Tradycyjne metody leczenia bólu gardła.

Tradycyjne metody leczenia bólu gardła.

Podczas leczenia dziecka, chcemy użyć mniej leków i jest atrakcyjne dla zabiegów ludowych. Jednakże, w leczeniu bólu gardła naturalnie jest możliwe tylko, gdy jesteś pewien, że to nie jest infekcja lub bakterie (dławica piersiowa), ponieważ stosowanie naturalnych metod leczenia może złagodzić objawy, ale przyczyna nie zostanie usunięta. Bądź pewien, czy skonsultować się z lekarzem:

 • jeśli ból gardła trwa 2-3 dni;
 • jeśli dziecko jest na tyle picia;
 • Jeśli temperatura jest wyższa niż 38;
 • jeśli gardła dziecka pokryte białymi plamami;
 • Jeśli masz trudności w oddychaniu i połykaniu.

Objawy te wymagają badania, lekarz powinien pobrać próbkę w celu ustalenia przyczyny choroby. Jednak nawet z przepisanych leków, można skorzystać z popularnych, naturalnych metod leczenia.

Naturalne pomocnicy w leczeniu gardła:

 1. łatwy i bezpieczny sposób – surowego skórkę z cytryny. Dziecko musi żuć powoli.
 2. z bólem gardła i suchy dziecka będą ciepłe mleko z miodem, sody lub wody mineralnej, jeśli dziecko nie pić mleka, a następnie niech herbatę z miodem.
 3. należy spłukać ciepłą roztworu 1 łyżeczka sody oczyszczonej i soli w szklance wody.
 4. bardzo dobrze traktowane jodła oleju. Można je smarować migdałki dziecko wewnątrz szyjki dla niego na patyku nawinięta watą nasączoną olejem lub smarem.

  Również na początku choroby jak jest olej rub w rzucie na skórę szyi migdałków.

 5. Stara metoda w leczeniu bólu gardła jest płukanie rumianku aptekę infuzyjnej, wlewu tak dobry, aby dodać łyżkę miodu. Napar: 1 łyżkę suszonych kwiatów rumianku wylewa szklankę przegotowanej wody, 30 minut i dodaje łyżkę miodu.
 6. wykorzystuje kompresję szyi. Gorący okład 40% wódka rozcieńcza się 2-krotnie wodą lub olej roślinny ogrzewa się do temperatury 36-38 ° C. tkaninami osuszonych i umieszczone na żuchwie kątowi bibułki voshenuyu, po czym warstwy tkaniny bawełnianej zawinięte.

  Z silnym bólem w gardle kompresy przygotowane dwa razy dziennie (rano i wieczorem) przez 5-6 godzin. I po bólu gardła ustępują wystarczająco tylko w nocy.

Zastosowanie tradycyjnych metod leczenia chorób może być, jeśli dziecko nie ma alergii, a jeśli widzisz, że od początku ich stosowania można zauważyć pozytywne rezultaty.

Należy pamiętać, że ból gardła nie jest konieczne, aby dać dziecku do kwaśnych napojów: pomarańczowy, sok ananasowy. Ale sok jabłkowy z przodu jest bardzo dobra w tych sprawach.

Share →