Szczawianów w moczu: Przyczyny wyjaśnić!

Szczawianów w moczu: Przyczyny wyjaśnić!

Szczawiany w teraźniejszości moczu w każdej osoby w niewielkich ilościach. Ich przyczyny przekraczające kłamstwo przede wszystkim w złej diety. Czy moczu ludzkiego 95% wody, która zawiera wszystkie produkty rozkładu, które są wydalane, obejmują one soli szczawianów.

W analizie, nie mogą być same w sobie, jak wydalane z moczem. To, że wyniki są dokładne, rury są sterylizowane i analizuje je przechowywać w temperaturze zera. A jeśli są obecne w moczu nadmiar soli, szczawianu w moczu – to poważne powody myśleć, gdyż mogą one wskazywać na chorobę nerek.

Rzadko wygląd szczawianów w małych ilościach nie mówi o nieprawidłowości w układzie moczowym. Jeśli znalezione nieustandardyzowanych szczawianów w moczu, leczenie powinno być nadzorowane przez lekarza. U pacjentów cierpiących na różne choroby nerek. Statystyki są często szczawianu w moczu, przyczyny zmian jest określana przez specjalistę badań klinicznych i regularne badania moczu.

Zdrowi ludzie zalecane moczu 1-2 razy w roku, tak aby nie przegap okazji, aby odrzucić. Jeśli okaże się, że zawierają szczawiany w moczu, stawka za dzień powyżej 20-40 mg, należy natychmiast udać się do lekarza (lekarz leczy nerki).

Obecność szczawianów w moczu nie wskazuje na naruszenie, na pytanie o liczbę

Szczawianu w moczu – przyczyny

Gdy moczu pokazując sole, szczawiany, oznacza to, że złamane sole kwasu szczawiowego wymiany. Dzieje się tak ze względu na nadmierne wpływów formacji w moczu lub w organizmie w wyniku skomplikowanych procesów chemicznych.

Na przykład, zaburzenia mogą być spowodowane zbyt dużą konsumpcją syntetycznej witaminy C. Większość z tych soli zwiększa ilość koszt owoców i warzyw, które zawierają kwasu szczawiowego figi, buraki, pietruszka, agrest, śliwki. Czasami ludzie znaleźć wad wrodzonych, które to z naruszeniem wymiany kwasu szczawiowego.

Często kryształy szczawianu wapnia w moczu powstaje w wyniku stresu, gdy nerki nie mają wymaganej ilości cieczy za pracę lub reakcję moczu (pH lekko kwaśne z 5,8-6,8). Ta redukcja występuje w wielu kwasowości, który prowadzi do kamicy moczowej. Przyczyny są różne kamieni nerkowych.

Lekarze zwracają szczególną uwagę na szczawiany, ponieważ 60 procent wyglądu kamieni zależy od ich liczby. Kamica moczowa może w pewnych okolicznościach spowodować nerek, wodonercze. Dlatego musimy zrozumieć, że objawem soli kwasu szczawiowego jeszcze nie zostało powiedziane na temat choroby, ale szczawiany w moczu w dużych ilościach jest powodem do niepokoju.

Aby wyjaśnić dokładna diagnostyka USG nerek powołuje. moczu i krwi, inne badania.

Szczawiany wapnia pojawia się także w innych okolicznościach

 • cukrzyca, odmiedniczkowe zapalenie nerek;
 • w procesy zapalne w jelicie;
 • po operacjach w jelicie;
 • Choroba Crohna;
 • Niedobór witaminy B6;
 • we wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego.

Objawy szczawianów w moczu

Czy to z powodu tego, co wydawało oxaluria, pokazuje obecność krwi w moczu. Od czasu do czasu mogą być ataki kolki nerkowej. Dzieci, które nie mają pięć lat, objawy kamicy nerkowej nie są pokazywane.

Dla wszystkich innych (młodzieży i dorosłych) takie same objawy: ból brzucha, częste oddawanie moczu, zmęczenie, podwyższone cylindrów, białka, krwinek białych, krwinek czerwonych i szczawianów.

Szczawianów w moczu – środków Leczenie ludowych

Aby dowiedzieć się, jak dostać się szczawiany, trzeba zobaczyć urologa – będzie on powołać dodatkowych procedur i niezbędne przygotowania. Ponadto, jeśli przepisanej terapii dieta, które zasadniczo sprowadza się do ograniczenia konsumpcji warzyw, owoców i innych produktów żywnościowych zawierających duże ilości kwasu szczawiowego. Nie można – sałata, kakao, buraki, czekolada, szpinak, szczaw, owoce cytrusowe, owoce dzikiej róży, jeżyny, buliony, kwas askorbinowy (więcej o diecie i żywności z szczawianu tutaj).

Płyn trzeba pić dużo, i nie musi być woda, ale powinien to być drobne opcje: soki, napoje owocowe, buliony owocowe i warzywne, napoje owocowe (choć osobiście wolę wodę, i dobrze filtrowana i filtry nie żałuję pieniędzy). Ze względu na fakt, że zawierają one słabe kwasy organiczne (kwas mlekowy, cytrynowy, jabłkowy, etc.), przyspieszają wydalanie szczawianu wapnia.

Istnieje wiele tradycyjnych zabiegów, a do nich mieszkam, ale w międzyczasie można znaleźć kilka receptur, że nie ma wątpliwości co do rozpuszczania kamieni szczawianu wapnia:

1.Pomogayut następujących opłat: 

 • w równych proporcjach kukurydzy jedwabiu, liści mięty i złota ostre;
 • w równych proporcjach truskawki liści, nasion kopru i trawy knotweed;
 • w równych proporcjach, nasiona kopru, liście truskawek i ziele skrzypu.

 • sok z marchwi jest wciągany na łyżce 3-4 razy dziennie, dzięki czemu kurs kilka miesięcy;
 • Sok Ash wziąć 3 łyżki 3 razy dziennie, pół godziny przed posiłkiem, tempo przyjęcia jednego miesiąca;
 • Sok kręcone pietruszki (wyciśnięte latem korzeni i liści) zmieszane z miodem i wziąć dwie łyżki trzy razy dziennie przed posiłkami.

Poszedłem do rozpuszczania kamieni szczawianu wapnia, należy wykonać następujące czynności Warunki obróbki :

 • nie jeść obfite jedzenie;
 • na kilka dni, aby spróbować jeść raz dziennie i wziąć sok (na przykład, 1 szklanka soku z buraków zmieszać z dwoma łyżkami soku z cytryny i zabrać go 3 razy dziennie);
 • potem kilka dni pić wywar z mąki gram (na szklankę wrzątku łyżkę), napar z liści lub nasion rzodkiewki (na szklankę wrzątku łyżkę);
 • leczenie kamieni nerkowych także przyjmujących leki moczopędne.

Nie jest źle działa ciepła kąpiel Sitz z oliwą z oliwek i nasion lnu infuzji, powinien on trwać 20 minut. Następnie przejdź do łóżka i zrobić okład z rozgniecionych ziemniakami gotowanymi w mundurkach.

I wreszcie najważniejsze – jeśli przeszły testy i okazało się, że szczawianu w moczu, starają się znaleźć powody, udać się do lekarza, ale on będzie w stanie poprawnie zidentyfikować chorobę i zalecić leczenie.

Jaki interes: szczawiany w moczu, mocz oznacza szczawiany szczawianu w moczu dziecka

Dobry stan zdrowia i powodzenia we wszystkim! Aby sprostać mkb-net.ru online.

Share →