Tachykardia, że ​​jest

tachykardia, że ​​jest

Tachykardia – zwiększona częstość akcji serca do 120—220 na minutę, przy zachowaniu prawidłowego rytmu zatokowego.

Zatokowy jest szybkie działanie serca samodzielnie ponad 100 cięć w 1 minutę, w odpowiednim tempie, gdy rozrusznik serca jest węzeł zatokowy.

Etiologia i patogeneza. Odróżnić częstoskurcz zatokowy 1) połączony z organicznymi zmianami chorobowymi układu sercowo-naczyniowego (i inne choroby zapalne mięśnia sercowego, co prowadzi do niewydolności serca, chorób prowadzących do niewydolności naczyń); 2) spowodowane bezpośrednim wpływem na komórki węzła zatokowego z niedotlenienia, kwasica, zatrucie, zakażenie, gorączka (wzrost temperatury o 1 °C na ogół prowadzi do gwałtownych skurczów serca około 10 do 1 min); 3) neurogenny, w zależności od stanu ośrodkowego i autonomicznego układu nerwowego (wzrost pobudliwości psychicznej obszarze powiększonej współczulnych i przywspółczulnego wpływ na zmniejszenie serca); 4) lek (po podaniu epinefryny, norepinefryny, efedryna i innych środków sympatykomimetycznych, atropina, tireoidina, kofeina, aminofilina, kortykosteroidy, etc.).

Najczęstszym tachykardia dochodzi w przypadku następujących chorób: cardioneurosis, nadczynność tarczycy, niewydolność serca, choroba reumatyczna serca, zapalenie mięśnia sercowego, bakteryjne zapalenie wsierdzia, zapalenie osierdzia, mięśnia sercowego, serce płucne, zwijanie, niedokrwistość, gruźlica płuc, ogniskowej infekcji. Tachykardia zatokowa jest często spotykany u osób zdrowych serc. Większość pozasercowego tachykardia – neurogenny tachykardia.

Długotrwałe istnienie częstoskurcz zatokowy stymuluje centralny hemodynamiki i wieńcowych (dolotowy serca więcej tlenu i wzrost zużycia energii, zmniejszenie zapasów tlenu w wieńcowych naczyń włosowatych). Podczas zawału zmiany mogą spowodować lub pogłębić częstoskurcz zatokowy istniejącej niewydolności serca.

Klinika. Zazwyczaj pacjenci z tachykardii zatokowej skarżą się na kołatanie serca, uczucie ciężkości i ból w sercu. Tętna 110 – 150 w ciągu 1 minuty, a w niektórych przypadkach może być nawet 180 lub więcej. Najostrzejszy tachykardia charakteryzuje postaci neurogennego i widać najczęściej w dystonii, neuro nadczynności tarczycy lub pokonać międzymózgowia. Zawał charakteryzuje umiarkowana tachykardia (100 – 120 1 min).

Dla częstoskurcz zatokowy charakteryzuje się stopniowym początku i na końcu, po prawej rytm. Zwykle na początku jest wzmocniona i (lub) podzielić 1st dźwięk, 2. dźwięk osłabione rytm wahadło lub embriokardiya.

O wahadła rytmu powiedzieć, w tych przypadkach, gdy prawie taki sam czas trwania skurczowego i rozkurczowego życie tonu 1 i 2 jest prawie taka sama. Gdy embriokardiya skurczowe i rozkurczowe równe czas, ale ton 1. 2. silniejsza.

Istniejących wcześniej hałas może stać się mniejszy lub całkowicie znika, w niektórych przypadkach pozwala na rozpoznanie chorobą serca.

Diagnostyka różnicowa. Tachykardia zatokowa należy odróżnić przede wszystkim napadowego częstoskurczu komorowego (tab. 1), a następnie z trzepotaniem przedsionków z blokadą przedsionkowo-komorowego, 2: 1, migotanie przedsionków z większości tonu częstoskurczu komorowego.

Leczenie sercowe (neurogenne) formy tachykardii zatokowej obejmują psychoterapię, leki uspokajające (waleriany z bromem, trioxazine, diazepam), sanitarnych ognisk zakażenia, beta-blokery, rezerpinę, werapamil; z zaburzeniami formach – leczenie choroby podstawowej, optymalnej digitalizacją, sole potasowe, kombinacji tych leków z beta-blokerami, według zeznań saluretiki i innych środków (patrz również. «Leki antyarytmiczne»).

Rokowanie zależy od częstoskurczu zatokowego choroby podstawowej.

Zapobieganie – aktywnego leczenia w pierwszym miejscu główną choroby.

Tachykardia – szybsza tętna bardziej normalnego (norma 60 – 80 uderzeń na minutę). Sinus – oznacza źródło generuje impulsy elektryczne, które prowadzą do zmniejszenia serca jest z węzła zatokowego. Sinus węzeł – normalne jest głównym źródłem generowania impulsów elektrycznych. W zależności od źródła rytmu serca podczas częstoskurcz zatokowy nie ectopic (nienaturalne).

A wszystko w najdrobniejszych szczegółach w odpowiedzi Andrew Dergacheva.

Share →