Tabletki z ból zęba - charakterystyka i porównanie

Tabletki z ból zęba – charakterystyka i porównanie

Jakie pigułki z bólu zęba można podjąć? Gdy ból zębów pełnego zakresu istniejących leków stosowanych w stomatologii, ważne jest, aby wiedzieć, które leki są najbardziej skuteczne i bezpieczne.

Analginum – jakie tabletki od bólu zęba będzie skuteczna?

Analginum – jest to najtańszy lek, który jest w apteczce w każdym domu. Jednak ma negatywny wpływ na ludzkim mózgu, jego nerek, wątroby i krwi. Lek ma inną nazwę – dipyronu. Należy do grupy leków chemicznych Pirazolon pochodne.

Główne działania, które mają takie tabletki z zębów, jest zmniejszenie temperatury, zmniejszenie zapalenia i bólu.

Sposoby użytkowania

Analginum – tabletki na ból zęba, który został zaakceptowany lub wewnątrz lub bezpośrednio na zębie luka.

Dwa procent roztworu dipiron zaszczepił w miejscu w ząb, co wywołało pojawienie się bólu zęba. W tym przypadku, należy zauważyć, że lek może mieć niszczący wpływ na szkliwie zębów.

Biorąc ból zęba pigułka dipyronu wewnątrz, można również na krótki okres czasu do tępego bólu zęba. Ale w końcu to nie będzie działać. Nie można używać więcej niż 4 tabletki na dobę.

Ponadto, leki przeciwbólowe nie należy stosować więcej niż raz w tygodniu.

Przeciwwskazania do przyjmowania tabletek na ból zęba

Ten lek może być podjęta w obecności niedokrwistość, zaburzenia sercowo-naczyniowe, choroby nerek i wątroby, alergie na sód lub obniżonej odporności.

W żadnym przypadku nie może być stosowany w okresie ciąży lub analginum podczas karmienia piersią. Może to powodować poronienia lub prowadzi do licznych chorób genetycznych.

Zawsze należy pamiętać, że część analginum wszystkich leków, które mają działanie przeciwbólowe. W przypadku przedawkowania może być zatrucie organizmu. Nie wykluczone śmiertelne.

Ból zęba tabletki dipyrone warto starannie, należy rozpocząć od najmniejszej dawki. Może to być połowa tabletki. W przypadku nie pomaga, konieczne jest, aby pić napełnienia. W żadnym przypadku nie należy mylić z alkoholem narkotykami.

Jest to praktykowane przez wielu, którzy znaleźli ząb nagle próbuje skorzystać z kilku metod jednocześnie. Przed podjęciem dipyronu należy przepłukać usta ciepłą wodą, najlepiej z dodatkiem sody. Następnie należy oczyścić ząb z tartą i dopiero wtedy używać tabletu.

Główne tabletki ból zęba

Aktasulid

Aktasulid jest przeciwzapalny lek i tabletek ból zęba. Główny składnik aktywny jest aktasulida nimesulidu. Nie należy aktasulid w chorobach wątroby i nerek, owrzodzenie układu trawiennego, cukrzyca, niewydolność serca, wysokiego ciśnienia krwi.

Środki ostrożności należy podjąć aktasulid osób starszych, oraz te, których działalność jest związana z reakcją na stres i uwagi.

Aspiryna

Jego skutkiem jest wpływ na ośrodki bólu znajdują się w mózgu. Aspiryna jest głównym składnikiem leku, jak asfen, askofen, Citramon, atselizin. Weź to lepiej po jedzeniu. Ponieważ kwas acetylosalicylowy jest w stanie zachwiania błonę śluzową jelit i żołądka, powinien pić duże ilości mleka.

Maksymalna dopuszczalna dawka aspiryny dorosłych – trzech gramów dziennie. Dziecko w wieku poniżej jednego roku, zwykle nie należy podawać aspiryny. Ponadto kwas acetylosalicylowy nie powinien być brany pod wysokim ciśnieniem, u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i jelit, zastój żylny, ze słabą krzepliwość krwi i aspiryny nie powinny być stosowane u pacjentów z astmą oskrzelową.

Grippostad

Grippostad – głównym składnikiem aktywnym jest Paracetamol Grippostad. W ramach Grippostad ale paracetamol ma witaminy C. Takie połączenie składników aktywnych pozwala na lek już aktywnie działać wyeliminować ból. Nie należy Grippostad jeśli masz wysokie ciśnienie krwi lub niewydolność nerek. Grippostad zakazane także do stosowania w czasie ciąży i laktacji.

I stosowanie tego leku po usunięciu zęba mogą powodować reakcje alergiczne, a także ból w żołądku. Dorosłych w czasie, można wziąć tylko jedną pigułkę Grippostad. Dzieci w wieku przedszkolnym ten lek nie jest podawany.

Deksalgin 25

Deksalgin 25 – pół godziny łagodzi ból zęba i jest skuteczny przez około pięć godzin. Jest on stosowany w ciężkim bólem zębów. Nie potrzeba podjęcia deksalgin osób starszych, dzieci, kobiet karmiących piersią, a także kobiet w ciąży. Deksalgan również nie powinny być stosowane, jeśli masz chorobę Crohna, owrzodzenia żołądka lub jelit, zapalenie jelita grubego lub astmę. Przy stosowaniu tego leku od bólu zęba, można odczuwać ból w żołądku, utrata koordynacji, zgaga. Deksalgin może powodować reakcje alergiczne.

Deksalgin podjęte dwadzieścia pięć miligramów około pół godziny przed posiłkiem.

Ketanov

Ketanov – to niesteroidowe leki i leki. Główny składnik aktywny jest ketorolac, mają działanie układowe. W ciągu czterdziestu pięciu minutowy zaobserwowano maksymalny poziom leku we krwi. Wpływ leku trwa znacznie 05:00. Ból zęba lek ten jest zalecany do jednorazowego użytku. Wytworzono jak w postaci tabletki lub w postaci ampułek do iniekcji.

Zastosowanie preparatu powoduje senność, ból nadbrzusza, mogą powodować biegunkę i ból głowy, wymiotów. Zabrania się korzystania ketanova kobiety ciężarne, dzieci w wieku szesnastu lat, i podczas karmienia piersią. Ketanov nie musi mieć zastosowania, jeśli cierpią owrzodzenia narządów trawiennych, astmą oskrzelową lub chorobą nerek.

Іbufen ®

Іbufen ® – głównym składnikiem aktywnym jest ibuprofen. Іbufen ® jest przeciwwskazane z zapaleniem okrężnicy, owrzodzenie układu trawiennego, choroby Leśniowskiego-Crohna, w czasie ciąży i laktacji, ze słabą krzepliwość krwi. Aby usunąć toothache dorosłych zaleca się pojedynczą dawkę jednej tabletki lub kapsułki.

Zmagania o złych ból zęba ibuprofenu. Bieganie jego nazwisko w rosyjskim Nurofen. Nurofen – to tylko inna nazwa. Produkcja ibuprofen z „Nycomed” prawie dwa razy tańsze niż Nurofen.

A teraz coś strasznego. Aby usunąć silne, czasami nawet nieznośny ból zęba, należy pić jeden gram Nurofen, pięć tabletek dwieście miligramów. Aż pięć tabletek.

Lepiej nie działać zęby. I nie będzie potrzeby, aby pamiętać, co daje szybki tabletki ból zęba i silny efekt.

Nimesil

Nimesil zawiera w swoim składzie nimesulidu, która jest preparat substancji czynnej. Nimesil w obecności ostrego bólu zębów działają w następujący sposób. Wybiórczo blokuje enzym COX-2, który jest odpowiedzialny za rozwój reakcji zapalnych w miejscu zmiany chorobowej. Działania większości NSAID nie są selektywne, hamują zarówno COX-1, co z kolei może prowadzić do niebezpiecznych nieprzyjemnych efektów ubocznych, w szczególności może być erozyjne uszkodzenia śluzówki przewodu pokarmowego.

To nimesil jest druga generacja NLPZ, znacznie mniejszy wpływ na COX-1. To sprawia, że ​​możliwe jest przypisanie pacjentów z zapaleniem błony śluzowej żołądka w remisji choroby.

Nimesil uwalniania granulki w celu przygotowania zawiesiny w specjalnych saszetkach. Jedna dawka to jedna torba – sto miligramów. Preparat ten sprzyja szybkiej absorpcji leku, a tym samym operacyjny początek działania.

Nimesil obowiązującym ból zęba, ból głowy, ułatwia przepływ przeziębienia, ponieważ posiada właściwości przeciwgorączkowe.

Nimesil musi przyjmować jedną saszetkę, dwa do trzech razy dziennie po posiłkach ściśle. Długoterminowe przebiegi nimesil nie jest potrzebne, będą wystarczające do siedmiu – dziesięć dni, to ze względu na fakt, że zapewnia ogromne obciążenie lekiem na układ krążenia, jak również, że nie ma znaczenia, oraz w wątrobie.

Dobry efekt synergiczny ma nimesil połączenie z hondroprotektorami, przeciwskurczowe, witamin z grupy B, a także leków, które poprawiają krążenie obwodowe.

Jednak nimesil przeciwwskazane u dzieci w wieku poniżej dwunastu lat, u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, "aspiryna" astma, krwawienie z przewodu pokarmowego, wątroby i niewydolność nerek, a także kobiety w ciąży i karmiące.

© Dentysta Natalia Pavliy

Share →