Test owulacyjny. Sposób określania, kiedy w tym samym dniu? Part 1

Test owulacyjny. Sposób określania, kiedy w tym samym dniu? Part 1

SpravZdrav » Zdrowie kobiet » Test owulacyjny. Sposób określania, kiedy w tym samym dniu? Part 1

Na początek powiedzmy kilka słów o owulacji. Jajeczkowanie – zwolnić gotowe do zapłodnienia komórki jajowej z jajnika. Od chwili owulacji, który występuje w przybliżeniu w środku cyklu miesiączkowego przez 12-16 dni przed rozpoczęciem menstruacji. zaczyna odliczać godziny, w których jaja czeka na jego spermy.

To nie może czekać długo, średnio od 12 do 48 godzin.

Istnieje błędne przekonanie, że owulacja występuje w okresach miesięcznych. W rzeczywistości, 1 lub 2 razy w roku, są tak zwane cykle występuje owulacja, podczas którego następuje uwolnienie komórki jajowej z jajnika. W ten sposób natura daje wstrzymać do kobiecego ciała i to jest całkiem normalne.

Jeśli nagle nie dostają żadnych środków, aby określić czas owulacji, to nie ma w tym nic złego – jest całkiem możliwe, że ponownie owulacji cyklu. Jednakże może powodować naruszenie w różnych zaburzeń endokrynologicznych i chorób zapalnych, choroby policystycznych i innych. Nie trzeba się martwić – prawie wszystkie dość dobrze traktowani i cenionych ciąży końcu przychodzi.

Najważniejszą rzeczą jest, aby nie dać się i nie rozpaczaj.

Jak określić czas owulacji? Pomimo dużej liczby sposobów określenia czasu owulacji jest trudne. Jeśli nie było wiarygodne, dokładne i prosty sposób, to każdy by go używać, a których różnorodność i złożoność tam.

Ciało każdej kobiety jest wyjątkowy, hormony mogą wynosić od różnych warunków, cykl menstruacyjny «pływać»Tak, i cykli bezowulacyjnych, o których mowa powyżej, nie są. Ponadto stosowanie dowolnej metody wymaga pewnego doświadczenia, a jeśli nie, to wówczas dokładny wynik można zapominać. Dobrym rozwiązaniem byłoby jednoczesne korzystanie z różnych metod, kosztowne, kłopotliwe, ale także oryginalne.

Metoda określania owulacji Kalendarz

Jeden z najstarszych i dokładnych metod. Z metody kalendarzowego jest sytuacja paradoksalna – stosuje się go jako środek do antykoncepcji. ale jest bezużyteczny dla określania czasu owulacji.

Sposób określania kalendarz owulacji na podstawie wiedzy o średniej długości cyklu miesiączkowego. Jeśli pętla jest stabilny, a następnie w odstępach połowie cyklu 6-8 dni po prostu luka w wysokie prawdopodobieństwo owulacji. Metoda Kalendarz można nazwać tylko przybliżone daty i poważnie, że nie warto, choćby dlatego, że na początku cyklu nie wie, co będzie miał czas.

Określenie owulacji przez pomiar temperatury podstawową

W porównaniu ze sposobem kalendarzowego pomiaru podstawowej temperatury ciała progresywny. Metoda polega na codziennym pomiarze temperatury ciała (najlepiej doodbytniczo) przez kilka miesięcy. Temperatura podstawowy powinien być mierzony codziennie w tym samym czasie.

Optymalnie utrzymać termometr pod poduszką i zaraz po przebudzeniu, aby zainstalować go do odbytu, a następnie wprowadzić pomiar w specjalnej tabeli. To jest na podstawie danych wykreślono temperatury podstawowej.

Rozkład temperatury podstawowa pokazują, że po ostygnięciu menstruacji około 36,5-36,6 ° bliżej środkowej części cyklu, gwałtownie spadło do 36,0-36,2 °, a następnie gwałtownie wzrasta do 37,0-37,2 ° C. Jest towarzyszy gwałtowny wzrost temperatury w czasie owulacji.

Jest trochę zimno, a temperatura wzrośnie natychmiast, a temperatury nie są dokładne. Konieczne jest spać, pomiń pomiar i odczyty będą niedokładne. Jest to niezbędne do uruchomienia w toalecie «Szybki» i odczyty będą niedokładne.

Jak widać nie jest tak proste, ta metoda pomiaru podstawowej temperatury ciała i harmonogram budowy prawidłowo.

Metoda jest prosta, tania, tanie, wyraźnie dłuższy metody kalendarzowego, wykres temperatury ciała podstawowa może być wykonana w dowolnym notebooku. Należy rozumieć, że zeznania mogą nie być dokładne, więc dobrze byłoby spędzić USG w celu potwierdzenia owulacji.

Określenie owulacji za pomocą ultradźwięków

Zdecydowanie najlepszą metodą dziś. Za pomocą ultradźwięków można dokładnie ustalić czas owulacji, a nawet obserwować proces rozwoju jaj (tzn regularne badania ultrasonograficzne można dokładnie przewidzieć czas dojrzewania oocytów). Oprócz samego momentu owulacji nie ma informacji na temat stanu komórki jajowej, macicy i jajników, oceny endometrium zmian, określenie przyczyn naruszeń, w ogóle, zapewnić bogactwo informacji.

Istnieje metoda ultradźwiękowa określania owulacji i minusy. Metoda drogie i wymagające kwalifikacji lekarza. Więc jeśli zdecydujesz się skorzystać z tej metody, należy przeprowadzić dalsze rozkład temperatury podstawowej i zrobić testy do owulacji.

Share →