Truskawki i truskawki na balkonie: jak uprawiać?

Truskawki i truskawki na balkonie: jak uprawiać?

Spis treści [ukryj]

W celu wzrostu truskawki na balkonie, trzeba najpierw wybrać odpowiedni wybór. Na balkonie najlepiej nadają się odmiany, małe mieszańce ogrodowe i jagód leśnych. Wysokość tych roślin jest tylko 25 cm, a owoce mają szczególny smak. Można również zwrócić się do: wczesne odmiany "Clery"Mid "Darselect", Późno- "Florencja",

Po prawidłowym połączeniu, możliwe jest, aby witaminy na balkonie, a od maja do jesieni. Dobrze rośnie na balkonie i truskawek. Zaczyna kwitnąć w kwietniu.

Dla małych balkon idealnych odmian lub mieszańców dzikim ogrodzie truskawki z lasu.

Jeśli chcesz uzyskać plon jagód w tym roku, należy rozpocząć nie później niż w drugiej połowie stycznia. Jeśli jesteś zainteresowany w uzyskaniu sadzonek, możesz to zrobić w marcu.

Innym ważnym punktem: truskawki na balkonie musi być prawidłowo ustawiona w stosunku do słońca. Optymalne balkon od strony południowej lub taki, który jest oświetlone przez słońce w godzinach popołudniowych. Na balkonach krzaki truskawek zaowocuje do pierwszych przymrozków i truskawki do końca roku. Masz pola kwiatowe i garnki są najlepsze, zawieszenie ich na wewnętrznej balkonie, jak Te rośliny nie lubią wiatr.

Aby stale truskawek kwitło i owocach, konieczne jest, aby nakarmić swoje konwencjonalnych nawozów. Gleba powinna być bogata w próchnicę.

Pojemność, nadaje się do uprawy truskawek na balkonie:

 1. Zawieszone doniczki wielkości (za sadzonkę) nie mniej niż 15 * 15 cm.
 2. Skrzynki balkonowe szerokości i 20 cm głębokości o 15 cm.
 3. Kosze.
 4. Ułożone garnki.

Jak rosną truskawki z nasion?

Nasiona do sadzenia mogą być zbierane z własnych owoców, zebranych w sierpniu: należy odciąć górną warstwę masy włóknistej, harówki i suche w słońcu. Wysuszona masa jest masą palce zgarniania ziarna od miąższu, wlać je w papierowej torbie. Kiedy rozpocząć sadzenie?

Jeśli chcesz uzyskać plony w tym roku powinna rozpocząć się nie później niż w drugiej połowie stycznia.

Do sadzenia sadzonki zaczynają właśnie w marcu. Siać nasiona potrzebują jakości gleby do sadzonek (sprzedawany w sklepach ogrodniczych).

Uprawa truskawek z nasion jest gwarancją odpowiedniego rodzaju. Przy zakupie sadzonek z rąk takiej gwarancji.

Wielkie okno (wysokość 15 cm) wypełniona w połowie gleby, dobrze podlać. Nasiona truskawek rozmieszczone na powierzchni ziemi nie jest snem! Pole jest pokryte tworzywa sztucznego lub szkła, postawić w ciepłym przewiewnym miejscu (balkon lub pokoju słońce). Gleba musi być stale nawilżać.

Po pierwsze pędy polietylenu lub szkła czyste, umieścić pole w jasnym miejscu (np okna). Jeśli chcesz się rozwijać w pojedynczych doniczkach truskawek, sadzonki nurkować w doniczkach, gdy pierwsze liście.

Dalsza pielęgnacja jest w następujący sposób:

 1. Młode pędy szczypta off 3 dolne liście. A kiedy Roślina osiąga wysokości 10 cm, szczypta off koronę.
 2. Kwiaty mogą zapylać konwencjonalnego wacika.
 3. Również muszą zostać usunięte z roślin dodatkową wąsami, nawożenie go po każdym demontażu.
 4. Dwutygodnik truskawki muszą być karmione specjalny nawóz.
 5. Truskawki powinny być regularnie podlewane i ogólnie zachować zadbane.

Co jest uprawiana truskawki na balkonie?

Wybierz swoją ulubioną markę. Przygotowanie gruntu: zmieszać torf, piasek i humus w równych częściach. Grunt można kupić gotowe, ale pasuje to taki, który nie zawiera torfu. Torf szybko wysycha, i truskawki nie może tolerować braku wilgoci, ale nie lubi podmokłych. Do kiełkowania nadaje plastikowe pudełka z pod ciast i sałatek.

Idź spać na dolnej warstwy keramzytu lub wermikulitem, następnie warstwą ziemi o grubości około 5 cm warstwa śniegu na piętrze 3 cm. Ubitym. Śnieg równomiernie rozsypać nasiona, przykryć pokrywką, a następnie należy umieścić pole w chłodnym miejscu (na balkonie lub w lodówce, ale nie w zamrażalniku), tak, że śnieg stopniał, zostawić na 2 dni. Następnie zamienić na miejsca, które jest nieco cieplej, ale fajnie śnieg topi się stopniowo. Tydzień później, trzeba zdjąć pokrywę i wyciągnąć do góry plastikowym pudełku zawinąć do tworzenia efektu cieplarnianego. Następnie wyjmij pudełko w ciemnym ciepłym miejscu.

Ziemia musi być wilgotna. Jeśli kropelki są utworzone na folii muszą wstrząsnąć.

Istnieje wiele odmian-łożyskowe truskawki i truskawki odpowiednie do uprawy pot. Ten krzew i ampelnye odmiany.

Po klapie nasion, zmienić okna na parapecie, ale nie po słonecznej stronie. Podlewanie może być wykonane za pomocą małego gumowym. Gdy sadzonki pojawiają się 3 liści, jest przeniesione do poszczególnych kontenerów, które są odpowiednie jako plastikowych kubków 200 g opakowaniach soków dla dzieci nie nadają, więc w ich wewnętrzne powłoki zawierają substancje, które spowalniają wzrost roślin.

Przed przesadzania ziemi obficie zwilżyć. Każda sadzonka ostrożnie wyjąć wtyczkę, powinna mieć długie, białe korzenie. Jeśli przerywa się na końcu, a nie strasznie ważne, aby nie uszkodzić korzeni bocznych.

Pielęgnacja po przesadzania sadzonek

 1. Wymagane terminowe podlewanie.
 2. Nie powinny być umieszczane w bezpośrednim świetle słonecznym.
 3. Wieczorami można dosvechivat świetlówkę (jest ogrzewany nie dużo).

5 Po wyświetleniu na każdej liście krzewów sadzonek może zapłodnić nawóz. Nawóz do truskawek: wypełnić słoik trzylitrowy 1/3 skorupki jaj, dodać 1 szklankę popiołu drzewnego, napełnić wodą, nalegać w ciemnym miejscu, 6 dni, połączyć rozwiązanie i rozcieńczyć go bronić wody w stosunku 1: 3. Podlewane sadzonki. Nawóz ten nadaje się do instalacji wewnętrznych.

RSS truskawki muszą nawóz raz na 2 tygodnie.

W czerwcu już uprawiane krzewy można sadzić na balkonie. W tym ataku, jak również dla truskawek, zwykłych doniczek lub wiszące pojemniki kwiaty na balkonach. -Bearing Truskawki zaczyna przynosić owoce w końcu lipca do przymrozków. Gleby w doniczkach powinny być żyzne i dobrze odwodnione.

Truskawki w doniczce, usiana kwiatów lub owoców, to świetny pomysł na prezent!

Nasiona ulubione gatunki truskawek można przygotować samemu, a także nasiona truskawek. Już w maju, rynek sprzedaży drogowego, ale bardzo wcześnie jagodowe (kradzieże w sklepach produkty importowane do zbioru nasion nie będzie działać). Wypróbuj smaku. Jeśli rozkoszowała, można przygotować nasiona z wyżej opisanym sposobem na następny sezon.

Uprawa truskawek z wykorzystaniem własny zebrane nasiona zapewni wzrost pożądany stopień. Zakupione sadzonki nie daje takiej gwarancji.

Share →