Świat Akwarium - akwaria, ryby akwariowe, rośliny ...

Świat Akwarium – akwaria, akwarium, ryby, rośliny, przedmioty,

pH i jak to zmienić

pH jest zwykle nazywane jako miara kwasowości lub zasadowości (chociaż bardziej opis naukowy, że pH jest miarą stężenia atomów wodoru H +). Skala pH zaczyna się od 0 (kwas) do 14 (zasady), z neutralnym pH 7 w środku. Skala pH jest logarytmiczna, co oznacza, że, na przykład, pH 5 w dziesięciu razy bardziej kwaśny niż pH 6.

Zakres pH tropikalnych akwarium między pH 5 i pH 9, w ogromnej większości ryb wymagają pH pomiędzy 6 i 8. pH wody ma istotny wpływ na to, jak ciała ryby.

Dobrze wiedzieć pH wody z kranu (lub innego źródła) w celu określenia ich przydatności do ryb można utrzymać. Zmierzyć pH po wodę pozostawiono na noc w morzu, ponieważ pH mogą się różnić ze względu na gazy rozpuszczone w wodzie lub poza nim.

Zmiana pH akwarium

Przed przystąpieniem do zmiany pH wody w akwarium, trzeba zadać sobie pytanie, czy jest to naprawdę konieczne. Zakres pH podana dla ryb, mogą być oparte na wodzie jego zamieszkania. Chociaż może być pożądane w celu naśladowania tych warunków, w pewnym stopniu, ale ryby mogą rozwijać się i w innym pH. Ponadto warto zastanowić się, że wiele ryb kupić w sklepach zoologicznych może uprawiane kilka pokoleń do wody, różne od ich naturalnym środowisku i przyzwyczaili się do innego typu pH.

Ważne jest, aby zapewnić stabilną wartość pH od dokładnych wartości naśladowania.

Share →