Strona główna ulubionym szynszyla: karmienie szynszyle szynszyle kąpielowe

Strona główna ulubionym szynszyla: karmienie szynszyle szynszyle kąpielowe

Obejrzałeś bestię, która może zawierać, jako zwierzę domowe. Kupiony. Jak i czym karmić to egzotyczne małych stworzeń? Karmienie szynszyle są bardzo podobne do karmienia królików, szynszyli – roślinożerne. Mimo, że na wolności jedzą owady, które można złapać.

Cechą charakterystyczną treści szynszyli krajowych jest regularne i niezbędne zwierzęta kąpieli w piasku.

Karmienie.

Szynszyle jedzą bardzo mało, tak mało zwierząt karmić raz dziennie.

Podstawą diety szynszyli jest specjalna karma i siano. Siano powinno składać się z traw, aby być dobrze przyprawione i przyjemny zapach. Nie karmić zwierzęta mokro i stęchły siano i siano z traw rosnących wzdłuż dróg i autostrad, ponieważ zawiera substancje toksyczne spaliny pojazdu.

Woda w butelce wody regularnie zmieniać, wlać świeże, obrony, z którego przyszedł chlor. Kilka razy w tygodniu w paszy jest mieszana pasza ziarna dla małych gryzoni.

Większość szynszyle do szaleństwa jak rodzynki. Jednak w celu uniknięcia zakłóceń w przewodu pokarmowego–przewodu pokarmowego, a zwierzęta nie zyskał nadwagi, rodzynki należy podawać w niewielkich ilościach tylko w leczeniu.

Z wyjątkiem siana i pasz daje szynszyli i mało smaczne. Latem uczniowie dają kawałki owoców, nasion, roślin, trochę suszonych liści roślin.

W zimie, ich zwierzęta są rozpieszczona gałęzie drzew, suszone jabłka, śliwki, morele, orzechy. Możesz zrobić małe zwierzęta skórkę chleba. Bardzo przydatne biodra i berberysu.

Szynszyle kąpieli.

Na szynszyli skóry nie ma gruczołów łojowych i potowych, więc woda staje się mokre włosy natychmiast i trzymać się razem. Szynszyle mogą kąpać i zwilżyć wodą.

Ale szynszyle są bardzo czyste zwierzęta, które uważnie monitorują stan jego płaszcz. Szynszyle wełny wrażliwe na nawet najmniejsze zanieczyszczenia, więc szynszyli uwielbiają pływać w piasku.

Ale proste piasek z piaskownicy na podwórku nie będzie działać, to ma Zarodniki grzybów i bakterii szkodliwych dla zwierząt futerkowych. Szynszyle kąpielowe sklepach zoologicznych sprzedają specjalne zeolitu piasku.

Wanna dzień pojednania organizuje 2 razy w tygodniu. Wanna z zeolitu piasku umieścić w klatce nie jest zalecane, ponieważ kąpiel szynszyli tak gwałtownie, że piasek leci we wszystkich kierunkach. Dla tych celów, to najlepiej mieć specjalny głęboki kupalku, przezroczysty, więc oglądanie zwierząt pływał przyjemność.

W skrajnym przypadku «kąpiel» szynszyle może być umieszczony w naczyniu trzech litrów.

Nie pozwól, szynszyle kąpać więcej niż 30-35 minut, jak to może pójść do toalety i psują piasek, będzie musiał zmienić.

Bez regularnych kąpieli w specjalnym piasku zwierząt jest zakłócony pH skóry, skóra zaczyna się rozwijać grzyby. Zwierzę zaczyna wyraźnie łysiejący, zwłaszcza na twarzy i uszach.

Share →