Tort Schwarzwald (Czarny Las)

Tort Schwarzwald (Czarny Las)

Bardzo dobre rozwiązanie inne niż klasycznej receptury. Zazwyczaj jest to używane ciasto czekoladowe herbatniki, bitą śmietaną i wiśni. Wydaje się, że nic specjalnego, ale najważniejsze – marynować wiśnie i syrop do ciasta do impregnacji z dodatkiem wódki Kirsch – wiśni, która ma silny aromat wiśni pestki.

Ale nie będziemy cierpieć kulinarne snobizm – bez wiśniówka to ciasto można również otrzymać. Likier wiśniowy podejmować żadnych lub brandy, można spróbować użyć zamiast cherry brandy jarzębiny. Jeśli chcesz, aby brandy w domu, należy używać tylko wiśnie z dołów – inaczej smak będzie całkowicie błędne!

W ramach receptury wykorzystywane kompot wiśniowy, ale zgadzam się, że ta wersja jest zupełnie bez smaku i bezbarwny. Proponuję wymienić mrożone wiśnie, ale przypomnę, że to musi być rozmrażane raz w syropie, lub owoców silnie smorschatsya.

I o dekoracji. Najczęściej w sklepach i restauracjach znajdziemy ciasta, ozdobione koktajl wiśni. To nie jest nawet fakt, że nie jest bardzo łatwe, ale na pierwszym miejscu jest to, że nie jest to smaczne, zbyt słodki i chorowity w tym samym czasie.

Jeśli chcesz maksymalną łaskę – dekorujemy świeżymi jagodami prosto z gałązek i liści kandyzowanych lub zamrożone.

A w rzeczywistości przepis. Jest pobity połączenie bogatego smaku ciastka czekoladowe z lekkim kremem i pikantnym wiśni. Tym razem zdecydowaliśmy się dodać do czekolady śmietany i wyszedł opcji, które całkowicie zadowolony! Krem i daje miękkość i nasycenia krem ​​czekoladowy, ale jednocześnie wystarczająco gęstą i grubą, w przeciwieństwie do konwencjonalnych bitą śmietaną. Postaraj się gotować, myślę, że będzie Ci się ta wersja też!

Weź czekoladowe śmietany 60-70% kakao, a krem ​​jest pozyskiwane prawie pikantne i doskonale uzupełnia syrop namoczone herbatniki.

Share →