Toczeń rumieniowaty układowy (SLE)

Toczeń rumieniowaty układowy (SLE)

Toczeń rumieniowaty układowy (SLE)

Toczeń rumieniowaty – Przewlekłą chorobą układową, z najbardziej poważnych objawów skórnych; Etiologia TRU nie jest znana, lecz jest to związane z patogenezą autoimmunologicznych procesach naruszenia, w którym przeciwciała są produkowane na zdrowych komórek organizmu. Choroby są bardziej podatne na kobiety w średnim wieku. Częstość występowania tocznia nie jest wielki – 2-3 przypadków na tysiąc mieszkańców.

Rozwój i podejrzewane przyczyny toczeń rumieniowaty układowy

Dokładna etiologia SLE nie jest ustanowiony, ale większość pacjentów miało przeciwciała na wirus Epsteina-Barr. potwierdza możliwość wirusowego charakteru choroby. Cechy organizmu, w wyniku której wytwarzają przeciwciała obserwuje się także u prawie wszystkich pacjentów.

Hormonalna charakter toczeń nie została potwierdzona, ale zaburzenia hormonalne pogorszyć chorobę, ale prowokować jego wystąpienie nie może. Kobiety, u których zdiagnozowano toczeń nie jest zalecany do stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych. Ludzie z predyspozycją genetyczną, a częstość występowania bliźniąt jednojajowych toczeń rumieniowaty wyższe niż w innych grupach.

Patogeneza tocznia rumieniowatego jest immunoregulacji wykroczenia działają jako autoantygenów białkowe składniki komórki, głównie DNA, w wyniku czego staje się jeszcze przyleganie tych komórek docelowych, które były początkowo wolne od kompleksów immunologicznych.

Obraz kliniczny tocznia rumieniowatego układowego

Gdy lupus wpływ tkanki łącznej, skóry i naskórka. Ważną cechą diagnostyczną jest symetryczne uszkodzenie dużych stawów, a jeśli nie ma deformacji stawów, a następnie poprzez przyciąganie więzadeł i ścięgien, a nie w wyniku klęski erozyjne natury. Obserwowane bóle mięśniowe, zapalenie opłucnej. zapalenie płuc.

Najbardziej uderzające objawy tocznia są oznaczone na skórze i to jest dla tych zjawisk w pierwszej kolejności i zdiagnozowane.

W początkowych stadiach choroby toczeń rumieniowaty charakteryzuje się ciągłym strumieniem okresowych remisji, ale prawie zawsze idzie w postaci układowego. Najczęściej cytowane zapalne skóry na twarzy typu motyl – rumień na policzkach, kości policzkowe i zawsze z tyłu nosa. Nie ma nadwrażliwość na światło słoneczne – fotodermatoza zaokrąglone, jest wiele. Gdy funkcja toczeń rumieniowaty fotodermatoza jest obecność hiperemię corolla, gruntów w centrum atrofii i odbarwień na obszarze zagrożonym.

Wagi Łupież, które pokrywają powierzchnię rumień przylegająca do skóry i próbuje ich rozdzielić, to jest bardzo bolesne. Na etapie zaniku dotkniętego skóry obserwuje się powstawanie gładkiej delikatnej powierzchni białego alabastru, który stopniowo zamienia się rumieniowe obszary, zaczynając od środka, a skończywszy na peryferiach.

Niektórzy pacjenci z uszkodzeniami toczeń rumieniowaty przedłużyć do głowy, co powoduje całkowite lub częściowe łysienie. Jeśli zmiany wpływają na czerwone obramowanie warg i błony śluzowej jamy ustnej, zmiany chorobowe są niebiesko-czerwone tablice, czasem gęste łuszczących płatki na górze, ich kontury są wyraźne granice, tablice podatne na rany i ból podczas jedzenia.

Toczeń rumieniowaty układowy jest przepływ w sezonie, a latem i jesienią stan skóry pogarsza się ze względu na bardziej intensywnej ekspozycji na promieniowanie słoneczne.

Gdy podostre toczeń rumieniowaty zaobserwowano psoriazopodobnye ostrość w całym ciele, wymawiane teleangiektazji. na skórze kończyn dolnych pojawiają Livedo reticularis (wykres drzewa). Uogólnione lub łysienie plackowate, pokrzywka i swędzenie skóry obserwowano u wszystkich pacjentów z toczniem rumieniowatym układowym.

We wszystkich narządach, gdzie istnieje tkanki łącznej, w końcu zaczyna się zmian patologicznych. Gdy toczeń wpływa na wszystkie wyściółki serca, miednicy nerki, przewodu pokarmowego i ośrodkowego układu nerwowego.

Jeśli do zaniku skórnych objawów u pacjentów nękanych powtarzającymi bóle głowy. bóle stawów, bez względu na kontuzje i warunki pogodowe, są zaburzenia serca i nerek, to już na podstawie badania mogą przyjąć bardziej głębokie i systemowych naruszeń i zbadać pacjenta pod kątem występowania tocznia rumieniowatego. Wahania nastroju od stanu euforii do agresji także charakterystyczny przejaw SLE.

U pacjentów z toczniem rumieniowatym przejawów starszych skóry, nerek i artralgichesky zespoły są mniej wyraźne, ale jest bardziej powszechne w zespole Sjögrena – autoimmunologiczna tkanki łącznej objawia ślinianki hyposecretion, suche i rzeźby w oczach, światłowstręt.

Dzieci z noworodkowej postaci tocznia rumieniowatego urodzone z chorą matką, już w okresie dzieciństwa są rumieniowe wysypki i niedokrwistość, więc konieczne jest przeprowadzenie diagnostyki różnicowej z atopowym zapaleniem skóry.

Diagnoza tocznia rumieniowatego układowego

Jeśli podejrzewasz, że toczeń rumieniowaty układowy pacjenta należy skierować do reumatologa konsultacji i dermatologa. Rozpoznaje się obecność objawów tocznia w każdej grupie na leczenie. Kryteria rozpoznania ze skórą: rumień w kształcie motyla fotodermatozę, toczeń wysypka; złączami symetrycznych stawów, bóle stawów. syndrom „Pearl Bransoletka” na nadgarstkach deformacji aparatu więzadłowego; narządy wewnętrzne: różne serozity lokalizacja w moczu i trwałych cylindruria białkomocz; ośrodkowy układ nerwowy: drgawki, pląsawicy. Zmiany psychozy i nastroju; przez funkcję hematopoezy toczeń manifestuje leukopenia, trombocytopenia, limfopenia.

Reakcja Wassermann mogą być fałszywie dodatnie, jak również inne badania serologiczne, które niekiedy prowadzi do powołania niewłaściwego leczenia.

Leczenia układowego tocznia rumieniowatego

Zazwyczaj początkowe leczenie tocznia rumieniowatego jest niewystarczająca, ponieważ dotyczy diagnozy fotodermatoza, fałszywego wyprysk. łojotok i syfilis. I tylko w przypadku braku skuteczności terapii prowadzone dodatkowych przepisane kontrole, podczas których i zdiagnozowano toczeń rumieniowaty. Wyleczenie tej choroby nie da się osiągnąć, ale na czas i właściwie dobrane leczenie można osiągnąć lepszą jakość życia pacjenta i uniknąć niepełnosprawności.

U pacjentów z toczniem powinny unikać bezpośredniego światła słonecznego, nosić ubrania, które obejmują całe ciało, jak i terenów otwartych, aby zastosować krem ​​z wysokim filtrem UV ochrony przed. Do dotkniętych skóry stosuje się kortykosteroidów maści, ponieważ stosowanie leków hormonalnych nie-nie zrobić efekt. Leczenie powinno być przeprowadzane w odstępach czasu nie gormonoobuslovlenny rozwinięte zapalenie skóry.

W nieskomplikowanych form toczeń, aby wyeliminować bóle mięśni i stawów są powoływani przez niesteroidowe leki przeciwzapalne, ale należy zachować ostrożność, ponieważ przyjmowanie aspiryny spowalnia proces krzepnięcia krwi. Wymagane GCS z reżimów dawkowania wybiera się w taki sposób, aby zminimalizować skutki uboczne podczas ochrony narządów wewnętrznych zmian.

Sposób zrobić komórek macierzystych pacjenta, a następnie poddaje się leczenie immunosupresyjne, a następnie przywrócić system immunologiczny ponownie komórek macierzystych jest skuteczna nawet w trudnych i złych postaci tocznia rumieniowatego. W takiej terapii autoimmunologicznych agresji w większości przypadków przerwać, a pacjenta poprawia się z toczniem.

Zdrowy styl życia, unikanie alkoholu i palenia, odpowiednie ćwiczenia, zbilansowana dieta i komfort psychologiczne pozwalają pacjentów z toczniem rumieniowatym układowym kontrolować ich stan i zapobiegania niepełnosprawności.

Share →