Sycylia, Włochy

Sycylia, Włochy

Obszar ten jest chyba najbardziej tajemnicza i piękna część Włoch. Wyjątkowa lokalizacja geograficzna, bogata historia i rozwój branży hotelarskiej zrobić to wyspa jednym z najmodniejszych kurortów na świecie.

Wycieczki na Sycylii z firmy Pas GROUP pozwalają zanurzyć się w atmosferę tego pięknego kraju śródziemnomorskim. Unikalny charakter tego regionu urzeka od pierwszego wejrzenia – zamieszek zieleni i różnych kolorach, krajobrazy piękne. Wakacje na Sycylii – różnorodność plaż, z głośno, tłoczno w ciche i przytulne.

Warto zauważyć, że sezon plażowy trwa od wczesnej wiosny do końca października, a czasami dłużej.

Mimo skromnych rozmiarów, Sycylia ma wiele zabytków. Wycieczki na wyspy, z wyjątkiem wakacji na morzu, są okazją do spędzenia czasu w ciekawych wycieczek. Szeroki wybór programów turystycznych nie pozostawi nikogo obojętnym miłośnika historii starożytnej.

Jak prawdziwie włoskim regionie Sycylia słynie z wyjątkowej kuchni. Jeśli jesteś już doświadczonym miłośnikiem klasycznych włoskich dań, radzimy spróbować lokalnych przysmaków. Po wchłania wszystko, co najlepsze z kuchni włoskiej, wyspa ta przyniosła mu swój niepowtarzalny smak.

Wakacje na Sycylii pozwoli na świeże spojrzenie i znane nam dania kuchni włoskiej: risotto, pizza, makarony i wiele innych.

Mapa wyspy.

800 x 480 (135 Kb)

W VIII wieku pne grecki wyprawy, odkrywa nowe terytoria w basenie Morza Śródziemnego, natknął się na dużym, nieznanym dotychczas wyspy, która przyciąga Greków bogate zasoby naturalne. Oplyvaya wyspie, Grecy odkryli, że ma trzy peleryny. Symbolem wyspy, został wybrany triskelion – starożytny symbol przedstawiający trzy działające nogi, pochodzi z jednego punktu.

Pierwszy na Triskelion przedstawiający głowę Meduzy – najgorsze z sióstr Gorgon, mającej zamiast węży włosów. Aktualna wersja obrazu głowy – kobiety, prawdopodobnie bogini, czasem ze skrzydłami pokazać wieczne upływ czasu i węża, aby pokazać mądrość. Węże są teraz zwykle zastąpiony przez kłosy pszenicy, pokazując status wyspy.

Triskelion został przyjęty przez Sejmik Województwa Sycylii jako integralnej części Sycylii flagi, i został umieszczony w środku, na skrzyżowaniu czerwone i żółte pola flagi.

Share →