Swędzenie w pachwinie

Swędzenie w pachwinie

Swędzenie jest specyficzny dla zmysłowego czucia skóry, która zapewnia fizjologiczne jako systemu dla sygnału alarmowego podrażnienie, ból łaskotać podprogowej specyficzne i różne gradacje ilościowe i jakościowe, które towarzyszy wielu chorobom skóry.

Swędzenie w pachwinie – patogenezy

Każda osoba więcej niż raz poczuł swędzenie konkretnej lokalizacji. Sama w sobie, to zjawisko jest bardzo nieprzyjemne. A jeśli chodzi o zjawiska swędzenie w pachwinie, warto pomyśleć o przyczynach jej występowania.

Swędzenie w okolicy narządów płciowych, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, niosąc ciężki jak na dyskomfort psychiczny (stała mylić człowieka i czyni nas stale oderwany od spraw) i warunki fizjologiczne (istnieje ciągła potrzeba odpowiedniej stymulacji mechanicznej skóry).

Przyczyny świądu

Obecnie przyczyny tego nieprzyjemnego uczucia, swędzenie w pachwinie może być całkiem sporo. Najczęściej brane są:

 • Choroby układu rozrodczego. Powinno to obejmować choroby wirusowe, grzybicze i bakteryjne: kandydozy pochodzenia (pleśniawki), opryszczka, rzęsistkowica, i inne;
 • Nieprzestrzeganie środków higienicznych;
 • Wszy łonowe, ukąszenia owadów w strefie intymnej;
 • Częste przyjmowanie jacuzzi i dziennego spożycia gorący prysznic z użyciem mydła skim prowadzi do wysuszenia skóry, aw konsekwencji pojawienie się świądu w krocze;
 • Choroby skóry są pachwinowy Lokalizacja: kontaktowe zapalenie skóry (reakcja dowolnego kosmetyku), atopowe zapalenie skóry, pokrzywka, wyprysk, i inne;
 • Swędzenie w pachwinie może pojawić się w wyniku zaburzeń przewodu pokarmowego: biegunka, obecność robaków w jelitach;

Swędzenie w pachwinie może mieć takie nazwy, odzwierciedlając przyczyny jej występowania i lokalizacji:

 • świąd mocznicowy (z uszkodzeniami układu moczowego)
 • cholestatyczna świąd (żółtaczka cholestatyczna zapalenie wątroby, pierwotna marskość żółciowa)
 • Endocrine świąd (swędzenie w czasie ciąży, cukrzyca)
 • paranowotworowy świąd (visceral rak, choroba Hodgkina),
 • neurogenny,
 • psychogenne,
 • swędzenie medycznej.

Zapobieganie i eliminowanie świąd pachwinowej

Mimo obfitości możliwych przyczyn pachwiny swędzenie w pierwszym miejscu wśród żeńskiej populacji stanowią elementarnych lekceważenia zasad higieny osobistej ciała. Konieczne jest przeprowadzenie codzienną zmianę bielizny i jaskiń. I przeprowadzenie środków higienicznych zewnętrzne narządy płciowe zalecanych przy użyciu specjalistycznych narzędzi, nie podrażniają błonę śluzową i odpowiadające na pH środowiska pochwy.

Ważne w zapobieganiu tego zjawiska, takie jak swędzenie w pachwinie, żywienie odgrywa kobieta. Dzienna dieta powinna być bogata w fermentowanych produktów mlecznych, świeżych owoców i warzyw. Lepiej jest ograniczenie stosowania tłuszczowej, pikantne jedzenie.

W czasie leczenia (po ustanowienie czynnik etiologiczny) zaleca się, aby dać się życie seksualne, ograniczenie aktywności fizycznej i zmniejszenia pobyt w świetle UV.

Jest niezmiernie ważne, aby pamiętać, że w każdym przypadku nie jest konieczne, aby samoleczenia. W celu ustalenia prawidłowej diagnozy należy odwiedzić wykwalifikowanego technika. Tylko ginekolog, posiadające wszystkie niezbędne metody badawcze (inspekcja, pobieranie próbek na mikroflorę i innych) będzie w stanie postawić diagnozę i ustalić przyczynę pachwinie swędzenie.

Najczęstszymi chorobami, które są towarzyszy swędzenie narządów płciowych u kobiet i kandydozy pochwy jest. Z kandydozy Prędzej czy później każda kobieta będzie twarz, jak może się wydawać, od podstawowego do zmniejszenia odporności.

Bardziej złożone i ciężka choroba, prowokuje pojawienie pachwinowej swędzenie jest lokalizacja opryszczka w okolicy narządów płciowych (opryszczka narządów płciowych).

Kraurosis – inna choroba, która dotyka najczęściej kobiet w okresie menopauzy. Główne cechy tego procesu jest pieczenie i swędzenie. Proces ten wymaga korekty ze strony układu hormonalnego, więc choroba ta prowadzi terapię hormonalną i nakazać stosowanie witamin i leków o działaniu tonikiem.

Istnieją przypadki bezzasadnego swędzenie. Kiedy nie możesz znaleźć lub nawet podejrzewać, że czynnik sprawczy tego zjawiska.

Share →