Torbiel Bakera

Torbiel Bakera

Torbiel Bakera – w tym wahania rozciąganie włóknista kapsuła i błony maziowej w odcinku podkolanowym. Rozciąganie półbłoniasty torby na tylnej-przyśrodkowej powierzchni stawu kolanowego, przyczynia się do nowotworu wygląd owalnym w tej dziedzinie. Często stan ten towarzyszy zanik mięśnia czworogłowego.

Torbiel Bakera Inne akty wyprostowania stawu kolanowego z mniejszą gęstością i wypukłe wygiętej w kolanie, to jest prawie zawsze połączone z jamy stawowej kolana. Torbiel Bakera może ograniczyć zgięcie stawu kolanowego. czasami może pękać, a następnie sprowadza się do zawartości goleni, który tworzy obrzęk w mięśniu łydki.

Torbiel Bakera mogą różnić się rozmiarem w zależności od właściwości cieczy, gdy wiadomość od kości i stawów kolana wnęki nie jest zakłócana. Dla małej średnicy Torbiel Bakera są trudne do wykrycia przy badaniu palpacyjnym, a w tym przypadku pomóc ortopeda jest USG lub MRI diagnozy, które z dużym prawdopodobieństwem (do 99 – 100%) jest określony nie tylko przez jego wielkości i lokalizacji, ale również w celu odróżnienia go od tętniaka zlokalizowanego nacieki zapalne i żylaki rozszerzone węzły żył.

Skumulowana objętość płynu maziowego do jamy stawu kolanowego, w wyniku uszkodzenia urządzenia łąkotki, chrząstki lub więzadeł powoduje rozciągnięcie torebki. Zespół zaworu zapobiega zwrotnej maź stawową powstającego w jamie stawu kolanowego.

Torbiele mogą być pierwotne – u dzieci w przypadku braku śródstawowym patologii – i wtórne, które są wynikiem urazów (śródstawowymi łąkotki, chrząstki, ścięgien).

W tej choroby, pacjenci skarżą się na uczucie pełności w dole podkolanowym na obrzęki nóg i stóp. Wizualnie i palpacyjnie może być określona przez obrzęk dołu podkolanowego. Również torbieli Bakera charakteryzuje wzrost po aktywności fizycznej.

Po okresie spoczynku zwykle zmniejsza objawy.

Torbiel Bakera lub przedłużenie mięśnie goleni ściska żyły często lub limfatycznych, co może spowodować obrzęk lub obrzęk chorej nodze i, w niektórych, a znaczna "niewygoda" przy zginaniu w stawie kolanowym. Jeśli łza lub zwichnięcie Torbiel Bakera wystąpienia ostrego, może być zaczerwienienie local gorączka, ból i obrzęk. Warunek ten musi być odróżniane od zapalenia żył.

Leczenie Torbiel Bakera zasadzie zachęty (zwykle we wczesnych stadiach artroskopowe, w późniejszych etapach – otwarta chirurgii dostęp do tylnej części stawu kolanowego). Podstawowe zasady, których jest w celu wyeliminowania przyczyn przyczyniła się do powstania Torbiel Bakera (Damage łąkotki, więzadła, chrząstki, zapalenie błony maziowej), eliminacja zmian zapalnych i przywrócenia funkcji stawu kolanowego (tak szybko jak to możliwe). Podczas artroskopii należy określić usta, poprzez który komunikuje się z torbieli z jamy stawu.

W niektórych przypadkach uciekają się do próbkowania (ekspansji) kanał specjalnych narzędzi lub odwrotnie, zatarcie (zamknięcia) usta kleju fibrynowego lub przez zimnej ablacji plazmowej.

Share →