Truskawka

Truskawka

Dżem truskawkowy

To jest, bez przesady, pyszne dżemy, które tylko mogą być gotowane w naszych szerokościach geograficznych. Brak południowej jam – morele lub brzoskwinie nie ma – z truskawek następny nie jest ustawiona, i stracić subtelności smaku i aromatu. A nawet truskawki nie jest tak dobry! Wiele jednak dżem truskawkowy nie żałuję. Tu historia jest taka sama jak w przypadku kotów w słynnej żart: Nie lubisz kotów?

Po prostu nie wiem, jak je gotować.

Wydawałoby się – to trudne do przygotowania dżemu? A prawda – nic skomplikowanego: często umieścić w syropie z cukru lub owoców jagodowych i gotować, aż wykonane w jednym lub kilku etapach. Ale, jak to często zupełnie bez smaku dżem! Często zaciąć się strawić, co żylasty syrop, która ugrzęzła twarde owoce i upodobania w tym jam jest odczuwalny najbardziej cukru.

Poza tym, cukier generalnie zbyt duże. Uważa się, że w przypadku zacięcia niskiej zawartości cukru, to na pewno być zepsute. Ale to nie jest prawda. Rzadko umieścić cukru większą niż 600 g na 1 kg owoców, i nic nigdy nie było fermentowane.

Nie popełnia dwa błędy, a jam będzie już kulinarne arcydzieło. Ale po ugotowaniu dżem truskawkowy, nie ma innej trochę subtelności – marchewka. Fakt, że dżem truskawkowy często gorzki, i marchew, pozycja w miednicy, gdzie jest warzone, okrada sobie to gorycz.

Następnie spróbuj wziąć kęs marchwi – to naprawdę jest gorzki, więc po prostu wyrzucić.

Tak zważyć zebrane jagody, cukier, pomiaru szybkości 500-600 g na 1 kg owoców, wlać do miski gotować trochę wody, rozpuścić cukier, mieszając go na wolnym ogniu, a gdy dojdzie do wrzenia, wlać do miski jagody. Przy okazji, oto kolejny błąd, że często – nie ponownie gotować niż 3 litry dżemem. Ale truskawki zwykle nie zdarza się dużo, więc zazwyczaj łatwe do zaobserwowania. Czyste mała marchewka i umieścić w misce z dżemem. Trzeba gotować, aż owoce nie są zaciemnione, a pianka niemal przestaje występować, to występuje w około pół godziny. Teraz wrzucić marchew, rozłożone zacięcie na banki, sparzyć wrzątkiem i zakuporte.

Jest to możliwe w inny sposób: chłodzony jam rozprzestrzeniać się na parze suchej banków, pokrycie top z pergaminem, nasączone w wódce (w celu ochrony przed pleśnią), krawat mokrej pościeli shpagatikom (schnie, siada, i szukał trwałego pergamin), a następnie przykryć ściereczką, bandażach koronki (nie skąpić – dżem, że królewski) i krawat piękną koronką. Trzymaj się lepiej w suchym i chłodnym koniecznie szafie.

Otworzyć słoik z zimą – i cały pokój będzie zapach gorącego czerwca.

Odpowiednio przygotowane, to zacięcie zachowuje korzystne właściwości truskawek. A te jagody są przydatne w nadciśnienie, miażdżyca, zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzód żołądka i dwunastnicy, kamicy żółciowej i kamicy moczowej, choroby śledziony, artretyzmu i cukrzycy, z Niedokrwistość niedobarwliwa. Lub mniej zakres zastosowań liście truskawki.

Poszerzają naczynia obwodowe, niższe ciśnienie krwi, promować wydalanie nadmiaru soli mają moczopędny, żółciopędny, napotne i przeciwzapalne działanie, zmniejsza poziom cukru we krwi.

Strawberry herbaty

Liści herbaty za picie w przypadku nadciśnienia, miażdżycy tętnic, a także poprawy wydajności serca, do leczenia zapalenia wątroby, obrzęk, neurastenię, bezsenności i astmy, oraz, dodatkowo, z kamieni w wątrobie i nerkach, wysypki na skórze, cukrzyca, dna i inne choroby soli wymiany. Herbata i pomoc przy przeziębieniach z gorączką i kaszlem, wrzody żołądka i dwunastnicy, zapalenie błony śluzowej żołądka, beri-beri, choroby śledziony, niedokrwistość. Nie jest to pełna lista, ale nie można tu podać pełną stronę Encyklopedia Roślin Leczniczych.

Strawberry Fields to lepiej szukać w czasie kwitnienia truskawek, to lepiej, aby zebrać i liści herbaty. Tylko nie oderwać ręce, po prostu povydergaet wszystkie rośliny na łące. Przyciąć nożyczkami, delikatnie wyciągnij z drugiej strony, i pamiętaj, aby zebrać o wiele mniej niż w lewo, tak aby można było w tej polanie również zbierać jagody.

Suszenie liści lepszy odcień słabo rozłożone na papierze (nie gazetowego) lub tkanki. I kiedy dojrzałe jagody, nie je i nasushit zapomnieć. Strawberry herbaty z liści i jagód – leków i leczenia wszystko w jednym!

Share →