TEMPERATURY

TEMPERATURY

Temperatura ciała – Gdy ta opcja jest ściśle regulowany przez organizm i utrzymywane w wąskim zakresie dla możliwości życia. Rzeczywiście, w zasadzie podczas normalnej temperatury ciała ludzkiego zdrowych wynosi od pachy 36,4°C do 36,9°C, to jest wartości rozrzut tylko około 0,5°C. temperatura jest niższa niż 27°Z 42 lub więcej°Ponieważ z reguły nie są niezgodne z warunkami życia.

Tak więc, wzrost temperatury ciała 5°C lub niższe dla 9°C prowadzi do nieodwracalnych zmian w tkankach, które pociąga za sobą śmierć organizmu.

Powyższe parametry temperaturowe są średnimi z życia dla większości ludzi. Historia zna trochę niepotwierdzonych, kiedy żyjący ludzie został nagrany temperaturę ciała i 46,5°C 14°S.

Pomiar temperatury najczęstsze pachy, w niektórych przypadkach wskazane jest, aby zmierzyć temperaturę ciała w obrębie jamy ustnej i odbytnicy (temperatury ciała). Urządzenia elektroniczne, które mierzą temperaturę skóry twarzy i innych części ciała.

Kobiety szacowania cyklu miesiączkowego, pojęcie podstawowej temperatury ciała. Można go używać do określania dni, żyzne; dowiedzieć się, czy owulacji; ocenić hormonu w różnych fazach cyklu miesiączkowego.

Temperatura Basal – Jest to temperatura, która jest mierzona w godzinach porannych, co do zasady, w odbytnicy, natychmiast po snu bez wychodzenia z łóżka. To właśnie w tym czasie, wpływ czynników zewnętrznych na ciele jest minimalne. Pomiar temperatury podstawowej jest utrzymywane przez dłuższy czas (co najmniej 3 miesiące) w standardowych warunkach, a wyniki odnotowano w postaci określonego schematu lub stołu. Dojrzewanie odbywa się na tle wysokiego poziomu estrogenów, a temperatura podstawowa jest niska, osiągając minimum dzień przed owulacją. Podczas owulacji, temperatura basal zwiększa się do maksymalnej liczby i pozostaje na wysokich wartości po owulacji. W tym okresie, spada poziom estrogenów, progesteronu i odwrotnie, wzrost.

Różnica między minimalną i maksymalną wartość osiąga 0,6 – 0.8°C, dlatego ważne jest, aby przestrzegać wszystkich warunków (standardowy) pomiaru temperatury. Ciąża basal temperatura jest wyższa w liczbie stref, jak ciąża przebiega pod wpływem progesteronu.

Podwyższona temperatura wskazuje, patologicznego procesu w organizmie, najczęściej jest reakcją procesu zapalnego.

W zależności od stopnia wzrostu temperatury jest:

stany podgorączkowe (37 – 38°C)

umiarkowanie ostry (38 – 39°C)

bardzo gorączkowe (39 – 41°C)

sverhlihoradochnaya lub giperpiretichesky (powyżej 41°C).

Niska temperatura ciała może występować w patologii układu hormonalnego i ogólnie przechłodzenia. W tym ostatnim przypadku, trzeba sobie wyobrazić, w jaki sposób podnieść temperaturę ciała bez szkody dla pacjenta. W żadnym przypadku nie może być osoba z hipotermii umieszczonej w gorącej kąpieli.

Warm pacjent powinien być powolny, w suchym, ciepłym miejscu.

Temperatura dziecka wzrasta szybciej niż u dorosłych, a może osiągnąć większe wartości. Zanim zdecydujesz, jak obniżyć temperaturę, trzeba się zastanawiać – czy warto to zrobić? Układ odpornościowy, który jest przeciwny do infekcji, aktywowane w wysokich temperaturach i jest bardziej skuteczna. Więc teraz, w wirusowych u dzieci nie jest zalecane dla dzieci do 38,5 leków przeciwgorączkowych°S.

Wyższe temperatury mogą być niebezpieczne w sobie, dziecko może rozwinąć się napadów, więc to musi być, aby obniżyć temperaturę.

Należy rozumieć także, że temperatura jest objawem lub skutkiem procesu pierwotnego. W każdym razie zmiana temperatury ciała – jest «sygnał» które wzywają do lekarza w domu.

Share →