Tsissus zdjęcia i opieki w domu

Tsissus zdjęcia i opieki w domu

Tsissus dość powszechne kosz roślin. Opuszcza go w dwóch postaciach: w całości, rozcięta. Przylega do wsparcia za pomocą wąsów.

Nawet jeśli nigdy nie słyszał tej nazwy, winogrona lub brzoza wiesz dokładnie.

Rodzaje

Tsissus Antarktydy

Jego wiecznie wspinaczka winorośli z pędów często zdobią nasze mieszkania i biura. Liście są owalne lub w kształcie serca formą niemal dochodzi do 12 cm długości i 8 cm szerokości wzdłuż krawędzi ząbkowany zębach. Kwiaty w jego mała.

Tsissus paski

Ten gatunek rzadko wspomina. Jest to roślina wieloletnia, wspinaczka z łodygami do 10 metrów. Jej liście przypominają Parthenocissus i malowane w połowie zielony. Szybko rośnie, nekaprizen.

W swoim dobrym gatunku Red Sensation z czerwonymi liśćmi.

Tsissus diament

Zobacz rombolistny – najczęściej w naszym zespole. Przy uprawie w pomieszczeniach praktycznie nie kwitnie. Ma małe, niepozorne, skupione w parasol kwiatostan.

Ciemnozielone liście pokryte są srebrnymi paskami na górze i na dole płyt mają kolor fioletowy.

Szczególnie nadaje początkujących ogrodników lub tych, którzy nie mają czasu, aby dbać o rośliny. Mało wymagające i cień gatunki tolerancyjny. Łatwo znosi gorącego suchego powietrza w lecie i zmniejszając temperaturę do 10° Z – zima.

Tsissus Mandiana

Ta różnorodność, odnosi się do formy rombolistny. W porównaniu z ich bliskich jest duża. Mocna łodyga pewnie zatrzymał się, nosi wąsy i kręcone w kształcie diamentu liści, które są również bardzo duże. Na tyle odporne, a często nie boi się zmian warunków. Sadzonki mogą się zakorzenić, mimo upału. Zima nie przechodzi w tryb uśpienia, i nadal szybko rośnie.

Takie cechy umożliwiają jego popularny ogrodników.

Tsissus Ellen Danica

Sortuj Ellen Danica dotyczy rombolistny, jest on bardzo popularny wśród fanów ogrodników. Bardzo ładne i ciekawe, oryginalne wyciętych liściach podoba jej właściciele, krzyżując otworów okiennych i werandę.

Tsissus wielokolorowe

To prawdziwy maminsynek porównaniu do poprzednich odmian. W zimie wymaga temperatury + 15 23° C. nie toleruje suche powietrze. Aby zapobiec upadkowi liści, to jest konieczne skrócenie pędów.

Nie martw się, roślin wiosną będzie odzyskać i stają się jeszcze piękniejsze.

Tsissusa tuberozy

Ciekawe widok, jest także nazywany butelki, guzki w postaci kaudeksnuyu: podstawowa część łodygi ma silne zgrubienie. Liście tego gatunku rzeźbione, do 7 cm średnicy, które są pod silnym oświetleniu znacznie maleje.

Rodzina

Ten skromny kwiat przyszedł do nas z krajów o ciepłym i wilgotnym klimacie. Te tropikalne i subtropikalne obszary Australii, Azji Południowo-Wschodniej, Brazylii, Chile.

Opieka w domu

Z wzrosła tsissus gwałtownie rośnie uwagę, stale rośnie.

Jeśli postawić kwiat w oknie z widokiem na południe, jego duże liście są bogate kolor zielony.

Winogrona Pokoju

Rozwijać się w pomieszczeniu, temperatura powinna być w zakresie 16 + 25° C. Nie możemy pozwolić, projekty w chłodnej porze roku, w przeciwnym razie liście mogą spaść.

Nie cierpią z powodu suchego powietrza, ale częste spryskiwanie będzie korzystać tylko.

Podczas cieplejszych potrzebują dużo wody. To dlatego, że w lecie z dużych powierzchni liści odparowania wilgoci. Ale w zimnych porach roku należy podlewać tylko po wysuszeniu glinianego śpiączkę.

Grape odpowiednią mieszankę sporządzoną z blachy ziemi, torfu, torf, piasek i humus. Wszystkie elementy wziąć w równych proporcjach.

Tsissus – jest kwiat, który w sprzyjających warunkach bardzo szybko buduje się dużo zieleni. Nawet najbardziej rozpowszechnioną formą projektu dekoracyjne wygląda ogrodów zimowych, obejmujące skalistą ziemię z ich delikatnych pędów lub krzyżując się z większym sąsiadem.

Reprodukcja

Najpopularniejsze sposoby – przez sadzonki, nasiona można oddzielić buszu. Szczepienie jest najprostszym sposobem. Odbywa się to zazwyczaj zimą lub wiosną.

Sadzone 3—Cztery kawałki z dwóch nerek w puli 8-calowy i przechowywane w temperaturze 18—22° Po upływie 3 tygodni, po ich zapuścić korzenie, są one sadzone w doniczkach.

Na wiosnę, gdy przeszczepów można podzielić buszu, jako wariant reprodukcji.

Rozmnażanie materiału siewnego trudne zadanie, należy je wysiewa się wiosną w płaskich płyt. Po pędy wykiełkuje i będzie miał dwa skrzydła, może być zastąpiony przez jednego w garnku.

Choroby i szkodniki

On może zaszkodzić mszyce liści i przędziorków. Po czułość pozostawia chemikalia stosowane muszą być starannie. Jeśli pójdziesz za daleko z nawadnianiem i gleba jest zbyt gruba, nie luźna, może to prowadzić do próchnicy korzeni i kłębie roślin.

Dlaczego liście żółkną?

Przyczyna utraty koloru może być brak pierwiastków śladowych. Żółknięcia z nich zwraca uwagę na brak nawadniania i słabych glebach. W tym przypadku, nakarmić zwierzaka.

Możliwe jest również, żółknięcie liści w zimie, gdy powietrze w pomieszczeniu suchym i ciepłym.

Dlaczego wysycha winogrona?

Suche powietrze może być przyczyną całkowitego wysuszenia roślin. Spróbuj rozpylać wody wokół lub w pobliżu puli umieścić miskę z wodą. Konieczność dostosowania podlewania, nie pozwól, gleby całkowicie sucha i jednocześnie nie możemy go wypełnić.

Nagłe zmiany temperatury i przeciągi spowodować opadanie liści, dbać o swojego zwierzaka.

Share →