Tajemnice marzeń

Tajemnice marzeń

Pierwsze eksperymenty racjonalna interpretacja snów należą do starożytnego greckiego filozofa (Demokryta i in.). Według Platona, marzenia mogą służyć jako źródło inspiracji twórczej. Założyciel psychologicznego podejścia wyjaśniające marzeń przyszedł Arystotelesa, który uznał je za kontynuację w stanie snu.

Systematyki grecki, egipskie, orientalne interpretacje symboliki snów wykonane w 2. wieku. n. e. Artemidor; jego "Oneyrokritika" był źródłem niezliczonych książek marzeń później.

W średniowieczu, panujących religijna i moralistycznej interpretacja snów. wraca do pojęć biblijnych. W okresie renesansu, interpretacja snów jest ściśle spleciona z okultyzmem, wzrost racjonalizmu odsunięty zainteresowanie marzeń na peryferiach kultury. W 19 wieku. to zainteresowanie jest stopniowo reaktywowana z rozwojem badań naukowych w dziedzinie psychologii, zwłaszcza w związku z problemem nieświadomości.

Jednocześnie antropolodzy odkryli główną rolę ponownie w prymitywnych kultur, ich związek z mitami, a także uniwersalnego charakteru serii obrazów i symboli marzeń. Od epoki romantyzmu, podkreśla znaczenie snów w psychologii procesu twórczego.

Pierwsza próba stworzenia systematycznego psychologiczną teorię snów został wykonany przez Freuda w 1900 roku w książce "Interpretacja snów". Freud zyskał szerokie dane kliniczne charakterystyczne rodzaje i prawidłowości marzeń. Jednak w interpretacji snów, Freud przesadzone rolę motywów seksualnych, a także wczesne wspomnienia z dzieciństwa. Sen, według Freuda – jest iluzoryczne realizacja wypartych pragnień.

W psychologii głębi i psychoterapii jest dołączony szczególną wagę do snu analizę jako metody penetracji ludzkich nieświadomych procesów psychicznych.

Najpopularniejsze dziś sen Sen Miller książka. co stanowi lwią część materiału z tej części serwisu.

Interpretacja snów sławy prorokini Vanga Możesz też wydaje się dość interesujący. Niestety, jej filmy mogą pochwalić się wielu interpretacji, takich jak dziedzictwo Miller.

Share →