Tradycyjna medycyna przychodzi na ratunek w tuderkuleza leczenia

Tradycyjna medycyna przychodzi na ratunek w tuderkuleza leczenia

Opis

Choroba jest spowodowana prątki

Gruźlica jest również nazywany TB. Choroba jest przewlekła infekcja, która atakuje płuca. Posiadają znakomitą odporność prątków do otoczenia.

W ciemnym otoczeniu wilgotnym mogą przetrwać przez kilka miesięcy. Pod wpływem promieni słonecznych umiera w ciągu kilku godzin.

Zakażenie ma dwa etapy:

    Bakterie coraz do płuc; aktywny etap.

Czasami dalej płuc gruźlica białym zarazy przez Ashen pacjentów twarzy. Źródłem zakażenia są chore osoby, zwierzęta lub ptaki. Pacjenci z aktywną postacią choroby są najbardziej niebezpieczne.

Jak to jest choroba? Tryby transmisji są różne. Częściej niż nie upuścić powietrza lub pyłu przez.

Przez artykułów gospodarstwa domowego do użycia przez pacjenta. Choroba trwa tak długo, jak długo obecny jest w korpus czynnika zakaźnego.

Objawy i gatunki

Stała bez względu na zmęczenie – jeden z objawów choroby

Objawy gruźlicy płuc u dorosłych i dzieci są różne. Objawy choroby u dorosłych:

    duszność; ból w klatce piersiowej; gorączka; uporczywy kaszel; zmęczenie; pocenie się w nocy; utrata apetytu, a tym samym zmniejszenie masy ciała.

Główne objawy choroby u dzieci:

    dyspepsja (niedomykalność, wymioty, zaburzenia jelitowe); zmniejszenie tempa przyrostu masy ciała; drażliwość; zmęczenie; letarg; drażliwość; płaczliwość; spadek jakości pracy szkoły; bóle głowy, serca i brzucha; zmniejszenie napięcia mięśni; zaburzenia snu; pocenie się.

Otwórz formularz zapewnia środowisko do rozmnażania się drobnoustrojów, które są czynnikami wywołującymi choroby. Zamknięto teraz znacznie bardziej powszechne. W tej postaci choroby pacjenta nie uwalniają do atmosfery zarazków.

Jest to niebezpieczne, że zakażenie powoli niszczy komórki pozostają zasadniczo stacjonarne, w zlokalizowanym obszarze.

Gruźlica u dzieci jest często objawia się w postaci lokalnego – choroba węzłów chłonnych, których dotyczy. Występuje rozsiana gruźlica płuc, który charakteryzuje się obecnością wielokrotnych ognisk znajduje się symetrycznie w obu organach, w pewnych przypadkach i w innych miejscach. Odróżnić przewlekłe, ostre i podostre rozpowszechnione postać choroby.

Istnieje gruźlicę pierwotna i wtórna. Z reguły wtórne spowodowane pogorszenia starych domów, przechowywanego w płucach lub węzłów chłonnych po utwardzano w przeszłości podstawową formą choroby.

Focal gruźlica płuc (lub naciekający) odnosi się do wtórnego postaci choroby. Proces zapalny dotyczy małych obszarów płuc. Naciekający gruźlica płuc objawia się najczęściej w leczeniu pacjentów do lekarza z takich dolegliwości: ogólne osłabienie, zmęczenie, ból boku, kaszel, gorączka plwociny.

Liceum w innych formach jest znacznie rzadsze.

Choroba może mieć wpływ nie tylko płuca danej osoby. Tak więc, gruźlica nerek zajmuje pierwsze spośród wszystkich pozapłucnych form choroby. On obserwuje się w 30-40% zmian w płucach.

Bardzo często gruźlicy kręgosłupa. Jest to najcięższa postać gruźlicy kości. Dzieci chore w większości, głównie w wieku poniżej 5 lat.

Źródło zakażenia w komorze w postaci światła, z których rozciągają się następnie Mycobacterium szpiku kości kręgów. Jest niebezpieczne, ponieważ może to spowodować zniszczenie kości. Po chorobie często pozostaje deformacji kręgosłupa.

Liszaj – grupę chorób, które są spowodowane przez wprowadzenie chorobą mikrobakteryjną skóry. Zmiany skórne tuberculosis jest rzadki, ale należy zauważyć, że w ostatnich latach pojawiła się tendencja do trwałego zwiększenia częstości.

Przyczyny

Główną przyczyną choroby jest zakażenie rozpylonych

Diagnostyka

Podczas diagnozowania musi przeanalizować ślinę

Główne sposoby diagnozowania gruźlicy:

    Historia medyczna; badanie fizykalne; biopsji szpiku kostnego; reakcja skóry na gruźlicę; Analiza śliny; RTG klatki piersiowej.

Leczenie

W tradycyjny lek stosowany do leczenia antybiotykami

Jeżeli pierwsze objawy choroby wykrywane odpowiednio wcześnie choroba reaguje na leczenie. Późno odkrył i rozpoczęła gruźlica często nie mają lekarstwa. Najbardziej skuteczna jest kombinacja czterech antybiotyków – izoniazyd, pirazynamid, rifampiny i etambutol.

Opornych szczepów prątków może wymagać leczenia określonych kombinacji leków.

Ludowe metody leczenia

Czarnego bzu dżem – smaczne i skuteczne leczenie

Tradycyjna medycyna oferuje szereg receptur. Często leczenie jest prowadzone z wykorzystaniem ziół: knotweed, skrzypu polnego, fasoli trefoil, aloesu, żurawiny, wierzby, brzozy, bzu, róży, kaliny, kapusta, Paryż, słodki, dymyanki, biedrzeniec, dziewanny, mech islandzki, żywokost, lukrecja, stokrotki, mankiet, trifol, jaskółcze ziele, Czarnobyl, efedrynę, zopnika, hyzop, kirkazona, rue, kocie łapy, sinica, torebki pasterza.

Profilaktyka

Szczepienia – najskuteczniejszą metodą zapobiegania

Zapobieganie chorobie jest głównie do szczepienia. Szczepionki BCG jest szeroko stosowany na całym świecie. Pozwala ona na zmniejszenie ryzyka wystąpienia choroby u dzieci.

Jest ono mniej efektywne dla osób dorosłych, pod warunkiem jedynie słabą ochronę.

Jeśli obserwuje się uporczywy kaszel lub ból w klatce piersiowej, pocenie się w nocy, to należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. W przypadku kontaktu z pacjentami powinny nalegać na badania skóry na gruźlicę.

Share →