System korzeniowy arbuza potężny, ale mniej niż. dyni. To ...

System korzeniowy arbuza potężny, ale mniej niż. dyni. Ma dużą siłę ssania. Główny korzeń jest zwykle pionowo, przenikając do gleby na głębokość 1 m, gałęzi bocznych (o długości 4-5 cm) są rozmieszczone prawie poziomo na głębokości 20-30 cm.

Tworzenie korzeni podczas zakończeniu okresu kwitnienia.

Łodyga arbuza jest skradanie silnie rozwinięte, silnie rozgałęzione, zaokrąglone-pięciokątny kształt, długość do 4-5 m.

Pozostawia złe cięcie do 3-5 płatów, ale są odmiany z płytą i Integrifolia sztywnych włosów.

Owoce arbuza – soczyste jagody, dojrzewa w 30-40 dni po zapłodnieniu.

Arbuzy są bardzo wymagający! na ciepło i światło. Optymalna temperatura dla wzrostu i rozwoju jest 25-32 ° arbuza z gruntu arbuza predpochetayut bardzo produktywny, przewidzianych przyswajalnych składników odżywczych, najbardziej korzystny piaszczyste i gliniaste światła. Zauważono, że arbuzy są mniej wrażliwe na kwasowość gleby niż melon

Nowoczesne odmian arbuzów.

Pomyślnie dojrzewające odmiany uprawiane Arbuzova takie jak Spring, Deser 83, Nadzwyczajne, ulubione w wiosce Piatigorsk 286, 142, Twinkle, Melitopol Rosa południowym wschodzie, Stokes 647/649.

Obiecujące, ale rzadziej, aż do klasy średniej – Tauride, Wschód, Lotus.

Przygotowanie arbuz nasion przed siewem.

Do siewu używać dużych, gęste nasiona. Wybrać ręcznie „lub zanurzone w nasionach 3-5% roztworu chlorku sodu. Się na dnie nasion są myte czystą wodą, suszy i wyjechał do siewu pojawiły małżeństwo.

Od nasion arbuza różnią skórzaste grubą powłokę i nie-ja przez długi czas może dać zalążek, potem siać je incipiently kiełkowania. W tym celu, ziarna zanurzano na 10 minut w wodzie o temperaturze 50 ° C, a następnie kiełkowaniu naklevyvaniya w normalnej temperaturze, w środowisku wilgotnym. Przed wysiewem nasion wybrano i wygaszono suszono przez 2 dni w niskiej temperaturze (0-2 ° C).

Rosnące arbuzy

Zasady i system sadzenia arbuza.

W melonów wycofane dobrze ogrzewane działek słońca z południowym stoku. Najlepsze prekursorami – kapusta, pomidory, ziemniaki. Jesienią ono dotarło do głębokości 27-30 cm.

Nawozy organiczne są stosowane tylko zgnił obornik lub próchnicy (2-6 kg na 1 metr kwadratowy).

Nawozy mineralne stosuje się w zależności od zawartości składników odżywczych w glebie (1 g na 1 metr kwadratowy) siarczanu amonu – 23-34 – 40-45 superfosfat, sól potasu, – 12-25.

Jeśli nawozy spadek nie uczynił, wiosną przed sadzeniem w każdym dobrze leżał humus i ziemię darni (500 g), a także kompletny nawóz (4-5 g). Na glebach marginalnych dodaje popiołu (25-30 g).

Niektórzy amatorzy plantatorzy powodzeniem rozwijać arbuzy w rurach azbestowo-cementowych w studni. Stos one obornik lub inne nawozy organiczne warstwy 30-40 cm, a na górze -. 15-20 cm warstwa ziemi Następnie sadzonki sadzi lub zasiane nasiona na głębokość 3-5 cm.

Nad szklanej rurki lub folii pokrywy. Dbanie o arbuzów oraz w otwartym polu. Szczególną uwagę przywiązuje się do ochrony roślin przed mrozem i wentylacji w czasie upałów.

Otwarciu pokrywy, kiedy powietrze ogrzewa się do temperatury 20-25H.

Na stałe sadzi, gdy niebezpieczeństwo minęło i mroz rozgrzaniu gleby do temperatury 13-14 ° C na głębokości 10 cm. Program sadzenia arbuzów 100×100 lub 140x 140 cm.

Watermelon na łóżka umieszczone w dwóch rzędach w odległości 50 cm od siebie. Studzienek w rzędzie są przesunięte na odległość od 100 do 140 cm od siebie. Często arbuzy są uprawiane na łóżkach, a szerokość 100 cm (odległość między łóżkami 30-40 cm).

Głębokość sadzenia dla dużych nasion i odmian 6- 9 cm na glebach lekkich i 4-6 cm w ciężkich; microspermae zależności od 4-6 do 4 cm.

Jeśli gleba jest sucha, wlać do otworu 2-3 litrów wody. W każdej dobrze rozplanowane na 3-4 nasion i pokryte ziemią, która jest lekko zbity.

"Jeśli pszczoła jest mały, żeńskie kwiaty zapylane są złe, więc dodać ręcznie zapylają. Ale musimy pamiętać, że arbuz kwiaty ujawniają się wcześnie rano. A pierwsze kwitną mężczyzn, które pozostają otwarte przez kilka godzin, a następnie umiera. Żywotność kwiatów żeńskich 2-3 dni. Do zapylania łza męskiej kwiat, ostrożnie zdejmij płatki i pylniki stosowany kilkakrotnie piętnem kobiecego kwiat. Najlepsze warunki dla normalnego zapłodnienia temperatura (° C): 18-20 rano, po południu 22 do 25.

Jeśli temperatura poprzedniego noc spadła do 12 ° C, ręcznie zapylenie nie daje wynik.

Opieka arbuzy. Gleba jest stale utrzymywane w luźne i wolne od chwastów. Odkręć ołtarza, a po każdym podlewania roślin lub karmienia podokuchivayut.

Jeśli po wysiewie nasiona arbuza do schodów nie było ciasto gleby, zniszczenie jego otwieracz. Pędy rosną równomiernie w ciągu wyznaczonego miejsca. Owocowanie i słabości cięcia, cięcia strona prisypaya węgiel.

Gdy jajniki osiągnie szczyt orzech pozostawia na roślinę opuścić nie więcej niż trzy. Rosnące punkt pędów i tworzą je kwiaty żeńskie są usuwane. Owoce osiągną wielkość jabłka, zawieszony w siatce.

Z tego powodu, że nie przeszkadza rośliny szybko pęcznieją i dojrzewają. Średnica dojrzałego owocu, hodowano w szklarni, osiągając 15-20 cm.

Podlewanie arbuza.

Arbuz potrzebuje wilgoci przez cały sezon wegetacyjny. Arbuz podlewać ciepłą wodą jest rzadkie, ale obfite.

Młode rośliny należy podlewać w katalogu głównym, woda nie powinna spaść na liściach, więc jest to wygodne w użyciu lejek bez ekranu. Woda do nawadniania powinien być ciepły (nie mniej niż 18-20 ° C).

Później w suchych i gorących arbuzami pogodowych podlewane rzadko (raz w tygodniu), ale obfite. Z rozpoczęciem kwitnienia płukania zwiększenie liczby do dwóch razy w tygodniu. Gdy tylko zaczynają dojrzewać owoce, podlewanie stop.

Na początku sezonu wzrostowego na 1 tys wydawać 10-25 litrów wody i wielkości roślin – 50-60 litrów. Podczas podlewania owocowania powinien być ograniczony, a przed dojrzewania owoców, aby zatrzymać w ogóle.

Nawożenie arbuzy.

Dla arbuzy najskuteczniejszy połączeniu nawozów organicznych i mineralnych. Po 7-10 dni po posadzeniu arbuzy są karmione roztwór nawozów mineralnych (1 g Yul): siarczan amonu – 32-37 – 40-70, superfosfat, sól potasowa – 15-18.

Drugi jest przeprowadzany na początku tworzenia plagi. Aby to zrobić, należy użyć roztwór dziewanny (1: 8) i odchodów ptasich (01:20), do którego dodano (1 g na 10 litrów): superfosfat – 20 i sól potasowa – 10. Trzeci karmienia łączy się z powstaniem pierwszej jajnika.

Dawka nawozu w tym samym czasie nadrobić (1 g na 10 litrów): siarczan amonu – superfosfatu 24 – 10 i soli potasowej – 35. wydatków roztworu na roślinnych 2 litrów. His dodano do studzienek i rowków, wstępnie wykonany w odległości około 15-20 cm od rośliny.

Arbuzy zbiorów.

Owoce zaczynają dojrzewać w drugim lub trzecim tygodniu sierpnia. Z latem zimno i deszczowo opóźnione dojrzewanie melony, więc łóżka ustawione klatki i pociągnij ich film.

Arbuzy plon, zwykle 5 do 8 kg 1 m.kw. w niektórych hodowców amatorów dopełnić do 18 kg od 1 m.kw.

Zbierana arbuzy selektywnie w terminie ich wymagalności. Ich dojrzałość jest określana następującymi cechami: kurczenie się łodygi i wąsów z jej jasności rysunku, charakterystycznym połysku i sprężystości skorupy, wydrążonego dźwięku podczas lekkiego uderzenia w kliknięcia płodu lub dłoni. Ostatni zbiór odbywa się przed wystąpieniem mrozów. Jeśli porcja owoców nie dojrzewają, są zbierane i wykorzystywane do peklowania.

Dojrzałe arbuzy bez uszkodzenia i wgniecenia mogą być przechowywane przez długi czas. Są one umieszczone w suche i wentylowane na miękkiej, suchej ściółki (słoma, plewy, wiórów drewnianych, siana i t.), Oddzielna z warzywami i ziemniakami. Temperatura powietrza utrzymywana jest w temperaturze 2-5 ° C do przedłużonej trwałości, zebranych owoców poddanych „opłucnej”, pozostawiając na 1-2 dni w małych hałdy pod słomą. W rezultacie, arbuzy odwodniony skorupę, która promuje długoterminowego przechowywania.

Częste błędy w rosnących arbuzów. Owoc arbuza jest bardzo czuły na nawadnianie, ale jest wrażliwa na wilgoć -priustoychivo wysokim (ponad 69%) względnej vlazhnostirsteniemozhetzabolet.

Share →