Torbiel Bakera

Torbiel Bakera

Baker torbiel cyst wypełniony płynem, który powoduje wybuch, ograniczony ruch i odczucie w tylnej części kolana. Ból może być spotęgowane przez pełne zgięcie lub rozszerzenia kolana lub aktywności fizycznej. Baker cyst, zwany także kości udowej, na ogół wynikiem problemów w stawie kolanowym, takich jak zapalenie stawów lub uszkodzenia chrząstki.

Obydwa warunki mogą prowadzić do nadmiernego wydzielania płynów i może prowadzić do powstawania torbieli Baker.

Chociaż Torbiel Bakera może spowodować obrzęk i dyskomfort, leczenie powinno być skierowane do przyczyn torbieli.

Objawy.

W niektórych przypadkach, torbiel Bakera nie powoduje bólu, a pacjent nie może czuć jego obecność. Główne objawy, które mogą być w Torbiel Bakera jest.

 • Puchnięcie stawu kolanowego, a czasami w nogę
 • Ból w kolanie
 • Przymus

Objawy mogą być spotęgowane przez aktywność fizyczną lub długotrwałego stania. Dlatego pojawienie się bólu i obrzęku za kolanem do lekarza w celu ustalenia przyczyny objawów. Generalnie, objawy tego typu są często w obecności torbieli, bardziej poważne choroby.

Przyczyny

Płynu maziowego w jamie stawu i rodzaj smaru, która zmniejsza tarcie pomiędzy poruszającymi się częściami stawu kolanowego i usprawnia przepływ gładka.

A czasami powoduje zbyt wiele kolana płynu maziowego, co prowadzi do gromadzenia się cieczy w tylnej części kolana (worka podkolanowego). w rezultacie nie ma torbieli Bakera. Może to mieć miejsce w wyniku:

 • Zapalenie stawu kolanowego w różnych formach zapalenia stawów
 • Kontuzja kolana, takich jak łzy chrząstki

Komplikacje

Czasami zdarza się, pęka Torbiel Bakera i płyn stawowy sączy regionu piszczelową, co tam:

 • Ostrego bólu w kolanie
 • Obrzęk

Czasami, czerwony kawior i poczucie przepływu płynu w mięśniach łydki. Te objawy są bardzo podobne do pojawienia się skrzepów krwi żyłach nóg. Dlatego też, jeśli jest zaczerwienienie i obrzęk łydki pilna potrzeba, aby zobaczyć lekarza, aby wykluczyć poważniejsze przyczyny objawów.

Diagnostyka

Świetna jakość w diagnostyce torbieli Bakera ma swoją historię choroby. Lekarz może być zainteresowany w następujących kwestiach:

 • Szczegółowy opis objawów, ich wygląd, możliwe przyczyny objawów
 • Zmiany w stylu życia, leki dostępność

Kiedy po raz pierwszy objawy?

 • Nastąpiła zmiana połączenia natężenia bólu z ładunkiem lub obecność sztywności porannej
 • Istnieje poczucie niestabilności stawu kolanowego jednostki lub odwrotnie
 • Jak intensywne objawy?
 • Czynniki lub objawy poprawy?

Torbiel Bakera często może być zdiagnozowane przez badania lekarskie. Jednakże, ze względu na fakt, niektóre z objawów jest podobnych do torbieli Bakera bardziej poważnych chorób, takich jak zakrzepica, tętniaka lub nowotworu, lekarz może przepisać nieinwazyjne techniki obrazowania, w tym:

 • Stany Zjednoczone
 • Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI)
 • Ponadto, w niektórych przypadkach może okazać się konieczne badania laboratoryjne

Leczenie

Jeśli torbiel nie powoduje bólu, nic nie może zrobić do porady lekarza. Jednakże, jeśli torbiel powoduje objawy takie jak ból i sztywność, można podjąć kolejne kroki, które mogą pomóc:

 • Stosowanie zimnego kompres lub lodu owinięty w zamkniętej tkaninie, a w lokalizacji bólu.
 • Daj spokój nogę unosząc ją
 • Można wziąć konwencjonalny przeciwbólowym, takim jak, na przykład, ibuprofen

W wielu przypadkach leczenie nie jest wymagane i cyst Baker zniknie sama.

Jeśli torbiel jest bardzo duży i może powodować ból, lekarz może po leczeniu

 • Farmakoterapia. Lekarz może podać kortyzon do stawu, aby zmniejszyć stan zapalny. To może zmniejszyć ból, ale to nie zawsze zapobiec powtórzeniu się torbieli.
 • Nakłuwania torbieli z usuwaniem cieczy. Lekarz może zrobić z usuwania płynu torbieli nakłucia igłą i na USG.
 • Stosowanie produktów ortopedycznych odciąża karty kolana i zmniejszyć stan zapalny. LFK.

  Łagodne ćwiczenia w celu wzmocnienia mięśni pozwalają kolana zmniejszyć objawy i zachowania funkcji stawów.

Zazwyczaj lekarze wolą leczyć przyczyny torbieli i torbieli Bakera nie bardzo.

Leczenie chirurgiczne.

Najbardziej skuteczne leczenie chirurgiczne torbieli Baker Zabieg ten zapewnia bardziej stabilne wyniki. Wskazaniami do zabiegu są duże zaburzenia rozmiaru pędzla wspólne kompresji naczyniową wiązki, a brak efektu leczenia zachowawczego. Co do zasady, wycięcie torbieli muszą artroskopowe stawu kolanowego rewizji oraz potrzebę wyeliminowania zaburzenia integralności strukturalnej stawu.

Samo wycięcie torbieli zajmuje 20-30 minut, a kilka godzin później pacjent opuszcza klinikę. Zazwyczaj operacja jest przywrócona po 7-10 dniach. W obecności choroby zapalne stawów (zapalenie stawów), powinny być równoczesne leczenie zapalnego i proces odzyskiwania funkcji może trwać dość długi okres .Reabilitatsiya i przywrócenie funkcji stawów zależy od początkowej powodu torbieli.

Leczenie chirurgiczne w naszym centrum odbywa się pod przewodem, lokalnym, dożylnym znieczuleniu. Przed leczeniem chirurgicznym obowiązkowego wykonanej diagnostyce MRI, a chirurg wraz z pacjentem tworzy plan leczenia chirurgicznego, jeśli wielkość torbieli pozwalają, możliwe jest usunięcie z nacięcia 3-4 mm, przy użyciu technik artroskopowego jeśli cyst dawna istnieje i ma wysoką gęstość Usuń z drutu ogólnodostępna wykonywane mini torbiele projekcji 3-5 cm. U pacjenta w szpitalu spędza w ciągu dnia, a następnie przez podwiązanie wykonywane co drugi dzień, usunięcie szwów po 10 do 14 godzin, a następnie środków rehabilitacyjnych opartych ośrodki rehabilitacyjne Belyaevo, Elk Wyspa.

Share →