Toczeń rumieniowaty układowy - co to jest?

Toczeń rumieniowaty, co to jest?

Jeśli przyjrzeć się bliżej serii "Dr Dom" po prostu nie można przegapić szczególną miłość głównego bohatera do takich chorób, jak toczeń. Twórcy uczyniły go jednym z tego rodzaju "jajko", Jak wspomniano mimochodem lupus niemal każdą serię. Ponadto, wzrost zainteresowania toczeń spowodowane szokujący spowiedzi ekstrawagancki piosenkarka Lady Gaga, która w 2010 roku powiedział, że ona też cierpi z powodu tej choroby autoimmunologiczne. Według diva pop, jej choroba, aż postępami i jeśli to będzie monitorować ich stan zdrowia, toczeń nie będzie jej przeszkadzało. Znany brytyjski piosenkarz siły Senegalu udowodnił wszystkim, że toczeń nie jest powód, by angażować się w pełni życia.

Mimo obecności głębokie blizny na twarzy, pozostawione Siły lupus w czasie zdołała uwieść jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie, Tyra Banks na początku, a następnie Heidi Klum, który stał się jego żona w 2005 roku. Jednak w 2012 Siła i Heidi zerwała, ale powodem, że wszystko było rumieniowaty

To ciekawe

Toczeń rumieniowaty układowy dotyka niemal wszystkich układów organizmu. Naskórkowe zmiany charakteryzują się występowaniem ww czerwona wysypka na twarzy i ciała, wyglądu łuszczących się plam na ramiona i tors, w kształcie dysków (tzw toczeń), plackowate łysienie (utrata włosów), pochwy u kobiet, wypadanie włosów, pojawienie się owrzodzeń żylnych. Skórne objawy tocznia może złagodzić niektóre maści i aerozole zawierające kortykosteroidy.

Krążenia system z toczniem rumieniowatym układowym reaguje niedokrwistość, zapalenie mięśnia sercowego układu sercowo-naczyniowego i zapalenie wsierdzia, zapalenie osierdzia, zapalenie toczeń układ wydalniczy. To nie oznacza, że ​​pacjent ma toczeń będą miały te wszystkie przejawy, kompleks są one dość rzadkie.

Share →