Struktura żeńskich narządów płciowych (płciowego)

Struktura żeńskich narządów płciowych (płciowego)

W ginekologii, wszystkie kobiece genitalia są podzielone na zewnętrzny genitaliów, dostępne proste oględziny, i wewnętrzny genitaliów, na badaniach, które wymagają stosowania specjalnych technik medycznych. W zewnętrznych narządach płciowych, zwany również srom. Tradycyjnie przyjęte do:

Wewnętrzne narządy płciowe są pochwa. macica i jej przydatków ( jajowody i jajniki ), Jak również mięśni gładkich i tworzenie tkanki łącznej, są zaprojektowane tak, aby ustalić położenie macicy.

Oprócz narządów płciowych kobiet ma tkanek i narządów, który «słuchać» jajnika. Przeciwnie, działanie estrogenu — żeńskie hormony płciowe produkowane przez jajniki. Czy to sutek. tkanki tłuszczowej, włosy.

skóra. Ściśle mówiąc, wszystkie narządy i układy w organizmie kobiety podlegają hormonów płciowych. Ale gruczołu sutkowego — Jeden z najważniejszych z nich, ponieważ breast odgrywa ważną rolę w karmienia niemowląt, to jest w żeńskiego układu rozrodczego.

Przypominamy, że żaden artykuł lub strona nie będzie w stanie dokonać prawidłowej diagnozy. Trzeba skonsultować się z lekarzem!

Share →