Torbiel ciałka żółtego jajnika

Torbiel ciałka żółtego jajnika

Corpus luteum cyst jest jajników dotyczy łagodnych nowotworów. Jest utworzona ze względu na nie ustąpią ciałka żółtego zawierający płyn surowiczy krwotoczny lub. Spełnia torbiel ciałka żółtego jest dość rzadko – tylko trzy procent kobiet.

Zazwyczaj wielkości torbieli ciałka żółtego nie dłuższy niż dziesięć centymetrów cyst wgłębienie jest pokryte przez komórki warstwy ziarnistej pęcherzyka. Jest zwykle po jednej torbieli jajnika oraz w kilku cyklach.

Aby zrozumieć, jak nie ma torbiel ciałka żółtego, co musisz wiedzieć o ciałka żółtego i jej cyklu rozwoju. Sama, corpus luteum – dławik tworzy po pęknięciu jajnika, w wyniku tego, jak okazało się jaja. Według typu ciałka żółtego jest menstruacyjny i żółte ciało ciąży. Żółte ciało ma swoje okresy rozwoju, które różnią się przede wszystkim jakościowo. W pierwszym okresie, który rozpoczyna się od razu po przejściu owulacji, komórki mieszków pomnożyć tę serię. Drugi etap to kiełkowanie tkanki.

W trzecim etapie wzrostu ciałka żółtego w wielkości do dwóch centymetrów wybrzuszenia na powierzchni jajników i sprawia, purpurowy kolor. Szczyt aktywności hormonalnej przypada na siódmy dzień – żółty organizm wydziela progesteron i estrogen. Na ostatnim, czwartym etapie, ciałko żółte zaczyna się kurczyć, kurczyć, to zastępuje tkanki łącznej oraz w miejscu jego pracy pozostaje białą plamą.

W ciąży, ciałko żółte jest odpowiedzialny za zdolności skurczowej jajowodów i macicy (hamowanie tej działalności przyczynia się do wzmocnienia normalnego zarodka w macicy i dalszej kontynuacji ciąży). W ciąży, ciałko żółte „działa” na okres do sześciu miesięcy, a następnie jego funkcji przeniesionych do łożyska.

Obecnie jasne przyczyną torbieli nie jest wyjaśnione, tradycyjne lekarze je zobaczyć w niewydolności hormonalnej i słabe krążenie i przepływ limfy w tkance jajnika.

Zupełnie wyraźnie ustalono, że przyczyna torbieli jest stymulowanie owulacji, gdy jest to możliwe wyobrazić sobie, jak również w celu przygotowania do zapłodnienia in vitro. Ponadto negatywny wpływ antykoncepcyjnych awaryjnych, stres, wystających surowym diety, negatywnych warunków pracy, częste zapalenia jajników, aborcji.

W początkowym stadium objawów torbieli nie, zazwyczaj rozwija się przez kilka miesięcy, a następnie umiera. Czasem, gdy znaczne ilości u kobiet pojawia się uczucie ciężkości, ból w trakcie miesiączki, długi kontynuacji miesiączki. Poważniejsze objawy występują, gdy pogarszającej się sytuacji, gdy:

) Torbiele mogą wylać jej zawartość do jamy brzusznej;

B) zniekształcone nogę;

B) łamie jajnika.

To wymaga natychmiastowej hospitalizacji i pomoc operacyjną.

Pierwsze objawy stanie krytycznym – bóle brzucha, nudności lub wymioty, zatrucia.

W pierwszej identyfikacji torbieli, lekarze nie śpieszy się do zastosowania technik chirurgicznych. Zazwyczaj pacjent jest monitorowany przez kilka cykli, podczas których cyst cofa się i znika. Torbiele te mogą również rozproszyć elektroforezy, laseroterapia, terapia magnetyczna, fonoforezę.

Wśród leków stosowanych do leczenia torbieli ciałka żółtego, użyj „Livitsin”, „Tsivilin”, „Medvitsin”. Obecnie leki te otrzymały już certyfikaty, a jednak zastosowania w wielu klinikach. Jest udowodnione, że torbiel ciałka żółtego absorpcji przy użyciu tych leków występuje szybko i bez żadnych komplikacji.

Preparat „Tsivilin” ma poza tym na kości, a nawet wyeliminowanie zapalenia jajników i macicy. Aby utrzymać równowagę hormonalną, może być stosowany „Medtsivin” i „Livitsin” poprawia krążenie krwi do torbieli rozwiązany szybciej. Każdy z tych leków znacznie przyspiesza corpus leczenia torbieli, lepiej żółte złożoną wykorzystanie.

Porządku jest stosowany do leczenia torbieli ciałka żółtego takiego preparatu, jak „Djufaston”. Duphaston – jest analogiem progesteronu, co znacznie zmniejsza torbieli ciałka żółtego. Z prawidłowego wymiaru tej dawki leku skutecznie wpływa na problem, ale może być stosowany w przypadkach, w których nie ma przeciwwskazań, a mianowicie: a) jeżeli nie ma nowotwór złośliwy; b) choroba wątroby; c) słaba krzepliwość krwi.

Podczas leczenia, kobieta powinna obserwować delikatne naciski, aby powstrzymać się od intymnych relacji – w przeciwnym razie może to doprowadzić do zakłócenia torbieli nóg. Po trzech lub czterech miesiącach obserwacji Lekarz postanawia go usunąć chirurgicznie.

Główną metodą w kroku – laparoskopia. W niektórych przypadkach, lekarze uciekają się do laparotomii. Najczęściej konieczność zmiany metod kistektomii jest tuż przy stole operacyjnym, jeśli torbiel jest duża, zaczęła krwawienia lub znaki pelvioperitonita.

W tym przypadku, laparoskopia nie jest kompletne rozwiązanie problemu, być może trzeba będzie usunąć jajnik całkowicie.

Jeżeli jednak wystarczająco laparoskopii, łuski torbieli jajnika tkanki zachowane jak to możliwe, a wnęki zszywanych. Jeśli dojdzie do powikłań, w niektórych przypadkach, nie ma mowy o usunięciu jajników.

Aby nie pojawia się już ciałka żółtego torbieli, po prostu kontrolować swoje zdrowie i czas w leczeniu chorób ginekologicznych, zmiany hormonalne, zapobiegać przeciążenie emocjonalne. W niektórych przypadkach lekarze zalecają przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych, które blokują owulację. W tym przypadku, corpus luteum torbieli jest utworzona, jak nie jest sama owulacji i nie ma corpus luteum (jednak ten sposób nie jest zapobieganie akceptowalne dla kobiet, którzy chcą mieć dzieci).

W obecności torbieli ciałka żółtego u kobiet, które chcą mieć dziecko szybko, lekarze prowadzą terapię mającą na celu normalizację wszystkie poziomu hormonów w organizmie.

Share →