Techniką decoupage dla początkujących

Techniką decoupage dla początkujących

Nie, nawet najbardziej kosztowne lub fantazyjne rzeczy nie zastąpi obiekty utworzone własnymi rękami. Niech się nie tak wyrafinowane i profesjonalny, ale będą stanowić kawałek Ciebie i Twojej miłości. Teraz istnieje wiele rodzajów rzemiosła i różnych technik, jednym z najbardziej popularnych należą decoupage. Jest to specjalny sposób ubierania, który tworzy efekt na powierzchni obrazu. Decoupage ma długą historię.

Wraz z nim, nawet w 12 wieku najbardziej doświadczeni rzemieślnicy tworzenia niezrównane arcydzieła.

Decoupage umożliwia przekształcenie dowolnego, nawet najprostsze przedmioty lub powierzchnie, oryginalne i niezapomniane. Za pomocą tej metody można ozdobić jako małe pudełka i nieporęczne meble, jak drewno i szkło, tworzywa sztuczne, papier lub powierzchni tkaniny.

Podstawy decoupage jest bardzo proste – jest to rodzaj aplikacji, która jest wykonana z kart decoupage, specjalne lub zwykłe serwetki z pięknych obrazów. etykiety, ulotki, drukowane tkaniny i wiele innych. Ponadto, trzeba będzie pracować jeszcze kilka materiały i narzędzia.

Materiały do ​​decoupage

 • Klej.

  Możesz użyć specjalnego kleju przeznaczonego specjalnie do decoupage lub konwencjonalnej PVA.

 • Elementarz. Jest to szczególnie przydatne dla Ciebie, gdy decoupage na drewnie. Materiał ten nie pozwala farby do zanurzenia w powierzchnię drewna.

  Dla tych celów, to jest całkiem odpowiednia konstrukcja podkład akrylowy. Do napawania jest uszczelniaczem akrylowym nabyć. Wszystko to można znaleźć w konwencjonalnych budynku detalicznym. Na innych powierzchniach, takich jak gleba dla decoupage, często używany zwykły biały lakier akrylowy lub rozcieńczony PVA.

 • Szczotki. Są one niezbędne do stosowania kleju, farb, lakierów, itp Szczotki powinny wybrać mieszkanie i syntetyczne, jak to często naturalne wylinka. Ich wielkość może się różnić, w zależności od rodzaju pracy, będziesz robił, ale w praktyce często są wykorzystywane №10, 8 i 2.
 • Malować.

  Musisz zaprojektować tło, rysunek niektóre szczegóły, tworzyć różne efekty. Najlepiej jest użyć akrylu. Mają szeroką gamę kolorów oraz doskonałe leżą na różnych powierzchniach. Takie rozpuszczalne w wodzie farby, tak aby je całkowicie wyschnie można zmyć wodą. Aby uzyskać półprzezroczystych odcieni dodano specjalne rozcieńczalniki.

  Jako alternatywę dla farb akrylowych, można kupić zwykły biały lateksowej farby i musiał być barwnych kolorach.

 • Półfabrykaty do decoupage. Tutaj wszystko jest ograniczona tylko przez wyobraźnię.

  Możesz użyć butelki, tace, drewniane pudełka, donice, wazony, ramki, lustra, abażury i więcej.

 • Polski. Jest to konieczne w celu zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi. Poz Lakier jest objęty w początkowej fazie pracy na koniec.

  Aby lepiej wykorzystać alkidowych decoupage lub farbami akrylowymi. Dla powłoki wykończeniowej jest bardzo wygodny w użyciu farby w sprayu, który jest sprzedawany w sklepach motoryzacyjnych. Jednak, aby stworzyć Craquelure trzeba kupić specjalny lakier.

 • Nożyczki.

  Aby nie psuć obrazu, należy wybrać nożyczki dobrze zaostrzony z delikatnie ruchomych ostrzy.

 • Narzędzia pomocnicze. Aby uprościć prace powinny się gąbki, co jest przydatne do malowania dużych powierzchni, a oni pomogą Ci do tworzenia różnych efektów. Kabina będzie wygodniej trzymać dużych i gęstych obrazów.

  Ponadto być może trzeba wykałaczki, waciki, szczoteczkę do zębów, taśmę maskującą, papier ścierny i suszarka do włosów, które szybko schną farby i lakiery.

Technika oparta – decoupage

Po pierwsze, powinniśmy w celu przygotowania powierzchni przedmiotu. idziesz do dekoracji. Jeśli to jest z tworzywa sztucznego lub z drewna, powinien być traktowany papierem ściernym. Następnie należy nałożyć warstwę podkładu: PVA lub farbą akrylową.

Jeśli nie Decoupage na szkle lub ceramicznych powierzchniach obiektów należy odtłuścić, że możliwe jest zastosowanie aceton.

Dopóki wyschnięciu powierzchni, wycięte z serwetki potrzebnych wzór. Należy to zrobić jak najdokładniej. Następnie umieścić na dole dwa zwykłe arkusze papieru, musisz zatrzymać się tylko górny kolor.

 • Nanieść klej na powierzchnię, by dołączyć zdjęcie i delikatnie wygładzić;
 • Dołączyć zdjęcie do powierzchni i umieścić ją na szczycie kleju, trzeba to zrobić bardzo ostrożnie, aby nie rozciągać lub złamać obrazu;
 • Okładka klej złą stronę obrazu, a następnie zastosować go do powierzchni i gładka.

W celu uniknięcia tworzenia się zmarszczek na papierze, PVA może być nieco rozcieńczono wodą. Wygładzić obraz lub zastosowania kleju na zalecane jest od środka do krawędzi.

Po wyschnięciu obrazu, obejmuje produktu kilka razy lakierem.

Film jak zrobić decoupage dla początkujących

Share →