Testy psychologiczne dla zatrudnienia

Testy psychologiczne dla zatrudnienia

Ostatnio w pracy jest coraz częściej stosowana ta metoda selekcji kandydatów, jak badania. Wywiad, które są wszystkie pozycje kandydatów, często nie dają pożądanego efektu. W obecności równych warunkach standardowych: umiejętności, wykształcenia, doświadczenia zawodowego, ktoś nie będzie w stanie w przyszłości dołączyć do zespołu i wykonywać swoje obowiązki, a ktoś – byłby wybawieniem dla firmy i skutecznie poruszać się po drabinie kariery.

Aby to zrozumieć, jest cały kompleks, jak puste i testów komputerowych.

Każdy zawód ma swoją specyfikę. Załóżmy, że ubiegasz się o stanowisko zarządzającego myjni. Oprócz wiedzy, że takie Minisink Karcher, Karcher do mycia pod wysokim ciśnieniem z ciepłą i zimną wodą, czyli wymaga nowoczesnego narzędzia, trzeba jeszcze umiejętności przywódczych: możliwość zarządzania zespołem 5 osób, zdolność do podejmowania decyzji i brania odpowiedzialności.

Do zawodów pracy, wręcz przeciwnie, zdolności uczenia się, ważne staranności i niskim stopniem agresji i konfliktu. Testy, które mogą wykryć to umownie podzielić na grupy.

1. Testy z wiedzy zawodowej. Ten rodzaj techniki pozwala określić, jak wnioskodawca ma umiejętności, wiedzę i umiejętności właściwe dla danego zadania. Tak więc, dla księgowego jest ważne, aby wiedzieć niuanse rachunkowości i audytu, oraz zainstalować powietrza pistoletu ciepła. posiadanie niezbędnych podstaw elektryczności i umiejętności do pracy z wysokim napięciem.

Ogólnie rzecz biorąc, wielu zawodach, nie może być tak wiele testów i umiejętności.

2. Testy zdolności (testy inteligencji). Ocenia, że ​​ogólny poziom wiedzy wnioskodawcy, rozwoju każdej sferze intelektualnej. Dla różnych zawodów charakteryzujących się różnymi rodzajami myślenia, na przykład, analityk i projektant; umiejętność analizowania i konstrukcje logiczne i przestrzenne myślenie, umiejętność kreatywnego myślenia i poza pole do zadania.

3. Testy osobowości. Są, jakie umiejętności i cechy są właściwe w danej osoby. Na przykład, sprzedajesz elektrycznych podgrzewaczy wody – Zakres cen tych urządzeń trzeba pamiętać o sercu, oprócz konsultant zawód sprzedawcy jest bardzo ważne, aby umiejętność porozumiewania się z ludźmi, konformizmu i odporność na stres.

4. Badania interpersonalne. Ta grupa testów określa swój styl zachowania w grupie, stopień agresji, umiejętności komunikacji i konfliktu. W pracy spędzamy większość naszego życia, tak skomplikowane relacje w drużynie może znacznie zmniejszyć wydajność i, w konsekwencji, zysk firmy. Istnieje również specyficzności w ciągu jedynie płci męskiej i żeńskiej grupy.

5. Motywacyjne testy. W celu efektywnego zarządzania ludźmi, musimy wiedzieć, czego chce, i dla niego motywem. Oczywiście, tego rodzaju badania przeprowadza się dla każdego nie ubiegających się o stanowisko. Na przykład, czy prace motywów zależnych polega na tym, że ludzie nie posiadają umiejętności w procesie produkcji, a nie w subtelności psychologicznych.

Jednak wnioskodawca na stanowisko Zastępcy Dyrektora ds dobrym zapisem takich badań mogą być bezpiecznie stosowane.

Poprzez badanie nie ma sensu, aby przygotować z wyprzedzeniem, bo jeśli nie przechodzą, mówi tylko, że po naprawdę pasuje, w oparciu o specyfikę osobowości, a przede wszystkim. I nawet jeśli chcesz zorganizować dla tej pracy, można byłoby niewygodne i psychicznie trudne, a czasem – i to jest po prostu niemożliwe, aby wykonywać swoje obowiązki.

Share →