Stymulacja owulacji

Stymulacja owulacji

Stymulacja owulacji – Jednym z najbardziej powszechnych sposobów leczenia niepłodności kobiet. Więc zdiagnozowano «brak owulacji», Musisz zrozumieć, że ta diagnoza nie kładzie się tylko na podstawie podstawowych wykresów temperatury ciała lub USG zrobić interes.

Jako minimum, USG przez kilka kolejnych cykli (cykle 3-4).

Przed powołaniem stymulacji lekarz musi przeprowadzić wstępne badanie, w którym siedzibę przeciwwskazania do stymulacji; poruszono kwestię konieczności wstępnej obróbki, a także wybrany schemat stymulacji i dawkach odpowiednich dla Ciebie.

Badania obowiązkowe przed stymulowania owulacji.

 1. 1. Sprawdzenie drożności jajowodów (Histerosalpingografia, ehogisterosalpingoskopiya, laparoskopia). Gdy stymulacja owulacji jajowodu jest bezsensowne.
 2. 2.

  Badanie nasienia. Badanie to pozwala lekarzowi zobaczyć sperma nadaje się do naturalnego poczęcia, wymaga leczenia w celu poprawy jej jakości lub muszą zaoferować przeprowadzenia sztucznego zapłodnienia lub zapłodnienia in vitro.

 3. 3. Analiza hormonów

Ten test jest przeprowadzany na początku cyklu.

 • FSH. Pojawia się 3-5 dni cyklu. W zależności od poziomu FSH, lekarz dobiera leki były stymulowane. Ponadto, Hormon ten jest wskaźnikiem rezerwy jajnikowej.
 • LH.

  Wygląda na to, z FSH dnia cyklu 3-5. Podczas niskiego stężenia LH, zastosowanie produktów zawierających tylko FSH jest przeciwwskazane.

 • Prolaktyny. Dla każdego dnia cyklu.
 • Estradiol. Wydaje na 3-8 dniowego cyklu.
 • Androgeny (Testosteron, 17-hydroksyprogesteronu, DHEA-S).
 • Hormony tarczycy. Powinien być dowolny dzień cyklu.

 1. 4. Badanie USG. Odbywa się dwa razy w cyklu. Pierwszy raz – 7 dni cyklu, po raz drugi – Cykl 20-23 dni (długość cyklu co 28-30 dni). Z badania wynika, istniejącą patologię i je wyeliminować przed rozpoczęciem stymulacji jajeczkowania.

Dodatkowe kontrole przed stymulacją

 1. 1. Ocena rezerwy jajnikowej.

  Badanie to jest najważniejsze dla kobiet w wieku powyżej 35 lat lub dla tych, którzy mają hormonalne badania w podwyższonej FSH. Aby ocenić rezerwy jajnika prowadzone przez 2-3 dni USG cyklu obliczyć śluzu mieszków włosowych, a także zmierzyć poziom AMH i inhibiny B

 2. 2. Badanie zgodności.

  Jeśli wynik testu jest negatywny, lekarz zaproponuje, aby spędzić stymulacji owulacji z inseminacji.

Leki stosowane w celu stymulowania owulacji

 1. 1. Na podstawie ludzkiej gonadotropiny menopauzalnej (LOH). Leki te obejmują menogon, Pergonal Menopur.

  Preparaty te zawierają hormonów FSH i LH w stosunku 12:59, w dawce 75 IU.

 2. 2. Na podstawie rekombinowanego FSH (hormon Puregon, Gonal-F). Leki te mają wysoki stopień oczyszczenia, w działaniu, są bardzo zbliżone do naturalnego FSH.
 3. 3. ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (hCG) (pregn, profaza, horagon, Ovitrel).

  Leki te są potrzebne do indukcji owulacji.

 4. 4. Cytrynian klomifenu (klostilbegit.

  Serofen, Clomid). Przeciwestrogenowy narkotyków. Jego działanie jest związane ze zmniejszeniem estrogenu, zwiększając syntezę gonadotropin (hormony niezbędne do wzrostu pęcherzyków).

Program stymulacji i leki wybrane z lekarzem dla każdej kobiety w zależności od wyników badań.

Bardzo często pierwsi lekarze stymulacji zacząć leku Clomid. Jak to możliwe? Bo to jest sprawdzone, sprawdził się bardzo dobrze lek w przystępnej cenie. Clomidu wyznaczony przez 5 dni 2, 3, 4 lub 5 dni cyklu, w zależności od długości cyklu kobiecego.

Zwykle zaczynają się w dawce 50 mg. Jeśli cykl, w którym stymulacja owulacji, ciąża nie występuje, lekarz ocenia reakcję jajników na lek i postanawia zwiększyć dawkę, czy też nie. Maksymalna dawka dobowa – 150 mg. Po stymulacji Clomid jest ważne, aby kontrolować grubość endometrium, że czas to było możliwe, aby połączyć leki estrogenosoderzhaschie (divigel, proginova, Estrozhel i inne). To nie jest praktyczne, aby rozpocząć otrzymywanie tego samego divigel jednocześnie z rozpoczęciem odbierającego Clomid.

Powód jest prosty – Clomid zmniejszamy poziom krążących estrogenów, a jednocześnie zwiększa divigel. Więc przegrać głównej zasadę Clomid.

Czasami stymulacji Clomidu jest połączony z odbiorem gonadotropin. W tym przypadku, w pewnych dniach cyklu (określone przez lekarza dla konkretnego pacjenta) podczas dojrzewania pęcherzyków dodanych Menopur (Puregon etc.). Uważa się, że jest on bardziej skuteczny system. A koszty leczenia nie zbyt duże, ponieważ zastrzyki wymagane w tym przypadku jest znacznie mniejsza niż w klasycznym systemie stymulacji gonadotropinami.

Pobudzenie gonadotropin – Nowa generacja leków – wymaga szczególnych kwalifikacji lekarza. Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy należy ocenić odpowiedź jajniki na leki w celu zmniejszenia lub zwiększenia dawki gwałtownie przerwać stymulację lub dodać inne leki. Zwykle stymulacji gonadotropinami zacząć cykl 2 lub 5 dnia i kontynuowano do owulacyjnego wielkości pęcherzyka.

Jeśli po 10 dniach suplementacji pęcherzyk o wielkości 15 mm, a stymulacja taka jest kompletna.

Przy dominującego pęcherzyka osiąga średnicę 18-24 mm, lekarz określa leku do szeregu ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej indukcja owulacji. Dawkę określa się w zależności od wybranego leku. Zazwyczaj po wystąpieniu owulacji przygotowania administracji hCG w ciągu 48 godzin.

Ważne jest, aby pamiętać, że przy stymulacji owulacji obowiązkowe przyjmowanie preparatów progesteronu (djufaston, kraynon, utrozhestan luteiny) nastąpiło po owulacji, niezależnie od poziomu progesteronu w cyklu naturalnym. Jest to konieczne, aby zrównoważyć dwie fazy cyklu hormonalnej.

A co najważniejsze w czasie stymulacji owulacji jest ultrasonograficzne monitorowanie. Pierwsze USG koniecznie, że przed stymulacją, aby zapobiec tworzeniu się średnica większa niż cieczowym, 12 mm i cyst różnej etiologii. Kolejnych dniach monitorowania ultradźwiękowego przez lekarza w zależności od leku, co prowadzi się stymulację i odpowiedź jajników na leczenie. Podczas badania, lekarz powie średnicę i liczbę pęcherzyków, pomiar grubości endometrium.

Stały monitoring umożliwia lekarzowi dokonanie zmian do obecnego leczenia i uniknąć niebezpieczeństwa, gdy główny stymulacja owulacji – hiperstymulacji jajników.

Share →