Szyjnych erozji: objawy i leczenie

Szyjnych erozji: objawy i leczenie

Szyjki macicy erozja – główne objawy:

Nadżerka szyjki macicy jest patologiczna, ale proces łagodny, która przejawia się w postaci okrągłych formacji czerwono zlokalizowane w śluzową średnicy szyjki takie formacje mogą dotrzeć około dwóch centymetrów. Nadżerka szyjki macicy, którego symptomy pojawiają się charakterystyczne formacje, może występować w kilku formach, jest wrodzony erozji, erozja lub pseudo prawda.

Opis

Przede wszystkim należy zauważyć, że erozja szyjki jest jedną z najczęstszych chorób żeńskich narządów płciowych. Pathology znamienny wymiany pod wpływem pewnego rodzaju normalnego nabłonka śluzówki czynniki w stanie techniki nabłonka szyjki cylindrycznej.

Zazwyczaj, choroba ta nie jest istotnym zagrożeniem jest co najmniej z tego powodu, że sama erozji – proces łagodnego odpowiednio powodem poważnych chorób, w tym procesów nowotworowych, może w rzadkich przypadkach.

Nadżerka szyjki macicy: rodzaj i miejsce

Spotyka się choroby, która jest również zdefiniowane jako: ektopia szyjki macicy, około połowa wszystkich kobiet w wieku rozrodczym, podczas gdy u kobiet, które przeszły przez granicy czterdziestu lat, to nie powstaje. W odniesieniu do opinii erozji i jego nowotworu szczególności jest bardziej powszechne, ale większość specjalistów odnosi się do wielu normalnych stanów fizjologicznych zmiennych. Zastanów się wcześniej wymienionych gatunków możemy erozji bardziej szczegółowo.

Nadżerka szyjki macicy: rodzaje

 • Erozja wrodzona. Wrodzona rodzaj tej choroby jest przesunięcie szyjki macicy nabłonek walcowaty. Oznaczono wrodzona erozji w dzieciństwie lub wczesnej młodości, a objawy choroby w większości nie przejawia. Identyfikacja erozji występuje na kolposkopii, która jest określona przez obecność jasnoczerwony obszarze, nie może być koloru za pomocą Lugola.

  Warto zauważyć, że nieodłącznym erozji przyciąga do ich własnych w dalszej eskalacji w nowotwory złośliwe, a więc leczenie jest zwykle nie są dostępne.

 • Erozja prawda. Jeśli prawdziwe objawy związane erozji zlokalizowane w gardle (z jego zewnętrznej stronie, w niektórych przypadkach – do tyłu) jest znacznie mniej w stanie zlokalizować w ujściu szyjki macicy. Prawda erozji przejawia się w postaci niewielkich rozmiarów zaokrąglonych obszarach o silnym kolorze, czasami oznaczone krwawienia. Dla tego typu erozji często charakterystyczne endocervicitis objawem, które doprowadziły do ​​uszkodzonej części błony śluzowej może ropą.

  Czas trwania to około erozji rzeczywistym 10-14 dni, po czym szyjki pokryta komórkami nabłonka, należące do sąsiednich obszarów. Pseudo w tym przypadku kolejny etap choroby.

 • Pseudo. Przejawia się to w postaci zaokrąglonej części wyraźnego koloru czerwonego, w niektórych przypadkach nie ma określony kształt, średnica może wynosić kilka mm lub kilka centymetrów. Powierzchnia wyższe może zostać scharakteryzowany przez tworzenie śluzu w nim, co w niektórych przypadkach może być purulent.

  Czas trwania kursu to rodzaj erozji może być dużo czasu, która jest ustalana na podstawie cech zapalenia, to wywołał. Niebezpieczeństwo polega na możliwości pseudo nawrót, odpowiednio, w tym przypadku ryzyko raka i musi być rozważana w terapii.

Oprócz głównych typów erozji zwolnić ją następujące opcje:

 • Ektropium. W tym przypadku odnosi się do rodzaju niewłaściwej stronie śluzowej macicy, która występuje w wyniku aborcji lub po porodzie.
 • Endometrioza szyjki macicy. Znamienny tym sposobem transplantacji powierzchni szyjki macicy, endometrium.
 • Leukoplakia.

  Rogowacenie charakteryzuje się płaską warstwowego nabłonka.

 • Polipy szyjki macicy, polipy.
 • Brodawki narządów płciowych.

Nadżerka szyjki macicy: Przyczyny

 • Uszkodzenie mechaniczne. są wynikiem współżycia seksualnego brutto i częste, jak i aborcji, porodu. Gdy oddziaływanie fizyczne nabłonek wielowarstwowy płaski zaczyna gęstnieć, powodując powstawanie kolejnego procesu zapalnego.
 • Infekcje, choroby przenoszone drogą płciową. Wśród tych wyizolowanych brodawczaka narządów płciowych wirusa opryszczki i innych chorób.
 • Nie tak i nie w porę leczenie infekcji dróg rodnych .
 • Rozpoczęte na początku aktywności seksualnej, opóźniony debiut seksualne .
 • Rzadko seks, lub, wręcz przeciwnie, częsta zmiana partnerów .
 • Ostatnie zaburzenia stanu hormonalnego, zaburzenia cyklu miesiączkowego .
 • Immunologiczne zmiany skali (spadek odporności) .
 • Obecność chorób zapalnych znaczenie dla obszaru narządów miednicy (zapalenie jajnika, zapalenie jajowodów, zapalenie błony śluzowej macicy, etc.).
 • Jakaś kombinacja tych powodów.

Występowanie choroby u pacjentów w podeszłym wieku jest możliwe poprzez ciśnienie pesarium. Ponadto istnieje „fizjologiczna” erozję spowodowaną przez młodszych kobiet (poniżej 25 lat), ma tendencję do samoleczenia z jego.

Nadżerka szyjki macicy: objawy

Ogromna większość tych przypadków u kobiet sugeruje, że rzadko objawia się w postaci specyficznych objawów klinicznych, ale ponieważ w wielu przypadkach diagnoza choroby prowadzi losowy. W tym samym czasie, to zdarza się, że leczenie pacjentów specjalisty odbywa się na podstawie takich objawów:

 • krwawienie niezwiązane z miesiączki, najczęściej występują po stosunku płciowym;
 • ból podczas stosunku;
 • Śluz ropne (którego występowanie jest spowodowane dodatkiem chorobą zapalną erozji, w wyniku czego znacznie gorzej jest, w zakresie cech własnej przepływu), które są często mylone z kobietami na ich menstruacyjny przepływu, pleśniawki lub zaświadczenie o aborcji w przypadku ciąży.

Diagnozowanie erozji szyjki macicy

Rozpoznanie można ustalić podczas pierwszej wizyty. Tymczasem w wielu przypadkach oględzin – to tylko połowa rozpoznanie choroby. Dlatego pacjenci muszą poddać następujące analizy:

 • Smugi na florę;
 • Rozszerzony kolposkopii;
 • cytologia;
 • Diagnostyka PCR, koncentruje się na identyfikacji głównych rodzajów zakażeń (opryszczka narządów płciowych, rzęsistkowica, mykoplazmozy, itp);
 • badanie krwi na zapalenie wątroby, HIV, syfilis;
 • bakteriologiczne siewu;
 • Biopsja (gdy podejrzewa nowotwór pacjent).

Leczenie nadżerek

Taktyki w zależności od przypadku leczenia indywidualnie zaprojektowany w oparciu o gatunek i wielkość erozji, jest scharakteryzowana tym Jednoczesna obecność typu infekcji. Tak więc, właściwy erozji wymaga dynamicznej kontroli odniesienia, w związku z czym mogą być określone niezależnie od jego zaniku. Na ogół, leczenie może być konserwatywne lub chirurgiczną przebiega ponownie, z powodu szczególnych właściwości choroby.

Leczenie zachowawcze polega na eliminacji przyczyn, które wywołały erozji. Dlatego też, w oparciu o zidentyfikowane współwystępowania pacjenta może być leczona antybiotykami o szerokim spektrum działania. Dodatki mogą być przypisane do leków przeciwzapalnych i immunomodulacyjnych.

Lokalnie odbyła szyjki macicy leki leczenie prowadzi do koagulacji chemicznej w dziedzinie, został pokonany. Stosowane tylko gdy te leki są łagodne, są bardziej odpowiednie do pierwiastek kobiet, leczenie jest scar w szyjce, sposób jest istotną zaletą. Wadą tej metody jest możliwe, nawrót choroby, natomiast znajduje zastosowanie do wszelkiego typu erozji.

Jeśli efekt leczenie zachowawcze znikoma lub nie istnieje, a następnie mianowany przez przyżeganie (która jest metodą chirurgiczną w tym przypadku). Ponadto możliwe jest zastosowanie jednej z następujących metod:

 • elektrochirurgia;
 • kriochirurgii;
 • Zniszczenie lasera;
 • radiochirurgii;
 • thermocoagulation.

W odniesieniu do takich wniosków w sprawie wspólnych środków ludowej w leczeniu erozji, przez tych ekspertów są jednoznaczne – Skuteczność żadnej z opcji w leczeniu erozji nie zostało udowodnione. Wśród nietradycyjnych metod leczenia nadżerek często określenia skuteczności obserwowanej w stosowaniu akupunktury (akupunktura) i fizjoterapii.

W przypadku jakichkolwiek niepokojących objawów, co jest szczególnie ważne ze względu na przeważnie bezobjawowe erozji macicy, konieczne jest, aby skonsultować się z ginekologiem.

Jeśli uważasz, że masz Nadżerka szyjki macicy i charakterystyczne objawy tej choroby, możesz pomóc lekarzowi ginekolog .

Również skorzystać z naszych usług internetowych diagnostyce chorób. oparty na wprowadzonej wybiera że objawy choroby.

Zainteresowany cen i planu leczenia w Izraelu? Wypełnić wniosek:

Imię i nazwisko * E-mail * Telefon * Opis problemu * Odśwież

Share →