Torbiel ciałka żółtego w ciąży

Torbiel ciałka żółtego w ciąży

Ciąża – to jest zawsze bardzo ekscytujące i długo oczekiwane wydarzenie dla każdej kobiety. Jednak mimo to, często do pozytywnych doświadczeń można dodać emocje związane z pewnym nie dość przyjemny proces, który może również występować w tym samym okresie w organizmie kobiety. Porozmawiajmy więcej o tej koncepcji jako torbiel ciałka żółtego dość często się pojawia w czasie ciąży.

Co dokładnie może być torbiel ciałka żółtego?

Tak więc, ciałko żółte torbiel oficjalna medycyna nazywa się nowotwór guza z niewiarygodnie grube ściany. Należy zauważyć, że wszystkie z wewnętrznej przestrzeni torbieli ciałka żółtego zwykle wypełniona pewną żółtej cieczy (czasami cieczy można zmieszać z krwi). Najczęściej występuje tylko w jednej z jajników.

Ale zdarza się, ze względu na fakt, że prawie natychmiast po zwolnieniu już dojrzałe jaja lub nazywają to proces po owulacji, zamiast normalnego proliferacji komórek i pęcherzyka zamiast normalnego tworzenia zdrowego korpusu jest jego silne naprężenia żółtego, a nawet napełniania płyn surowiczy. Lekarzy uważa, że ​​rozwój torbieli mogą być przede wszystkim związane z zaburzeniami przepływu chłonki i zakłóceń normalnej obiegowa ciałka żółtego jajnika.

Najczęściej całkowicie wszystkie procesy, które mogą być połączone ze sobą tworząc tzw corpus luteum torbieli całkowicie bezobjawowy. W bardzo rzadkich przypadkach, w momencie tworzenia takich torbieli może pojawić się silny ból w prawej dolnej części brzucha. Dodatkowo może być często ostre i zaburzenia miesiączkowania zwykle. Ale rzeczywista i bardzo niebezpieczne komplikacje torbieli ciałka żółtego jest bardziej prawdopodobne, że krwawienie bezpośrednio do jamy torbielowate.

Jeśli mówimy o objawach tego procesu, warto zwrócić uwagę tylko na wystarczająco dużej aktywności tego procesu może spowodować nudności, a czasami ostry ból w brzuchu.

Należy zauważyć, że często takie torbieli jest mało prawdopodobne, aby stanowić zagrożenie dla zdrowia kobiet. Absolutną normą można uznać średnicę torbieli ciałka żółtego nie przekracza sześciu cali. Dosłownie maksymalnie w ciągu dwóch do trzech miesięcy, zwykle odwrócić proces rozwijania go.

Odkryj ciałka żółtego torbieli zazwyczaj USG, w którym oględzinom wszystkie narządy miednicy, a także za jego używanie laparoskopię diagnostyczną.

To może wskazywać na obecność ciałka żółtego torbieli bezpośrednio w czasie ciąży?

Z reguły pokazano torbieli corpus luteum we wczesnych okresach ciąży, lekarze twierdzą, że w większości przypadków nie będzie wiązać się z poważnych naruszeń. I w swej istocie, to torbiel może zazwyczaj być tylko działa ciałka żółtego ciąży (według lekarzy ciałka żółtego ciąży jest w stanie regulować rytm aktywności skurczowej jajowodów, a poza tym znacznie hamuje aktywność macicy w ogóle), struktura, która w tej chwili ma pewną cyst zmiany.

A w normalnym stanie, powinna mieć kształt zaokrąglony, z maksymalną jasnej gładkiej konturów. A zawartość takich torbiele ultradźwięków powinna być anehogennoe jednorodne, jego średnica może wynosić 40 lub 50 mm i maksymalnie o 90 mm 60ili. Najczęściej zdarza się, że po 14 lub 16 tygodni może być przeciwieństwem jej rozwoju i w tym przypadku wszystkie funkcje ciałka żółtego w normie będzie musiał udać się do łożyska.

Niezwykle niebezpieczne może być tylko naruszenie integralności ciałka żółtego torbieli ściany, w związku z tym, cała zawartość tego nowotworu może prowadzić tylko w jamie brzusznej. Nie mniej niebezpieczne, i może być również zniekształcony nogi torbiele, gdyż warunek ten może ostatecznie prowadzić do martwicy otaczającej tkanki. Ponadto, podobnie jak w pierwszym, w rzeczywistości, w drugim przypadku lekarz będzie po prostu uciekają się do leczenia chirurgicznego IS.

Share →