Tachykardia: przyczyny, objawy, leczenie.

Tachykardia: przyczyny, objawy, leczenie.

Przyczyny częstoskurczu zatokowego

U zdrowej osoby w sercu odpoczynku sprawia, że ​​od 60 do 80 uderzeń na minutę.

Tachykardia – szybkie bicie serca, rozpoznaje się, gdy tętno przekracza 90 na minutę.

Tachykardia nazywa palpitacje serca, gdy utrzymuje odpowiedni rytm serca. Zwykle impuls elektryczny pochodzi z węzła zatokowego i rasprostryanyayutsya w określonym porządku, powodując stopniową redukcję komór po przedsionków.

Gdy impuls elektryczny tachykardia zatokowa, jak zwykle, wyłania się z węzła zatokowego, więc przedsionków i komór w prawidłowej kolejności. Kołatanie serca, wynika z tego, że zwiększa się częstotliwość impulsów elektrycznych pochodzące z węzła zatokowego.

Normalnie, wzrost automatyzmu węzła zatokowego, gdy występuje stres psycho-emocjonalne i aktywności fizycznej, stosowanie napojów zawierających kofeinę (kawa, napoje energetyczne, itp). Reakcja ta umożliwia organizmowi zapewnić odpowiednie ukrwienie narządów i tkanek w kategoriach ich ciężkiej pracy, co występuje w przypadku zwiększonej aktywności fizycznej. Kołatanie to healthy reakcji z aktywacją współczulnego układu nerwowego, tak (z naturalnie – jak w wyniku uwalniania hormonów stresu lub sztuczne – wskutek picia kawy).

Częstoskurcz zatokowy może wystąpić u zdrowego ludzkiego serca, takie jak gorączka: zakłada się, że zwiększenie stopni temperatury ciała prowadzi do kołatania serca 10 uderzeń na minutę.

Często zatokowy jest objawem kłopoty ze strony tarczycy, tak, że ludzie cierpią z powodu nadczynności tarczycy i nie otrzymują odpowiedniego leczenia, jednym z objawów jest częste kołatanie serca.

W niedokrwistości serce zaczyna pracować w ciężkich, aby zapewnić pełne zaopatrzenie w tlen, co powoduje częste kołatanie serca.

Ważne jest, aby wiedzieć, że nie tylko kofeina może powodować tachykardię zatokowego. W swoim wystąpieniu może spowodować niekontrolowane stosowanie leków moczopędnych, aminofiliną, glikokortykosteroidy (prednizon, metipred) i innych leków.

Tachykardia zatokowa może być oznaką kłopotów ze strony układu sercowo-naczyniowego. Najczęściej występuje u osób cierpiących na niewydolność serca. Ona może również wystąpić u pacjentów z ciężkim ataku dusznicy bólu. W ostrym zawale mięśnia sercowego i inne choroby serca.

Objawy częstoskurcz zatokowy

Jeśli kołatanie serca spowodowane przez obciążenia i stresu, często nie czuje się chory.

Jeśli tachykardia ustępuje w spoczynku, wówczas pacjent jest często martwi się o kołatanie serca, duszność, uczucie duszności.

Leczenie częstoskurczu zatokowego

W zależności od przyczyn częstoskurcz zatokowy, leczenie będzie inna. Tak więc, jeśli jej rozwój doprowadził niektóre przewlekłe lub ostre choroby, do skutecznego leczenia częstoskurczu jest konieczne do radzenia sobie z chorobą. Na przykład, wybrać odpowiednią dawkę leków w nadczynności tarczycy, w celu normalizacji poziomu hemoglobiny i czerwonych ciałek krwi w niedokrwistości, gorączka i radzić sobie z tym, co go spowodowało, z procesu zakaźnego, i więcej.

Jeśli tachykardia pojawił nadużywania leków, konieczne jest porzucenie ich odbiór, lub dostosować dawkę.

Gdy opracowany częstoskurcz zatokowy u pacjentów z chorobami serca, zindywidualizowanego podejścia opartego na sytuacji klinicznej. Na przykład, wybór właściwej terapii zastoinowej niewydolności serca pomoże zmniejszyć obciążenie serca i zmniejszenie częstości akcji serca.

Share →