Trądzik (trądzik, zaskórniki, pryszcze)

Trądzik (trądzik, zaskórniki, pryszcze)

Co to jest trądzik

Trądzik (trądzik, trądzik, zaskórniki, pryszcze) – choroby gruczołów łojowych. Co do zasady, są zapalnych trądziku guzki (plamy) o kolorze czerwonym, często bolesne niezapalanym comedos reprezentujących czarne kropki bezbolesne. Trądzik znajduje się na twarzy, szyi, klatce piersiowej i plecach.

Jest to przewlekła choroba, długoterminowe ("trądzik"), Która powoduje silny stres emocjonalny, szczególnie wśród młodych ludzi, a to trwa bardzo długo, dokładnego leczenia.

Dlaczego istnieją pryszcze

Elementy trądziku (trądzik) są wynikiem zatkania kanałów łojowych włosów. Dzieje się tak, gdy klaster nadmiar sebum i martwe skóry napalone wagi. Warunki te są korzystne dla wzrostu bakterii, które mogą prowadzić do pojawienia się owrzodzenia skóry.

W okresie dojrzewania i wczesnej dorosłości przyczyny trądziku może być naturalne związane z wiekiem zmiany w równowadze hormonalnej („hormonu wzrost”), czasami nie przechodzące i dorosłych w średnim wieku, jak i bardziej poważne zmiany hormonalne związane z zaburzeniami produkcji hormonów płciowych.

Mechanizm powstawania trądziku?

Gdy napalone wagi gromadzą się w nadmiarze, trzymać się razem i tworzą rurkę – comedo. Ten korek zatyka kanał łojowych. W rezultacie sebum gromadzi się w gruczołach łojowych. W tych warunkach, bakterie, które normalnie żyjące w gruczołach łojowych zaczynają proliferować.

To prowadzi do zapalenia – powstawanie wyprysków i krost.

Co pogarsza trądzik

Wywołują czynniki trądzik.

 • zatyka porów kosmetyki (preparaty zawierające lanolinę, skwalen, siarki – Kremy, balsamy, proszek, rumieniec)
 • kompresji skóry (np słuchawki), wyciskanie zaskórników i krost, samo
 • 70% chorób kobiet pogarsza się tydzień przed miesiączką
 • Stres i depresja psychiczna
 • Choroby gruczołów wydzielania wewnętrznego i narządów płciowych

Trądzik nie jest związana ze złym higieny. Zbyt częste mycie może wysuszyć skórę i pogłębić daną chorobę.

Mocy nie wpływa na powstawanie trądziku: czekolady, masła, tłuszczu, pikantne żywności nie powodować trądzik. Jednak proporcja pacjentów twierdzi, że pewne produkty spożywcze pogarszają choroby w takich przypadkach produkty te powinny być unikane.

Okres roku nie musi towarzyszyć remisji. Fakt, że światło ultrafioletowe ma właściwości dezynfekcyjne i maskowania. Ale przemijający jest obarczona dalsze nasilenie choroby, ponieważ wysokie dawki UVR osłabienia lokalnej obrony immunologicznej, wzmocnienie saloobrazovaniya jeszcze trudniej odrzucenia płatków skóry w przewodach gruczołów łojowych, co powoduje zwiększenie liczby wysypki.

Co należy zrobić, jeśli masz trądzik / trądzik

Aby rozwiązać problem trądziku należy jak najszybciej skonsultować się z dermatologiem. Zwykłe kosmetyki, reklamowany jako lekarstwo na trądzik, nie posiada wymaganego zestawu leków do leczenia trądziku. "Wycofaj trądzik" sam nie zawsze jest to możliwe.

Zabiegi kosmetyczne nie są lecznicze, ale tylko pomocnicze.

Trądzik jest chorobą – choroby skóry, która ma jego nasilenia.

Tylko dermatolog może i powinien wybrać odpowiednie leczenie.

Własna zawsze niewystarczające lub nieskuteczne, a często niebezpieczne, gdyż może to doprowadzić do pogorszenia się trądziku, ciężkich powikłań, blizn.

Należy ankietowanych, aby pozbyć się zaskórników

Trądzik u osób starszych niż 25 lat powinno być okazją do przeprowadzenia szczegółowej analizy ciała, więc trądzik w tym wieku może być objawem zmian hormonalnych lub chorób narządów wewnętrznych.

Jak leczyć trądzik

W celu pozbycia się trądziku i przeprowadzenia skutecznego leczenia trądziku, należy najpierw vseogo:

 • zapobieganie tworzeniu się zaskórników
 • zniszczenia istniejących zaskórników
 • zmniejszają wytwarzanie łoju
 • tłumienia wzrostu bakterii
 • zmniejszyć stan zapalny

Prawidłowe czyszczenie skóry – jednym z istotnych kroków na drodze do pozbycia się elementów trądzik. Nie zawsze jest to zrozumieć obcych lekarzy, co prowadzi do leczenia trądziku wzorzec z jednym lub dwoma "Zaleca", To jest podana w instrukcji leków.

Czasami dla niektórych zabiegów na trądzik nie są brane lekarzy dermatologów i innych – na przykład, terapeutów lub kosmetologami czasu w dermatologii, a nawet bez przeszkolenia medycznego. Nasze doświadczenie pokazuje, że trudno jest leczyć trądzik bez znaczącego doświadczenia klinicznego w dermatologii. Tylko kompleksowe zrozumienie etiologii i patogenezy choroby, znajomość mechanizmów działania zabiegów i wieloletniej praktyce ich stosowania mogą zapewnić wiarygodnego wyniku.

Trądzik leczenie w naszej klinice

W centrum medyczno-C zatrudnia kompleksową indywidualne podejście do rozwiązania problemu trądziku.

Klinika posiada wszystkie niezbędne funkcje diagnostyczne, aby ustalić prawdziwą przyczynę trądziku oraz właściwości organizmu, określenia jej przebieg.

Trądzik leczenie w naszej klinice odbywa się indywidualnie w zależności od wieku i płci pacjenta, czas trwania choroby, klinicznych i morfologicznych badań (rodzaj, położenie, bogactwo elementów), fizyczne tła (choroby współistniejące), oceny stanu psychospołecznego, badań laboratoryjnych i diagnostycznych.

Nasi specjaliści są zaznajomieni z wszystkich nowoczesnych metod leczenia trądziku:

 • terapie dla skóry problem (czyszczenie, nawilżenie, odżywianie)
 • Peeling chemiczny kwasem glikolowym
 • leczenie miejscowe (retinoidy, antybiotyki, nadtlenek benzoilu, kwas azelainowy)
 • leczenie systemowe (antybiotyki, retinoidy, hormony, immunomodulatory).

Jak jest leczenie trądziku w naszej klinice?

Wysypka na całym świecie traktowane średnio 2-3 miesięcy, a czasem dłużej. Zależy ona od rodzaju i stopnia ciężkości choroby.

Przygotowujemy indywidualny program leczenia, który jest odpowiedni dla Ciebie. To pozwala szybko i skutecznie pozbyć się zaskórników.

Jednakże, po zakończeniu leczenia i poprawy skóry wymaga odpowiedniego dbają o to, aby zapobiec tworzeniu się zaskórników i trądziku ze względu na ich skłonności do powstawania całkowicie wyeliminować niemożliwe.

W naszym centrum, dermatolog dbać o skórę, a na koniec leczenia. Skuteczna rehabilitacji skóry – jeden z głównych zalet naszego sposobu.

Odpowiemy na Twoje wątpliwości i pomóc zaoszczędzić piękne skóry twarzy i ciała i zdrowe. Przyjdź do Medico-C!

Share →