Swędzenie w czasie ciąży

Swędzenie w czasie ciąży

Ciąża wiąże się szereg istotnych zmian w organizmie przyszłej matki. Kobieta staje się bardziej wrażliwy na zmiany wewnętrzne i zewnętrzne wpływy. Oraz jeden z możliwych dyskomfortu podczas ciąży jest silne swędzenie skóry. To może pojawić się w każdym etapie, bardziej zaniepokojony nocy, kiedy nie ma myśli kobieta rozpraszające i czyny.

Lokalizacja swędzenie zmienia. Częściej w czasie ciąży swędzenie piersi obaw, brzuch, ramiona, nogi, i to może również wystąpić w pochwie.

W trzecim trymestrze ciąży, silne swędzenie skóry może być objawem zastoju żółci (cholestaza). Od zwykłego swędzenia różni lokalizacyjne (palmy, stóp), brak wysypki, pomalowane na ciemny kolor moczu i kału w świetle. W obecności tych objawów należy zasięgnąć traktowania przez lekarza ginekologa.

Jeśli to konieczne, lekarz może polecicie stymulacji porodu przedwczesnego.

Czasami na udach, na brzuchu (zwłaszcza w dziedzinie rozstępów) może pojawić się czerwona wysypka, która towarzyszy świąd. Ten polimorficzny dermatozy ciąży. Jest nieszkodliwy, choć powoduje dyskomfort. Swędzenie brzucha w czasie ciąży jest związane z rozciągania skóry ze względu na szybki wzrost macicy.

W tej sytuacji, można użyć specjalnych kremów na rozstępy, sterydów maści. Pod wpływem kremu skóra staje się nawilżona i jędrna, swędzenie maleje. Po urodzeniu, swędzenie znika całkowicie.

Świąd pochwy w okresie ciąży

Kobieta w ciąży zwiększa się wydzielanie z pochwy, które jest korzystne warunki dla rozwoju flory bakteryjnej. Jeśli obraz towarzyszy pleśniawki i inne choroby grzybowe występują często w czasie ciąży, świąd pochwy i łechtaczki w może być bardzo intensywne i dostarczyć wiele niedogodności. Zakażenie układu płciowego, szczególnie w czasie ciąży może być bardzo niebezpieczne. Jej leczenie ma do czynienia z ginekologiem.

Aby zapobiec swędzenie pochwy w ciąży, staram się traktować wszystkich przewlekłych chorób żeńskich genitaliów jeszcze na etapie planowania poczęcia. Ogranicz spożycie alkoholu, wyeliminować palenie, organizować zrównoważoną dietę, unikać silnych naprężeń.

Jak zmniejszenie swędzenia skóry podczas ciąży?

  • Często wziąć prysznic, kąpiel z płatków owsianych, wytrzeć ciało ręcznikiem zamoczonym w ciepłej wodzie, można z dodatkiem octu.
  • Po rub prysznic do skóry z nagietka maść kilku kropli olejku lawendowego.

    Olej powinien być naturalny, wysokiej jakości, sprawdzone firmy. W każdym razie, nie należy używać tanie oleje z apteki, jak mogą tylko pogorszyć sytuację i powoduje alergii.

  • Możesz zrobić płyny z kamforą i mentolem.
  • Swędzenie ciała podczas ciąży, opieki dla skóry z neutralnym mleka lub olejów specjalnych dla kobiet w ciąży.
  • Zastosowanie adsorbentów, takich jak węgiel aktywny do oczyszczenia jelita. Bardzo dobry lek, który pomaga ENTEROSGEL zmniejszyć nie tylko swędzenie, ale występujący choroby rano podczas ciąży.
  • Korzystanie wątrobowe (CARS Essentiale) wspiera wątrobę, przeciwskurczowe (no-spa) ułatwi przepływ żółci z pęcherzyka żółciowego. Jeśli świąd związany był z zaburzeń dróg żółciowych, będzie się zmniejszać. Ale przed podjęciem leków należy skonsultować się z lekarzem i choroby zakaźne i zrobić kilka badań.
  • Bielizna dla ciężarnych powinny być wykonane z naturalnych tkanin, aby skóra miała swobodny dostęp powietrza. Syntetyczne mogą powodować swędzenie krocza, zwłaszcza w czasie ciąży.
  • Świąd może być wynikiem alergii pokarmowych, zwłaszcza nawyki kulinarne ciężarnych kobiet może być różna i niezwykłe. W tym przypadku, należy śledzić – jakiego rodzaju żywności powodują swędzenie i wykluczyć z menu.

Ważne jest, aby nie pomijać chorób skóry wraz ze świądem, nie związanych z ciążą, a może być zakaźny dla innych (takich jak świerzb). Dlatego, niezależnie od przyczyny świądu, który występuje w okresie ciąży, leczenie jest konieczne do przeprowadzenia pod nadzorem lekarza.

Share →