Torbiel jajnika pęcherzykowy: objawy, leczenie

Torbiel jajnika pęcherzykowy: objawy, leczenie

Pęcherzykowy cystę jest łagodne wykształcenie jajnika, rozwój dominującego pęcherzyka przy braku owulacji. Wzrost jest w wyniku wycieku surowicy pęcherzykowe torbieli przez ścianki naczyń krwionośnych lub przedłużonego wydzielania komórek nabłonkowych ziarnistych. Najczęściej jest to patologia jest powszechny u kobiet w wieku rozrodczym, jest mniej prawdopodobne, aby utworzyć w okresie menopauzy lub być wrodzona.

Torbiel jest pęcherzykowy jednokomorowy okrągły edukacji gładkie cienkie ściany i Płyn są żółte. Wymiary wgłębienia może wynosić patologicznych 8 cm. Torbiele pęcherzykowe nie są narażone na choroby nowotworowej i często samoistnie w ciągu trzech cykli menstruacyjnych.

Głównym powodem pojawienia się i postępu pęcherzyków torbieli jajnika Endocrine metaboliczne i zaburzenia, które powodują giperestrogeniey i rozwoju braku jajeczkowania pojedynczej fazy cyklu menstruacyjnego. Pojawienie się tych niepowodzeń często przyczyniają się do psychoemocjonalnym stresu i fizyczne.

Najczęściej wygląd pęcherzykowych torbieli jest wynikiem dysfunkcji jajnika spowodowanych:

  • aborcji medycznej;
  • niekontrolowane antykoncepcji;
  • nieswoiste zapalenie (zapalenie przydatków, zapalenie jajnika, zapalenie jajowodu);
  • choroby przenoszone drogą płciową;
  • ostre zakażenia;
  • hiperstymulacji jajeczkowania w leczeniu niepłodności.

Rozwój pęcherzykowych torbieli jajnika u noworodków jest spowodowana Okres noworodkowy hormonalnych kryzysów, jak również określenie wpływu estrogenów matki do rozwijającego się płodu w łonie matki.

Objawy torbieli pęcherzykowych jajnika

Pęcherzykowe torbiele małej wielkości (mniej niż 8 cm średnicy), a z reguły nie pojawiają się i znajdują się przypadkowo. Powstanie i rozwój większych struktur mogą towarzyszyć:

  • ból w jamie brzusznej, pojawiają się w drugiej połowie cyklu miesiączkowego i zwiększenia aktywności fizycznej w czasie stosunku seksualnego, podczas wykonywania gwałtownych ruchów;
  • uczucie ciężkości lub pełności aktywnego w pachwinie;
  • bogactwo, czas trwania i nieregularne miesiączki;
  • Pojawienie ograniczonych międzymiesiączkowe wydzieliny.

Torbiel jajnika trwałe pęcherzykowy może wskazują na stały brak owulacji cyklu miesiączkowego: dlatego jej rozwój jest często towarzyszą zaburzenia funkcji rozrodczych. Ponadto, tworzenie tego rodzaju, który ukazał się w ciele kobiet nosi dziecko, może powodować poważne komplikacje, do patologicznej aborcji.

Kiedy większe torbiele pęcherzykowe, jak również zwiększona aktywność ruchowa, istnieje ryzyko zniekształcenia nogi cyst rozerwanie jej strefę jajnika martwicą tkanek, jak również apopleksji jajnika, wraz krwawieniem brzusznej. Powikłania te charakteryzują się:

Share →