia i nawadniania, podlegają klęsce różnych chorób i szkodników. Na przykład, majestatyczne palmy (Raveneya potok) znajduje się na sprzedaż bardzo często, ale dobrze rośnie na wolnym powietrzu, które mogą sobie pozwolić mieszkańcom nie tylko mieszkania, ale także w domach prywatnych, ponieważ nasze warunki pogodowe nie będą pasowały do ​​dłoni.

Nie powinien być szczęśliwy, jeśli dał się lub kupiłeś Dypsis żółknięcie – bardzo szybko zacznie zanikać, a może nawet umrzeć, bo w domu nie można utworzyć potrzebuje "komfort",

Pod pozorem domu i sprzedawać dłoni Arhontofeniks, ale udało się jej uprawa jest prawie niemożliwe.

Czasami można zobaczyć w sprzedaży i palm królewskich (Siagrus Romantsova). Rośliny te wymagają dużo światła, a jeśli dają, szybko zaczynają rosnąć w mieszkaniu i po prostu nie mają wystarczająco dużo miejsca.

Jeśli zdecydowaliśmy się sobie i dłoni przed zakupem koniecznie przeczytaj niuanse jej uprawy w domu, ponieważ będzie to bardzo rozczarowujące, jeśli lubisz roślin nie będzie w stanie zadowolić ich zdrowy wygląd. Ponadto, palmy są dość drogie, więc kupić ten zakład powinien być dobrze przemyślany.

Share →